لامپ ریلی یکی از مدرن‌ترین روش‌های نورپردازی و تامین نور در ساختمان است که منابع نور روی ریل در یک مسیر و به صورت پیوسته کنار هم قرار می‌گیرند. یکی از ویژگی‌های لامپ ریلی تامین روشنایی، قابلیت جابجایی جهت تابش نور است و این انعطاف‌پذیری باعث جذابیت بصری و همچنین تنوع ایجاد نورپردازی مستقیم و غیر مستقیم در محیط مورد نظر مانند نورپردازی راه پله ها و راهرو ها نیز خواهد شد.

ریل‌های این سیستم روشنایی قابلیت نصب روی زمین، دیوار، سقف و سایر سطوح را دارند. بنابراین شما در هنگام طراحی دکوراسیون و نورپردازی محیط مورد نظر می‌توانید نور را از زوایای مختلف بتابانید. بر این اساس برای انتخاب مناسب‌ترین حالت لامپ ریلی باید به پارامترهای مختلفی مانند نوع فضا، مساحت مورد نظر، محل نورپردازی، رنگ نور و غیره توجه کنید.

لامپ ریلی سقفی از کجا تهیه کنیم؟

کاربرد اصلی لامپ ریلی

مهم‌ترین کاربرد لامپ ریلی می‌توان به استفاده از تکنولوژی LED جهت ارائه نور با بالاترین کیفیت و صرفه‌جویی در مصرف انرژی اشاره کرد. به دلیل همین ویژگی‌ها، از این نوع چراغ‌ها به عنوان یکی از بهترین منابع نوری برای تامین روشنایی محیط داخلی ساختمان‌ها یاد می‌شود. بنابراین شما می‌توانید هنگام اجرای سیستم روشنایی از این چراغ‌های مجهز به هالوژن فلزی در محیط‌ داخلی ساختمان‌های اداری، تجاری، مسکونی، فروشگاهی، هنری، رستوران و غیره استفاده کنید.

نکات مهم هنگام نصب لامپ‌های ریلی روی سقف

همانطور که گفته شد، ریل‌ چراغ‌های ریلی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توان آنها را روی زمین، دیوار یا سقف نصب کرد. بنابراین هنگام انتخاب چراغ ریلی باید به محل نصب و نوع چراغ‌ها توجه کنید تا علاوه بر اجرای نورپردازی مناسب، ریل مورد نظر تحمل تعداد و اندازه لامپ‌های هالوژن فلزی را داشته باشد.

از طرفی دیگر سیم‌کشی ساختمان باید به گونه‌ای باشد که با ریل‌ها هماهنگی داشته باشد و تامین انرژی برق مورد نیاز چراغ‌ ها به بهترین شکل انجام شود. چرا که علاوه بر سیستم نورپردازی، ریل‌ها برای حرکت و تغییر زاویه نور‌ نیز نیاز به مصرف انرژی دارند.

شما می‌توانید برای مکان‌های مختلف از اندازه‌های مختلف چراغ ریلی استفاده کنید و این نوع چراغ‌ها برای ساختمان‌هایی که سقف بلند و مساحت زیاد دارند، بسیار مناسب است. هنگام خرید به رنگ، شدت نور، اندازه ریل، محل قرارگیری و میزان بودجه‌ای که برای نورپردازی در نظر گرفته‌‌اید، توجه لازم را داشته باشید.

کاربرد لامپ ریلی

شما می‌توانید انواع لامپ ریلی را با جدیدترین مدل کلید و پریز برای پیاده‌سازی سیستم نورپردازی فروشگاه‌ها، ویترین مغازه‌ها، دکوراسیون داخلی کافی شاپ، کافه رستوران، گالری و غیره استفاده کنید. با توجه به نوع کاربری این مدل چراغ، از آنها به عنوان بهترین چراغ فروشگاهی و نمایشگاهی یاد می‌شود چرا که با استفاده از چراغ‌های ریلی می‌توان تمرکز مشتریان را به سمت محصولات جلب کرد.

یکی دیگر از رایج‌ترین کاربردهای لامپ‌های ریلی مدل سقفی، مربوط به نورپردازی تالار عروسی، نورپردازی پیست رقص و باغ عروسی، نورپردازی ورودی باغ مجالس و دیگر محیط‌های خارجی می‌شود. استفاده از چراغ ریلی سقفی در کنار چراغ هالوژن فلزی مدرن با کلید پریز فلزی می‌تواند برای نورپردازی محیط کار یا محیط داخلی واحدهای مسکونی مانند آشپزخانه بسیار شیک و جذاب باشد. پس اگر در طراحی دکوراسیون یک محیط نیاز به پیاده‌سازی نورپردازی تاکیدی دارید، استفاده از چراغ ریلی بهترین گزینه خواهد بود.

قطعا استفاده از لامپ ریلی با مزیت‌های بسیاری همراه است و یا می‌توان گفت، موارد زیر این اطمینان را به شما خواهد داد که برای نورپردازی فضای خود از لامپ ریلی استفاده کنید.

  • لامپ ریلی قابلیت نصب بر روی دیوار، سقف و حتی زمین را به صورت توکار، روکار و یا آویز دارد.
  • برای روشنایی همه‌ی فضاها این چراغ قابلیت چرخش 360 درجه دارد.
  • چراغ به راحتی در ریل نصب می‌شود.
  • ریل لامپ ریلی را می‌توانید در همه‌ی فضاها به هرشکلی نصب کنید.
  • تنوع بسیار زیاد چراغ ریلی و قدرت تطبیق با نیاز پروژه

منبع: اکووات/ecowat