طراحی داخلی رستوران به سبک آسیای شرقی توسط شرکت معماری SkB

شرکت معماری SkB اخیرا فضای داخلی یک رستوران به سبک آسیای شرقی را به نام “زنجبیل وحشی” (Wild Ginger) در محله Bellevue شهر سیاتل آمریکا طراحی کرده است. این طراحی که تجسم بصری توسط هورنال اندرسون است، با هدف ایجاد فضای گرم و صمیمی و رضایت و علاقمندی بیشتر مشتریان به فرهنگ آسیای شرقی و هم چنین سپری کردن اوقات فراغت و شادی مشتریان انجام شده است.

رستوران به سبک آسیای شرقی

تیم طراحان SkB در فضای داخلی این رستوران از مبلمانی که یاد آور سبک آسیایی شرقی است استفاده کرده است. بنابراین زمانی که مشتری وارد فضای سالن این رستوران می شود تصور می کند که در یکی از رستوران های کشور های آسیای شرقی مشغول خوردن یک شام دلچسب است. در قسمتی از فضای رستوران یک بار با میز و صندلی برای پذیرایی از مشتریان طراحی شده است.

رستوران به سبک آسیای شرقی

بر روی کانتر بار رستوران Wild Ginger لوستر هایی به سبک آسیای شرقی قرار گرفته است که تداعی کننده سبد های ماهیگیری سنتی است.

در قسمت دیگری از فضای داخلی این رستوران غرفه هایی چوبی باز طراحی شده است که در هر کدام از این غرفه ها میز و صندلی قرار داده شده است. در داخل هر کدام از این اتاقک ها یک لوستر با طرحی خاص و منحصر به فرد از سقف آویزان شده است که به جذابیت و خاص بودن فضا افزوه است. هم چنین در وسط این فضا میز و صندلی هایی دو نفره طراحی شده است که می توان آن ها را در مواقع لزوم مانند برگزاری مهمانی های بزرگ به میز بزرگ سرتاسری تبدیل کرد.

طراحی رستوران

در قسمت پشتی این اتاقک های زیبا یک سالن غذا خوری دیگر توسط تیم طراحی SkB به منظور دورهمی و مهمانی های خصوصی و VIP طراحی شده است. این فضا دارای درب های کشویی چوبی است که این فضا را خصوصی می کند و از سایر قسمت های رستوران جدا می کند. تیم معماری با روشی بسیار خاص و خلاقانه برای نور پردازی این فضا از فانوس هایی با طرح بسیار خاص و منحصر به فرد استفاده کرده است.

طراحی رستوران

در واقع تمام وسایل و مبلمان استفاده شده در فضای این رستوران زیبا مانند تابلو های نصب شده بروی دیوار، فرش، لوستر های فانوس مانند، اتاقک های چوبی، درب های کشویی چوبی همگی از سبک رستوران های آسیای شرقی الهام گرفته شده است. و به مشتری این حس را القا می کنند که در یک کشور آسیای شرقی در حال خوردن یک غذای دلچسب و خوشمزه است.


حتما ببینید: طراحی و اجرای نما های مختلف با استفاده از متریال پلی کربنات


سایر تصاویر طراحی داخلی رستوران به سبک آسیای شرقی توسط شرکت معماری SkB

طراحی رستوران

رستوران به سبک آسیای شرقی

طراحی داخلی رستوران

طراحی داخلی رستوران

طراحی داخلی رستوران

منبع: contemporist

ترجمه: از تحریریه معمار آپ