طراحی شیر آب ساده و لوکس

طراحی شیر آب ساده و لوکس توسط Bjarke Ingels ) BIG ) انجام شده است، وی نخستین همکاری خود را در زمینه صنعت داخلی خانه با تولید مجموعه ای از محصولات لوکس آشپزخانه و سرویس بهداشتی را با کالیستا ( kalista ) آغاز کرد. در این شیر های هرمی تازه ساخته شده، خطوطی پیوسته از آب جاری را مشاهده می کنیم.

طراحی شیر آب ساده و لوکس

این تجهیزات آبی، جلوه ای از پیوند مهندسی مدرن با اصول غنی طراحی کلاسیک قرون وسطی در دانمارک می باشند. Bjarke lngels در رابطه با طرح ارائه داده شده گفته است: عبارت هرمی شکل، تعبیری از هندسه لوله هایی است که آب از طریق آنها روی دست و بدن شما جریان خواهد یافت. او در ادامه بیان کرد: ما این قطعات را به صورت کاملا ساده اما با خصوصیات و ویژگی های خاص تولید کرده ا یم. به شکلی که که هیچ قطعه اضافی یا پیچیدگی خاصی در آن ها مشاهده نمی شود.

طراحی شیر آب ساده و لوکس

شیرهایی که با یک خم نود درجه

طرح مخروطی، توسط طراحی مخروطی به سیلندر تعریف شده است که تقسیم کردن نوع اتصال شیر معمولی به اجزای اصلی آن است. این ویژگی عمدتا دارای مشخصات منحصر به فردی است که دارای یک خمش 90 درجه ای منحصر به فرد و با دستگیره های اهرمی شکل می باشد. دهانه لوله با سطح شیر، هم تراز هستند. و هم چنین دارای نگه دارنده دستمال توالت هوشمندانه ایی است که از طریق یک قفل مغناطیسی رول دستمال توالت به راحتی باز و بسته می شود.

محصولات هرمی BIG  شامل 14 قطعه هستند که دارای سه روکش متفاوت شامل کروم، نقره ای نیکل و نیکل براق هستند.

طراحی شیر آب ساده و لوکس

شیری با طرح مخروطی – استوانه ای

مدیر ارشد Kalista گفت: یکی از مهم ترین دلایل انتخاب پروژه این بود که آن را فرآیند بسیار متفکرانه ای یافتیم که به بهبود زندگی پیرامون ما کمک می کند. Bjarke lngels آن را تمام و کمال به ما تحویل داد. تمام شیر هایی که می بینید؛ سه تکه هستند و در هیچ کدام از آن ها پایه یا سرپوش وجود ندارد. Bjarke lngels نیز در این رابطه اضافه کرد: کالیستا طرحی خلاقانه و در نهایت زیبایی و کیفیت از ما خواسته بود.

طراحی شیر آب ساده و لوکس


حتما ببینید: طراحی داخلی رستوران 240 متری با تم مکزیکی مدرن


سایر تصاویر از طراحی خلاقانه شیر آب ساده و لوکس

طراحی شیر آب ساده و لوکس

طراحی خلاقانه شیر آب ساده و لوکس

طراحی خلاقانه شیر آب ساده و لوکس

طراحی خلاقانه شیر آب ساده و لوکس

منبع: designboom

ترجمه: از تحریریه معمارآپ