طراحی خلاقانه فروشگاه کتاب در کلمبیا

فروشگاه کتاب Bookstore + Café دارای طرحی مدرن می باشد که توسط شرکت معماری PLASMA NODO در کلمبیا طراحی شده است. این فروشگاه مختص کودکان می باشد اما بزرگسالان نیز می توانند از آن استفاده کنند.

مشخصات کلی پروژه

  • معمار: شرکت معماری LASMA NODO
  • سازندگان پروژه: Locker, Visa, Facolcreto, Decorcerámica, Vida Útil, Alfa, Ternium, Dmension Studio, Corona
  • تیم طراحی: Daniel Mejía, Sara Ramírez, Carlos García, Felipe López, Maria F. Hormaza, Juan S. Tabares
  • تیم تولید و راه اندازی: PLASMA NODO + Laura Palacio
  • عکاس پروژه: Daniel Mejía
  • مکان پروژه: Medellín, Antioquia, Colombia
  • مساحت پروژه: 120.0 متر مربع
  • سال ساخت: 2015

فروشگاه کتاب

استودیو معماری PLASMA NODO معتقد است که شهر ها نیاز به مکان هایی با فضای گرم و صمیمی به منظور ملاقات افراد با یک دیگر دارند فضا هایی که مردم در آن خوشحال و شاد هستند و به همراه خانواده یا دوستان علاوه بر خرید اوقات فراغت خود را نیز در این مکان سپری می کنند.

فروشگاه کتاب

این فروشگاه کتاب مکانی شاد است که افراد می توانند در حین یادگیری و لذت بردن از خواندن یک کتاب خوب، تفریح و لذت ببرند. در این فروشگاه افراد احساسات خود را نیز به اشتراک می گذارند. در این فروشگاه کتاب  برای بزرگسالان اتاق های مطالعه خصوصی و هم چنین میز هایی برای اشتراک گذاری وجود دارد، این فضا دارای مبلمان و دکوراسیونی شاد است که افراد را ترغیب به مطالعه می کند.

فروشگاه کتاب

مساحت کل این فروشگاه کتاب 1200 متر مربع می باشد که در دو طبقه گسترش می یابد. زمانی که در این فروشگاه قدم می زنید تغییرات محیط را احساس می کنید. کتابخانه این فروشگاه یاد آور داستان های مهیج قلعه ها می باشد به این صورت که قفسه های کتاب تا سقف پیش رفته‌ اند و حس ترس و وحشت را  ایجاد می کنند. این کتابخانه مدرن با ویژگی های کودکان طراحی شده است و جزئیات آن از قبیل صندلی هایی تشک‌ دوزی شده به‌ شکل بافتنی و ناهار خوری شش ضلعی می باشد جایی که کودکان می توانند در آن بازی، مطالعه، نقاشی و استراحت کنند.

فروشگاه کتاب

کودکان برای اولین بار فضای رنگارنگ و پرماجرا را مشاهده می کنند و با فعالیت های سرگرم کننده جدید آشنا می شوند و شاید بعضی، دوستان جدید پیدا کنند. کودکان می تولنند در این مکان در هر لحظه و زمانی بازی های مختلف را تجربه و بازی کنند.

فروشگاه کتاب

طبقه همکف این فروشگاه، دارای پنجره هایی با قاب تیره می باشد و ورودی فروشگاه را در بر می گیرد. هم چنین در کنار دیواری که از برگ های سبز پوشانده شده است، یک کاناپه طویل قرار دارد که از شما دعوت می کند تا در یک محیط بی نظیر، به تماشای طرح زیبای ساختمان بنشینید. طبقه بالای فروشگاه شامل یک نیم طبقه و کافه است که تعدادی قفسه کوتاه و بلند در آن چیده شده است. در این طبقه فضا های مطالعه خصوصی و میز های عمومی جهت راحتی و آسایش مخاطبان فراهم شده است.

فروشگاه کتاب Bookstore + Café

فروشگاه کتاب Bookstore + Café از یک طرف یک فروشگاه کتاب عالی و فضایی منحصر به فرد برای کودکان و هم چنین فضایی برای گذراندن بعد از ظهری آرامش بخش می باشد و از جهتی دیگر محیطی مناسب برای نوشیدن چای و کافه می باشد.

طراحی فروشگاه کتاب در کلمبیا

استودیو معماری PLASMA NODO می گوید: ما به تخیل، سحر و جادو، رویاها، خاطرات اعتقاد داریم. ما معتقدیم که بهترین ایده ها و گفتگو ها به راحتی با نوشیدن یک فنجان قهوه خوب به وجود می آید. ما می دانیم که تکنولوژی می تواند جادویی برای ورود به دنیای غیر قابل تصور باشد.


حتما ببینید: طراحی خلاقانه صندلیEXOCET


سایر تصاویر پروژه طراحی فروشگاه کتاب توسط شرکت معماری PLASMA NODO

فروشگاه کتاب

فروشگاه کتاب

فروشگاه کتاب Bookstore + Café

فروشگاه کتاب Bookstore + Café

فروشگاه کتاب Bookstore + Café

فروشگاه کتاب Bookstore + Café

طراحی فروشگاه کتاب در کلمبیا

فروشگاه کتاب Bookstore + Café

پلان فروشگاه کتاب

پلان فروشگاه کتاب

پلان فروشگاه کتاب

منبع: archdaily

ترجمه: از تحریریه معمار آپ