طراحی صندلی EXOCET توسط Stephane Leathead

صندلی EXOCET یک طراحی مبلمان کاملا قابل توجه، زیبا و خلاقانه است که توسط استفان لیتهد (Stephane Leathead) در مونترال، کانادا طراحی شده است. این صندلی به با هدف راحتی کاربران در استفاده از آن با تنظیمات متعدد طراحی شده است.

صندلی EXOCET

صندلی EXOCET متشکل از یک سری چوب یاریک یک اندازه و موازی می باشد که حول سیلندری چرخشی قرار گرفته اند و این کار اجازه می دهد که صندلی بتواند به راحتی به شکل های مختلف تغییر شکل دهد و قابلیت مبلمان را تغییر دهد. به عنوان مثال از صندلی سالن به نیمکت و یا حتی به یک صندلی راحتی برای دو نفر تبدیل شود.

طراحی صندلی EXOCET

این صندلی منحصر به فرد دارای منحنی های ظریف و نرم می باشد که این منحنی ها ملهم از ظرافت و متفاوت بودن صندلی می باشد. استفان لیتهد در طراحی این صندلی سعی کرده است تا بیشترین راحتی و آرامش را برای کاربران در استفاده از صندلی به وجود بیاورد. صندلی EXOCET در حقیقت می توان گفت تعامل میان عملکرد و فرم است.

صندلی EXOCET

استفان لیتهد (Stéphane Leathead)، جدا از طراحی این صندلی، دو عدد میز جذاب و زیبا نیز طراحی کرده است، زمانی که این میز و صندلی جذاب و خلاقانه در کنار هم قرار می گیرتد، به فضای اطراف خود تعادل، زیبایی و جذابیت هدیه می دهند.

صندلی EXOCET

یکی از مهم ترین شاخص و معیار هایی که معماران و طراحان صنعتی در طراحی و ساخت آثار خود باید به آن توجه کنند ترکیب و تلفیق درست عملکرد و فرم است. و رعایت این معیار ها در طراحی باعث می شود تا در عین جذابیت و زیبایی، اثر و ساخته طراح دارای عملکرد منطقی باشد. و در نتیجه یک اثر می تواند رشد کند و پابرجا بماند.


حتما ببینید: طراحی برج های Grove at Grand Bay توسط گروه معماری BIG


سایر تصاویر از طراحی خلاقانه صندلیEXOCET توسط Stephane Leathead

صندلی EXOCET

صندلی EXOCET

صندلی EXOCET

طراحی صندلی EXOCET

طراحی صندلی EXOCET

طراحی صندلی EXOCET با تنظیمات متعدد

طراحی صندلی EXOCET با تنظیمات متعدد

منبع: homeli

ترجمه: از تحریریه معمار آپ