طراحی مرکز خرید به سبک اژدهای چینی

گروه معماری Sunlay یک مجتمع تجاری مدرن با رویکرد های اصیل چین برای منطقه ای سنتی در شهر Chengde Tianshan (چنگد تیانسان)، چین طراحی کرده اند. این مجتمع تجاری با الهام از اسطوره شناسی اژدهای کلاسیک چینی و اصول فنگ شویی و هم چنین با تاثیر پذیری از فرهنگ باستانی چین طراحی شده است. طراحان برای پیش برد اهداف خود از روش های معاصر در شکل و نمای سنتی ساختمان استفاده کرده اند. طراحی طراحی مرکز خرید به سبک اژدهای چینی تعریف متفاوتی از مرکز تجاری مدرن درون ساختمانی با خصوصیات و ویژگی های باستانی چین را نمایش می دهد.

مشخصات کلی پروژه

  • معمار: گروه معماری Sunlay
  • مدیر پروژه: Yu Wang, Leandro Rolon
  • مسئول پروژه: Yuan Yuan Wang
  • طراح پرژه: Leandro Rolon
  • تیم طراحی داخلی: Yu Wang, Jinghai Wu, Leandro Rolon, Yuan Yuan Wang, Jia Guo, Libin Lian, Weijun Jiang
  • مکان پروژه: شهر چنگد تیانسان، استان هبی، چین
  • مساحت پروژه: 27535.0 متر مربع
  • سال ساخت: 2015

مجتمع تجاری به سبک اژدهای چینی

چالشی که طراحان در طراحی این مرکز خرید با آن مواجه بودند طراحی در یک مکان محدود و کوهستانی با محدودیت گستردگی فضا بود. گروه معماری Sunlay برای پاسخ به این چالش در شرایطی که بیشترین هسته تجاری این پروژه در مرکز آن قرار داشت. یک فرم سیال و شناور با رعایت کانسپت های سنتی طراحی کردند. در این طراحی یک پلان انعطاف پذیر که دارای خرده فروشی هایی بود که به هم بافته شده و هم چنین وجود سالن هایی در داخل و خارج هسته مجموعه در نظر گرفته شد.

مجتمع تجاری به سبک اژدهای چینی

گروه معماری Sunlay ساختمان مجتمع تجاری به سبک اژدهای چینی را در اطراف لبه های سایت قرار دادند تا ساختمان مرتفع شود و توانایی نمایش نقاط برجسته خود برای عموم را داشته باشد و بین کوهستان محصور نباشد.

طراحی مجتمع تجاری در چین

مرکز خرده فروشی ها یک چشم انداز فریبنده و منحصر به فرد است که تقریبا حدود 20 متر نسبت به واحد های تجاری عقب نشینی داشته است. و در قلب مجموعه اژدها گونه یک آتریوم منحصر به فرد و خارق العاده را به وجود آورده است. طراحان در طراحی نمای این ساختمان تجاری از الگو های سنتی و باستانی چین استفاده کرده اند. و هم چنین استفاده از نورپردازی هوشمندانه و شیشه های رنگی، باعث ارتقا کیفیت بصری مجموعه شده است.


حتما ببنید: تراشیدن مناظر سرسبز توسط گای لارامی با استفاده از کتاب های قدیمی در برزیل


سایر تصاویر پروژه طراحی مجتمع تجاری توسط گروه معماری Sunlay

معماری مجتمع تجاری در چین

پلان مجتمع تجاری

پلان مجتمع تجاری

پلان مجتمع تجاری

پلان مجتمع تجاری

پلان مجتمع تجاری

پلان مجتمع تجاری

پلان مجتمع تجاری

پلان مجتمع تجاری

پلان مجتمع تجاری

پلان مجتمع تجاری

منبع: archdaily

ترجمه: از تحریریه معمار آپ