طراحی هتل به سبک معاصر با نمای فایبر گلاس

هتل Emiliano (امیلیانو) که در شهر ریودوژانیرو، برزیل واقع شده است توسط گروه معماری Oppenheim Architecture و با همکاری استودیو معماری Studio Arthur Casas طراحی شده است. این هتل به سبک معاصر با نمای فایبر گلاس است که در طراحی آن ویژگی های بسیاری به کار رفته است. هتل Emiliano با وجود این که یک ساختمان نسبتا ارزان و مقرون به طرفه از لحاظ اقتصادی می باشد، اما طراحان این پروژه تلاش کرده اند تا ساختمان طراحی داخلی لوکس و نمای منحصر به فردی داشته باشد.

مشخصات کلی پروژه

  • معمار : گروه معماری Oppenheim Architecture و استودیو معماری Studio Arthur Casas
  • طراحی داخلی : Studio Arthur Casas
  • پیمانکار پروژه : Sig Engenharia
  • مهندس برق : AQ Projetos
  • طراحی منظر : Renata Tilli
  • عکاس پروژه : Fernando Guerra ، FG+SG
  • مکان پروژه : شهر ریودوژانیرو، برزیل
  • مساحت پروژه : 9734 متر مربع
  • سال ساخت : 2017

هتل به سبک معاصر با نمای فایبر گلاس

گروه معماری Oppenheim Architecture و استودیو معماری Studio Arthur Casas برای طراحی این هتل مدرن نور طبیعی و مدیریت آن در اتاق ها، و سپس چشم انداز شهر Marvelous برای مهمانان را در الویت قرار داده اند. تیم طراحی در این پروژه از ترفندهایی در طراحی استفاده کرده اند که نمونه ایی از این ترفند ها طراحی نمای متحرک و ماژولار پنجره ها برای عوامل نور و چشم انداز بود که باید ساخت هتل را با رویکرد اقتصادی و ارزان انجام می دادند.

تیم طراحان این پروژه به این نکته در طراحی هتل به سبک معاصر با نمای فایبر گلاس توجه داشتند که برای جلب رضایت مشتریان و برآورد کردن نیاز های آنان باید خدمات و امکانات هتل در سطح یک هتل 5 ستاره باشد. بنابراین در قسمت ورودی هتل فضا هایی مانند کافی شاپ، بار و نشیمن را طراحی کرده اند که هم به مراجعه کنندگان موقت خدمات می دهد و هم از مهمانان هتل پذیرایی می کند. هم چنین طراحان در لابی این هتل دو قسمت پذیرش و رستوران را طراحی کرده اند که پس از ورود به هتل و گذر از کنار کافی شاپ مشاهده می شود و در دو جهت مختلف قرار گرفته اند.

طراحی داخلی هتل

شکل و فرم مدرن ساختمان به شکلی است که از جهت حجم با ساختمان های هم جوار ارتباط بر قرار می کند و نمای سفید رنگ آن ساختار های بتنی خط ساحلی شهر ریودوژانیرو را می شکند. این حجم سفید به تداوم سازه های بتنی تیره که چهره ساحل شنی و روشن منطقه را تیره کرده بود پایان داده است.

هتل به سبک معاصر با نمای فایبر گلاس

گروه معماری Oppenheim Architecture و استودیو معماری Studio Arthur Casas نمای این هتل را بر اساس یک الگوی ساده و منسجم طراحی کرده اند که کالبد آن را دو پوسته کرده است. این پوسته ها به دلیل این که نور شدید شهر ریودوژانیرو را به خود جذب نکند از ورق های فایبر گلاس سفید رنگ ساخته شده است. بنابراین بازشو های متحرک در نمای این ساختمان به گونه ایی طراحی شده است که به مهمانان اجازه می دهد تا در طول روز پنجره ها را باز کنند. ولی در طبقه یازدهم این هتل قسمت ویژه و زیبایی طراحی شده است که شامل استخر آب گرم، سونا، جکوزی و سالن بدن سازی می باشد. هم چنین تیم طراحان فضای پشت بام این هتل را نیز به یک فضای تفریحی تبدیل کرده اند که یکی از بهترین چشم انداز های منطقه در زمان غروب آفتاب محسوب می شود و یک منظره پانورامیک را به مهمانان هتل ارائه می دهد.

طراهی هتل

تعداد کل طبقات هتل Emiliano (امیلیانو) 12 طبقه می باشد که با توجه به قوانین شهرداری و اصول طراحی هتل و نسبت ارتفاع ساختمان نزدیک سواحل نباید از این تعداد طبقات تجاوز می کرد. تعداد اتاق های این هتل 90 اتاق می باشد که مساحت آن ها بین 45 تا 200 متر مربع می باشد. تیم طراحان Oppenheim Architecture و استودیو معماری Studio Arthur Casas در طراحی دکوراسیون داخلی این هتل مدرن از طیف های متنوع و مختلفی استفاده کرده اند. به این صورت که بعضی از اتاق های هتل دارای طراحی لوکس و شیک با امکانات یک سوئیت کامل هستند و بعضی از اتاق ها از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه می باشند و هزینه خدمات دهی آن ها ارزان تر می باشد.


حتما ببینید: این دیوار هنری از فولاد و گیاه ساخته شده است


سایر تصاویر پروژه طراحی هتل به سبک معاصر با نمای فایبر گلاس

طراحی داخلی هتل

هتل به سبک معاصر با نمای فایبر گلاس

طراهی هتل

هتل به سبک معاصر با نمای فایبر گلاس

پلان هتل Emiliano

پلان هتل Emiliano

پلان هتل Emiliano

پلان هتل Emiliano

پلان هتل Emiliano

پلان هتل Emiliano

پلان هتل Emiliano

منبع: archdaily

ترجمه: از تحریریه معمار آپ