این شاهکار معماری که توسط استودیو معماری 7th Hue طراحی شده است، با از بین بردن چهار دیواری سنتی خانه، جوهر طبیعت را در یک خانه مجلل گنجانده است. این پیوند چشمگیر نبوغ معماری و دنیای ارگانیک در میان مناظر سرسبز کرالا در هند ریشه می‌ گیرد. همانطور که وارد قلمروی می شویم که در آن طراحی مدرن-ارگانیک شکوفا می شود، خانه ای را کشف می کنیم که فراتر از یک ساختار معمولی است. . این اقامتگاه با الهام از گل پر جنب و جوش سلاندین، با پالت زرد غنی که با نبض گیاهان سرسبز که سد دنیای بیرون را می شکند و به اوج زیبایی طبیعی می رسد و زنده می شود. با معمارآپ همراه باشید در طراحی خانه سبز با گیاه سلاندین ….

نمای بیرونی خانه مدرن هیچ سرنخی از تسلیم مخفیانه در برابر طبیعتی که در درون آن نهفته است را ارائه نمی دهد. در عوض، گچ بری سفید و خاکستری ، حال و هوای خنک معاصری را ایجاد می کند که تنها برای مدت کوتاهی توسط کرکره های چوبی طبیعی، قاب پنجره های چوبی و درها قطع می شود.

یک خط سقف مورب به طور ناگهانی از آسمان آبی روشن کرالا می‌گذرد و به شبح عمدتاً خطی خانه یک لبه منحصر به‌ فرد می‌ دهد. استفاده از سقف‌ های شیب‌ دار، آجرهای مستحکم و حیاط‌ های مطبوع، اقامتگاه‌ ها را با آب و هوای گرمسیری اینجا سازگار می‌ کند، جایی که باران‌ های موسمی سنگین و تابستان‌ های مرطوب مناظر سبز را تحت تأثیر قرار می‌ دهند.

این معماری تطبیقی ما را به زندگی در هماهنگی با محیط ترغیب می کند. همانطور که به سمت ورودی خانه می رویم، مشاهده می کنیم که چگونه مواد طبیعی با خطوط تمیز مدرن و کاشت سرسبز به سمت در تضاد دارند.

طراحی خانه دارای دو وجه در جهت های مختلف است که با توجه به دید بزرگراه تصمیم گیری می شود.

ترکیبی از پوشش های بتن مات و صیقلی ساختمان را پوشانده است.

پنج رنگ طبیعی مختلف لایه های طبقه بندی شده را در سراسر سقف ساندویچ پانل ترتیب می دهند. جلوه تمام شده شبیه یک دیوار داخلی است که پر از شخصیت و رنگ است. نورپردازی بیرونی خانه را پس از تاریکی زنده می کند.

در داخل خانه لوکس، لهجه‌ های زرد سلاندین و سایه‌ های سبز حال و هوای گرمسیری دارند که نور و انرژی را به فضاهای زندگی می‌ آورد. چوب طبیعی و رنگ های خاکی پالت رنگ را غنی می کند.

یک تم دکور مدرن ارگانیک در سراسر خانه اجرا می شود. یک کاناپه ی چارتری و بالشتک های پراکنده زرد فوراً چشم را به سمت یک قسمت نشیمن جذاب می کشاند. در این فضای آفتابی، می‌ توانید زیر سایه‌ های شکسته و پر از گیاهان استوایی که درون دیوارهای آجری شیشه‌ ای زندگی می‌ کنند، مطالعه کنید.

آلبوم تصاویر پروژه طراحی خانه سبز با گیاه سلاندین :