مدرسه بنیاد برادسکو – Shieh Arquitetos Associados

ایده های طراحی مدرسه بنیاد برادسکو از زبان معمار پروژه : دبیرستان جدید بنیاد برادسکو در اوساسکو در نزدیکی سائوپائولو برزیل افتتاح شد. این مدرسه توسط گروه معماران Shieh Arquitetos Associados طراحی شده، شرکتی با بیش از 40 سال سابقه و متمرکز بر معماری آموزشی؛ این پروژه یک ساختمان اداری را که در اصل توسط بانک برادسکو اشغال شده بود به یک مدرسه ی منطبق بر اصول سطح بالای مؤسسات آموزشی بدل نمود.

مشخصات کلی پروژه :

  • معمار: گروه معماری Shieh Arquitetos Associados
  • مکان پروژه: اوساسکو-سائوپائولو-برزیل
  • تیم طراحی : Irene Shieh, Karen Minoda, Nathália Grippa, Ricardo Azevedo, Yuhu Minami, Juliana Stendard
  • طراحی داخلی : Shieh Arquitetos Associados
  • طراحی محوطه : Rosa Kliass e Luisa Mellis
  • مساحت: 4000 متر مربع
  • سال ساخت: 2017

طراحی مدرسه بنیاد برادسکو

طراحی مدرسه بنیاد برادسکو :

پیشنهاد اصلی این بود که بیشترین بخش سازه ی موجود حفظ شود و در عین حال از منابع ساختاری استفاده شود که بتوانند نما و حیات جدیدی به ساختمان بدهند، تا با ساختمان های آموزشی همخوانی داشته باشد.
برخی از راهکارها، شامل این موارد بود: گنجاندن یک نمای سایه بانی که در برابر آفتاب، فضای راحتی ایجاد نماید، و پالایش نور پراکنده در کلاس های درس، استفاده از پرده های عمودی بزرگ، راه پله های داخلی جدید، راهروهای ورودی جدید، طبقه ی همکف در ارتفاع پایین که همانند حیاط و باغ باشد، و موارد بسیار دیگر.
طرح هایی ارائه شد تا برخی چالش های موجود بر روی سازه ی عمودی را رفع کنند: تعداد زیاد دانش آموزان و محدودیت حیاط ها. از این رو، کلاس های درس در طبقات پایین تر ساماندهی شدند – به جز برای طبقه ی همکف که به حیاط ورودی و کافه تریا اختصاص داده شد.

طراحی داخلی مدرسه بنیاد برادسکو

طبقه ی اول شامل 7 کلاس درس است، در حالیکه طبقه ی دوم 10 ملاس دیگر دارد، پس در مجموع 17 کلاس داریم. اتاق های خاص (کتابخانه، آزمایشگاه، و اتاق های مطالعه) در بالاترین طبقات قرار گرفتند، زیرا ازدحام این فضاها نسبتاً کمتر است.

طراحی داخلی مدرسه

کتابخانه، همراه با تمامی نمادهای درون یک مؤسسه ی آموزشی در بالاترین طبقه در نمای جلویی ساختمان واقع است – چراکه با این نما، کتابخانه از خیابان دیده می شود و فرد را به داخل مدرسه فرامی خواند.
طبقه ی همکف به شکل حیاط ورودی و دوستانه برای تمامی دانش آموزان است خواه از خیابان به آن قدم بگذارند و خواه از سرویس مدرسه پیاده شوند. از آنجاکه این حیاط پایین تر از سطح خیابان قرار دارد، طراحی فضای کوچکی دارای نیمکت های مجاور کافه تریا و حیات داخلی در اختیار دانش آموزان گذاشته است.

معماری داخلی مدرسه

با تخریب جزئی دو امتداد دیوارهای جلویی، امکان ایجاد دهلیز مرکزی بزرگی فراهم شد که موجب سرزندگی عمودی ساختمان موجود می شود.
این دهلیزها، توسط فضاهایی برای نودپردازی و تهویه پوشانده شده اند و از کنار باز می شوند، این موجب می-شود گردش هوای کافی برای تهویه و رفع اثر دودکش ها فراهم آورند.
یک نکته ی کلیدی دیگر تناسب گردش هوای عمودی است. با بهره گیری از دهلیز باز، دو راه پله ی جدید و عالی ساخته شدند، و توانستیم راه پله های قدیمی را تخریب کنیم. برای فراهم آوردن امکان دسترسی افرادی که از صندلی چرخدار استفاده می کنند به فضای مدرسه، در این پروژه راهروی بتنی شیب دار موجود با سطح شیبدار فولادی جدید جایگزین شد که به بخش های پایین ساختمان می رود.

معماری داخلی مدرسه

ایده معماری مدرسه

این راهروی جدید امکان دسترسی مستقیم به طبقه ی اول ساختمان را فراهم می آورد – این همان طبقه ی اتاق-های اداری مدرسه است. در نتیجه، قابل درک است که والدین دانش آموزان، کارکنان و بازدیدکنندگان از این راهرو به جای پایین روفتن از پله ها به سوی طبقه ی همکف استفاده خواهند کرد و این محل دسترسی اصلی برای دانش آموزان است.
در سه طبقه ی بالایی، کلاس های درس و موارد کاربردی خاص، محیط پیرامون را اشغال نموده و مشخصه ی بخش های مرکزی بزرگی از پروژه تحت عنوان حیاط های دهلیزی، دو بخش عمودی و خالی بزرگ است.

معماری داخلی مدرسه

از حیاط دهلیزی دیده می شود که دیوارهای کلاس درس، قطعاتی ویژه با نوار شیشه ای فوقانی پیوسته و حفره ی گردش هوا با جداره هایی برای جذب صوت هستند. در این طرح، ساختار کلاس های درس از زوایای غیرمعمول تشکل شده، این عمدتاً به خاطر موقعیت راه پله های اضطراری موجود است. این زوایا خود را در دیواره های دارای روکش چوبی با تخته سیاه گوشه دار به شکل میز و نیمکت، خود را نشان می دهند.

طراحی مدرسه بنیاد برادسکو


حتما ببینید: طراحی بوتیک Dior


سایر تصاویر و پلان های پروژه طراحی مدرسه بنیاد برادسکو :

طراحی مدرسه بنیاد برادسکو

bradesco-foundation-school-3

مدرسه

مدرسه

نمای مدرسه

معماری مدرسه

طراحی مدرسه

طراحی مدرسه

ایده طراحی مدرسه

ایده های طراحی مدرسه

ایده های طراحی داخلی مدرسه

ایده های طراحی داخلی مدرسه

دبیرستان

طراحی دبیرستان

دکوراسیون داخلی مدرسه

دکوراسیون داخلی مدرسه

دکوراسیون داخلی مدرسه

طراحی مدرسه بنیاد برادسکو

ایده دکوراسیون داخلی مدرسه

طراحی نمای مدرسه

ایده دکوراسیون داخلی مدرسه

ایده دکوراسیون مدرسه

ایده معماری داخلی مدرسه

معماری مدرسه

پلان مدرسه

طراحی پلان مدرسه 2

طراحی پلان مدرسه 1

طراحی پلان مدرسه

پلان مدرسه 4

پلان مدرسه 3

پلان مدرسه 2

پلان مدرسه 1

مقطع پلان مدرسه

طراحی مدرسه بنیاد برادسکو

منبع:archdaily

ترجمه:تحریریه معمارآپ