معماری فروشگاه Dior در  آمریکا:

طراحی بوتیک Dior : فروشگاه شیک مارک فرانسوی Dior در منطقه میامی و در کنار برندهای لاکچری Hermes و Louis Vuitton قرار گرفته است.

استودیو فرانسوی Barbarito Bancel در طراحی نمای بوتیک Dior  از دامن پیله دار ایده گرفته و از پنل های سفید به شکل تندیس استفاده کرده است.

طراحی بوتیک Dior

طراحی بوتیک Dior

این تیم معماری در طراحی بوتیک Dior با الهام گرفتن از لباس های ژاپنی از کالکشن بهاره 2007 Dior ،نمای ساختمان را با استفاده از پنل های سفید خمیده از جنس بتن و پودر مرمر طراحی کرده است.

طراحی بوتیک Dior

این تیم پاریسی بر عهده Benjamin Bancel و Ivana Barbarito است و به گفته این تیم حرکات موج مانند و بزرگ بتن سفید اشکال پلیسه مانند پدید آورده و به هنگام شب نمای ساختمان درخشندگی و تلالو خاصی به واسطه لامپ های موجود در زیر شکاف های نما دارد.

طراحی بوتیک Dior

طبقه همکف با وجود پنجره های بزرگ با قاب نقره ایی و درخشنده ، محیطی گسترده را نشان می دهد که در آن پوشاک و لوازم زنانه در جالباسی هایی نقره ایی رنگ به شکل مستطیل که از سقف آویزان شده نمایش داده میشود در هر سه طبقه فروشگاه، طیف ملایم سفید و خاکستری مشاهده میشود.

طراحی بوتیک

طبقه آخر فروشگاه به داخل یک پاسیو چوبی و سرسبز با دکوراسیون سفید باز میشود.

طراحی بوتیک

معماران این تیم (Bancel و Barbarito) در مدت طراحی نما به طور کامل تحت تاثیر عملکرد ساختمان به عنوان یک فروشگاه خرده فروشی بودن و قصد نداشتن ساختمان مانند یک موزه شود.

طراحی بوتیک

طراحی بوتیک Dior  تحت تاثیر عواملی مانند خورشید و سواحل میامی، اندیشه پوینده و مدل سازی مدرن است.

طراحی بوتیک

نمای بیرونی ساختمان بیانگر کیفیت برند Dior مثل نظم، شکیل بودن و ظرافت است. شکل فضای بیرونی ساختمان باید دارای عمری طولانی باشد تا بتواند ماندگار بماند.

طراحی بوتیک

برند Dior در زمینه دیزاین و طراحی فروشگاه هایش با معماران بین المللی زیادی همکاری داشته است.
در فروشگاه خود در توکیو که طراحی آن توسط تیم معماری Sanaa بوده ،ویژگی اصلی این بنا دیوارهای شیشه ایی است که در جلو یک پرده آکلریلیک قرار گرفته است.
در طراحی نمای فروشگاه سئول با ایده گرفتن از لباس توسط تیم طراحی Christian de Portzamparc اجرا شده است.

طراحی فروشگاه

مجموعه مد میامی ثمره اندیشه Craig Robins است.که از مدیران نمایشگاه مد میامی Robins است وی اکنون در حال گسترش یکی از قسمت‌های مجموعه است که به مد، طراحی، معماری
و فضاهای غذاخوری متعلق است.

طراحی فروشگاه

این مجموعه دارای یک ساختمان خرده فروشی و یک پاساژ شیشه ایی است که معمار آن SouFujimoto است. و هم چنین دارای یک گنبد اثر Buckminster Fuller و فروشگاه با نمای بتنی پیله دار از Aranda Lasch است.
اولین فروشگاه ساعت برند ایتالیایی Panerai توسط معمار اسپانیایی Patricia Urquiola نیز در این مکان ساخته شده است.


حتما ببینید: طراحی داخلی سالن کاشت ناخن زنبق 


طراحی فروشگاه

سایر تصاویر پروژه طراحی بوتیک Dior : 

پلان فروشگاه

طراحی فروشگاه

ترجمه: تحریریه معمارآپ