طراحی رستوران با نمای متفاوت در توکیو

ساختمان رستوران Kanda Terrace در یک خیابان طولانی و باریک در مرکز شهر توکیو، ژاپن و در کنار ساختمان های اداری کوتاه و نیمه بلند واقع شده است. این ساختمان سه نبش توسط گروه معماران KEY OPERATION INC ARCHITECTS با نمایی متفاوت طراحی شده است. تیم معماران پروژه در طراحی رستوران با نمای متفاوت ملاحضات کلیدی مثل سبک ساختمان، نیاز های ساکنان، نحوه ارتباط ساکنان با مناظر شهری و غیره را در نظر گرفته اند.

مشخصات کلی پروژه

  • معمار: گروه معماران KEY OPERATION INC ARCHITECTS
  • مکان پروژه: شهر توکیو، ژاپن
  • معمار مسئول: Akira Koyama + KEY OPERATION INC. / ARCHITECTS
  • مهندس سازه: Delta Structural Consultants
  • طراح نورپردازی: Akira Koyama + KEY OPERATION INC. / ARCHITECTS
  • طراحی خدمات: Comodo plan
  • عکاس پروژه: Shigeo Ogawa
  • مساحت پروژه: 986.03 متر مربع
  • سال ساخت: 2017

طراحی نمای رستوران

معماران پروژه با در نظر گرفتن موقعیت مکانی این ساختمان نیمه بلند و کاربری آن به عنوان رستوران چند طبقه، تصمیم داشتند تا یک ساختمان با هویت رستوران گروهی را خلق کنند. از این رو طراحان به دلیل قرارگیری ساختمان در یک منطقه تجاری و اداری، تصویری از یک ساختمان پر از رستوران با محیطی دلپذیر را خلق کردند. و با این کار موجب افزایش استقبال مشتریان و خلق یک ساختمان زیبا و جذاب در منطقه شدند.

طراحی رستوران با نمای متفاوت

گروه معماران KEY OPERATION INC ARCHITECTS ، ساختمان این رستوران را با یک نمای جانبی و تراس های سه بعدی طراحی کرده اند. به این صورت که هر طبقه دارای یک تراس می باشد. هم چنین مقیاس و شکل تراس ها نیز با یک دیگر تفاوت دارد و دارای یک فرم لایه ایی می باشند که به سمت بالا حرکت می کند. تیم طراحان پروژه هم چنین نمای ساختمان رستوران Kanda Terrace را تماما با متریال شیشه ساخته اند که این ایده موجب شده تا افراد از داخل و بیرون مجموعه، فضا را مشاهده کنند.

تراس های این ساختمان به شکل سرپوشیده طراحی شده اند و به یک دیگر مرتبط هستند. طراحی این تراس ها به گونه ایی می باشد که زمانی که افراد در طبقات بالا تر قرار دارند، از آن بالا عابران پیاده و ماشین ها را مشاهده می کنند و از دیدن این مناظر لذت می برند. طراحی رستوران های معمولی چند طبقه، به این صورت می باشد که رستوران ها در طبقات مختلف از یک دیگر جدا هستند و مشتریان هیچ ارتباطی با یک دیگر ندارند، ولی در این ساختمان مشتریان می توانند با حضور در تراس ها با یک دیگر در ارتباط باشند.

تیم معماران با در نظر گرفتن اهمیت ساخت و ساز این ساختمان و به منظور هویت بخشیدن به ساختمان رستوران، از نازک کاری های مشکی رنگ و قاب ها استفاده کرده اند که موجب جلوگیری از ایجاد یک ظاهر بیرونی متداول شده است. و هم چنین باعث شده اند تا هر واحد رستوران به طور کامل از یک دیگر جدا شود.

طراحی نمای رستوران

در این رستوران فضا های داخلی با استفاده از پنجره های مشکی و رنگ های خنثی طراحی شده است که امکان انتخاب فضای مورد دلخواه را برای مشتریان فراهم می کند. هدف اصلی تیم معماران از طراحی این پروژه (مثل یک حجم متخلل، فضای مناسب برای مشتریان و تراس هایی با دید عالی به مناظر خیابانی) سبک جدیدی برای ساختمان هایی است که در کنار خیابان واقع شده اند.


حتما ببینید : اینستالیشن های نورانی و رنگارنگ در سیدنی


سایر تصاویر طراحی رستوران با نمای متفاوت در توکیو

رستوران با نمای متفاوت

رستوران با نمای متفاوت

رستوران با نمای متفاوت

طراحی رستوران با نمای متفاوت

طراحی رستوران با نمای متفاوت

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه معمارآپ