طراحی خلاقانه اینستالیشن با چوب توسط گروه معماری HG

یک گروه خلاق و خوش ذوق معماری به نام HG یک اینستالیشن با چوب را به شکل خلاقانه ایی برای موزه ملی هنر مدرن و معاصر در کره ساخته است. این گروه طراحی این اینستالیشن چوبی را با استفاده از 9076 قطعه چوب ساخته است و آن را Part to Whole’ یا “بخشی به کل” نام گذاری کرده است.

اینستالیشن با چوب

هر ماده و جسمی در طبیعت از اجزای گوناگونی تشکیل می شود یکی از اجزای اساسی و مهم ماده مولکول ها و اتم ها هستند. و به اجزای بزرگ تر مانند بافت ها و اندام ها تبدیل می شوند و در نهایت یک بدن زنده را به وجود می آورند. محیط مصنوعی کاملا یکسان است. و با اجزای اساسی مانند نقاط و خطوط شروع می شود و به سطح تبدیل می شود و در نهایت یک فضا را به وجود می آورد.

اینستالیشن با چوب

Part to Whole’ به طور کلی با استفاده از جریان تکرار طراحی شده است. مجموعه ایی از دایره های در حال حرکت در امتداد منحنی، فضایی مستقل را ایجاد کرده اند. و حجم خاصی از مکعب را حفاری می کند که فضای موجود را افزایش می دهد و هم زمان متریال مصرفی را نیز کاهش می دهد. Part to Whole’ از مواد جامد با حفره تشکیل شده است. کل جرم شامل حفره ها و جامدات با نسبت نصف به نصف می باشد.

اینستالیشن با چوب

بستگی به موقعیت ها و دیدگاه های مردم، این الگو های دو بعدی با نقاط یا خطوطی طراحی می شوند که فضا و شکل های سه بعدی را خلق می کنند. ساختار این  اینستالیشن چوبی از مجموعه ایی از قطعات چوبی ساخته شده است. این ویژگی را می توان از طریق ساخت و ساز ماژول های چوبی با استفاده از تکنیک weaving نشان داد. به همین ترتیب، ساختار چوبی سنتی کره را از طریق روش های ساخت و ساز تکنیکی، استفاده از مواد پایدار را به حداکثر می رساند.


حتما ببینید: طراحی و اجرای نما های مختلف با استفاده از متریال پلی کربنات


سایر تصاویر پروژه طراحی خلاقانه اینستالیشن با چوب توسط گروه معماری HG

طراحی اینستالیشن با چوب

طراحی اینستالیشن با چوب

طراحی اینستالیشن با چوب

طراحی اینستالیشن چوبی

طراحی اینستالیشن چوبی

منبع: contemporist

ترجمه: از تحریریه معمار آپ