طراحی دفتر کار Lunatech توسط شرکت معماری Atelier Robidoux

شرکت فناوری اطلاعات Lunatech Labs دفتر کار خود واقع در شهر آمستردام، هلند را به شرکت معماری و دکوراسیون داخلی Atelier Robidoux محول کرده است. دفتر این شرکت در حال رشد و توسعه، واقع در یک منطقه تجاری در شهر آمستردام، هلند می باشد. در واقع دفتر کار Lunatech در یک برج تجاری و در طبقه اول قرار گرفته است.

مشخصات کلی پروژه

  • شرکت طراح: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی Atelier Robidoux
  • کارفرما پروژه: شرکت فناوری اطلاعات Lunatech Labs
  • مکان پروژه: آمستردام، هلند
  • مساحت پروژه: 600 متر مربع
  • سال ساخت: 2017

دفتر کار Lunatech

مدیران شرکت جدید فناوری اطلاعات Lunatech Labs با دقت و توجه بسیار محل دفتر کار این شرکت را در شهر آمستردام انتخاب کرده اند. در مجاورت ساختمان این شرکت یک پارک زیبا وجود دارد که چشم انداز وسیعی از این پارک و منطقه‌ی شهری اطراف این برج تجاری موجب شده تا در مدت ساعات کاری پرسنل این شرکت چشم‌ اندازی زیبا و منحصر به‌ فرد را مشاهده کنند.

طرحی فضای اداری

قسمت های مختلف دفتر کار Lunatech شامل کارگاه‌ های آموزشی، یک محیط کار بزرگ شامل ۳۶ میز و صندلی دارای چیدمان ثابت، دو اتاق بزرگ برای برگزاری جلسات کاری شرکت، یک فضای وسیع و گسترده برای برگزاری سخنرانی‌ ها و یک انباری می باشد. هم چنین طراحان شرکت معماری Atelier Robidoux در طراحی دفتر کار Lunatech یک قسمت را به گونه ایی طراحی کرده اند که دارای چیدمان انعطاف پذیر می باشد. این بخش 16 میز و صندلی دارد که پرسنل شرکت بر اساس شرایط توانایی و امکان تغییر محل و چیدمان میز و صندلی ها را دارند.

طراحی دفتر کار در هلند

طراحان شرکت معماری Atelier Robidoux در طراحی دفتر کار Lunatech برای اتاق جلسات از دیواره‌ های شیشه‌ ایی رنگی استفاده کرده اند. در حقیقت هدف تیم طراحی این پروژه از نصب این دیواره‌ های شیشه‌ ایی جداسازی اتاق‌ جلسات از دیگر قسمت های این دفتر بوده است. که این کار باعث به وجود آمدن یک محیط دنج و بی سر و صدا در این دفتر شده است.

دفتر کار Lunatech

نمایشگر LED روی دیوار، کف‌ پوش آبی‌ رنگ و گلدان‌ های طبیعی بزرگ از دیگر نکات قابل توجه در طراحلی داخلی دفتر کار Lunatech می باشند. نحوه طراحی و نوع نصب این دیواره‌ های شیشه‌ ایی به رنگ آبی به شکلی است که که ارتفاع آن‌ ها از ارتفاع سقف کوتاه‌ تر است و هم چنین از سقف و ستون‌ های سفید پیرامون نیز مجزا هستند.

طراحی دفتر کار در هلند

روشنایی در دفتر کار Lunatech از طریق نور طبیعی به علت پنجره‌ های بزرگی که در این دفتر وجود دارد تامین می شود. هم چنین طراحان شرکت معماری Atelier Robidoux در طراحی این دفتر کار برای روشنایی علاوه بر نور طبیعی، از لامپ‌ های مهتابی LED نیز استفاده کرده اند. علت استفاده از این لامپ‌های مهتابی LED نیز این است که هم از لحاظ اقتصادی کم هزینه و مقرون‌ به‌ صرفه است و هم نسبت به لامپ های مهتابی قدیمی از مزیت های بیشتری برخوردار هستند.


حتما ببینید: ایده های طراحی کانتر آشپزخانه و حمام با استفاده از کاشی


سایر تصاویر پروژه طراحی دفتر کار Lunatech توسط شرکت معماری Atelier Robidoux

دفتر کار Lunatech

طرحی فضای اداری

پلان دفتر کار Lunatech

منبع: atelier robidoux

ترجمه: از تحریریه معمار آپ