طراحی میدان شهری مرکزی برای رفت و آمد

میدان شهری Magok واقع در مرکز شهر سئول ، کره جنوبی توسط گروه معماری Wooridongin طراحی و به اجرا رسیده است. این پلازا به ایستگاه های مترو به راه آهن و فرودگاه اتصال یافته و نقش مهمی در رفت و آمد وسایل نقلیه دارد.

مشخصات کلی پروژه :

  • معمار : گروه معماری Wooridongin
  • مکان پروژه : سئول ، کره جنوبی
  • معمار پیشگام : Yoonkyung Rho
  • عکاس پروژه : Jaekyung Kim
  • مساحت پروژه : 21133.86 مترمربع
  • سال ساخت : 2019

طراحی میدان شهری مرکزی

طبقه همکف این پلازا در مجاورت مسیر مرکزی در جهت شرقی _ غربی و مسیر مرکزی در جهت شمالی _ جنوبی قرار دارد. و باعث شده تا در ضلع جنوب غربی یک فضای سبز ایجاد شود و هم چنین منجر به ایجاد باغ گیاه شناسی Seoul Botanical در سمت شمال شرقی آن شده است. این میدان به وسیله بیمارستان ها ، مراکز خرید ، دفاتر و مراکز تحقیقاتی که مجتمع های مسکونی مجاور را پشتیبانی می کنند ، احاطه شده است.

طراحی میدان شهری مرکزی

میدان Magok یک فضای شهری منعطف است که یک برنامه ثابت ارائه نمی کند بلکه به حرکت مردم در محیط اطرافش عکس العمل نشان داده و بدین ترتیب خدماتی را ارائه می دهد. این میدان شهری 60 متر قطر دارد که در محل تقاطع 3 ایستگاه قرار گرفته است. و با اتصال سطح زمین و طبقه زیر زمین در امتداد خروجی ایستگاه ها به یک دیگر باعث خلق یک تجربه مکانی جدید شده است. و مکان مناسبی برای برگزاری فعالیت هایی مانند برنامه ها ، اجرا ها و نمایشگاه های مختلف است.

طراحی میدان شهری مرکزی

این پلازا به سبک مینیمال طراحی شده است. ورودی مترو و منظره اطراف باعث ایجاد مطابقت و ساختاری واحد در این میدان شده است. فرم این میدان شهری به صورت بالا بردن سطح زمین ساخته شده و به عنوان زمینه ایی برای شهری که در اطرافش است ، عمل می کند. در طول مسیر های حرکتی درختان سایه دار قرار داده شده است که نه تنها باعث ایجاد حداکثر فضا برای انجام فعالیت های فرهنگی شده بلکه فضای سبز مورد نیاز را نیز به وجود آورده است.


حتما ببینید : طراحی مدرسه با رویکرد فضای آموزشی باز و انعطاف پذیر


سایر تصاویر پروژه طراحی میدان شهری در سئول

طراحی میدان شهری مرکزی

طراحی میدان شهری

طراحی میدان شهری

طراحی پلازا

طراحی پلازا

طراحی پلازا

طراحی پلازا

طراحی پلازا

طراحی پلازا

طراحی پلازا

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه معمارآپ