طراحی دکوراسیون متفاوت و جسورانه

برای طراحی دکوراسیون خانه بایستی با حداقل نکات طراحی داخلی آشنا باشید. توجه به جزئیات بسیار حائز اهمیت است زیرا جمع جزئیات کوچک خانه شما را خلق می کند. همیشه تغییر جزئیاتی که به آن عادت کرده ایم ، کار ساده و آسانی نیست. به ویژه اگر فردی هستید که علاقمند به تغییر نیستید. اما حقیقت این است که تغییر محل زندگی همواره نتایج مثبتی را به همراه دارد. توجه به بعضی از جزئیات و جسارت برای انجام کار هایی که شاید در وهله اول به ذهن خطور نکند ، باعث جذاب تر شدن دکوراسیون شما خواهد شد. در این مطلب با نکاتی برای طراحی داخلی جسورانه و متفاوت آشنا خواهید شد. اگر کمی فراتر از محدوده عادات خود قدم گذارید و با این نکات نیز آشنا باشید می توانید خانه ایی راحت با دکوراسیونی مدرن ، جذاب و خاص داشته باشید.

 

نکاتی برای طراحی داخلی جسورانه

1- توجه به فضا های کوچک و فراموش شده :

در صورت داشتن فضایی کوچک که نمی دانید چگونه از آن استفاده کنید ، بهترین راه تزئین و دکور آن است. در مکان های کوچکی مانند اتاق رختشویی و یا پادری استفاده از کاغذ دیواری‌ های گرافیکی جلوه بسیار زیبایی به فضا می بخشد. با مشاهده تصویر زیر می بینید که کاغذ دیواری گلدار به ستاره‌ این اتاق کوچک تبدیل شده است. شاید این اتاق کوچک بی اهمیت به نظر برسد اما معمولا بیشتر افراد علاقه دارند کار های روزمره خود را در محاصره گل‌ های بزرگ صورتی انجام دهند. سقف نیز از دیگر فضا هایی است که چندان اهمیتی به آن داده نمی شود و شما می توانید با کاغذ دیواری های گلدار آن را کاملا تغییر دهید.

نکاتی برای طراحی داخلی جسورانه

2- استفاده از طرح‌ ها و الگو های مختلف :

یکی از نخستین و مهم ترین اقداماتی که می توان برای جذابیت بصری اتاق‌ های مختلف یک خانه انجام داد ، افزودن عناصر طرح‎ دار به ویژه الگو های خاص است. در تصویر زیر دکوراسیون خانه ایی واقع در بروکلین نیویورک را مشاهده می کنید. این اتاق خواب توسط طراحی به نام کریستن بربریک صورت گرفته که سردبیر بخش جهانی یکی از بزرگ ترین مجله‌ های دکوراسیون آمریکا است. در دکوراسیون این اتاق خواب ترکیب بالشت های سیاه و سفید و روتختی سبز آبی باعث ایجاد فضایی خاص و پر از طرح شده است. شاید بیشتر افراد جسارت چنین چیدمانی را نداشته باشند اما مطمئن باشید الگو های مختلف در کنار یک دیگر جذاب هستند.

نکاتی برای طراحی داخلی جسورانه

3- استفاده از رنگ ها در راهرو ها :

اگر در انتخاب رنگ ها سخت پسند هستید. بهتر است کمی جسور باشید و طراحی داخلی جسورانه و متفاوتی را ایجاد کنید. برای این کار می توانید از قسمت های مختلف خانه مخصوصا راهرو ها از طیف‌ های تند و تیز مانند بنفش و زرد استفاده کنید. این رنگ‌ ها در عین زیبایی بسیار غافلگیر کننده هستند و انتخاب بی نقص و برای نمایش آثار هنری هستند. بنابراین در صورت داشتن تابلو های ارزشمند که تصور می کنید جلوه ایی ندارند به این نکته بیندیشید که شاید مشکل از پس زمینه‌ این تابلو ها است و اقدام به تعویض رنگ دیوار ها کنید.

نکاتی برای طراحی داخلی جسورانه

4- توجه به لوازم تزئینی روی میز :

در هر خانه ایی یادگاری ، سوغاتی و خرید های کوچک وجود دارد. و جمع آوری لوازم خاطره انگیز ایده بسیار خوبی است. امکان دارد خیلی این ایده را ندیده باشید زیرا به غیر از موزه‌ ها و نمایشگاه‌ ها کسی علاقمند به نمایش لوازم تزئینی بر روی میز نیست. اما برای یک طراحی داخلی جسورانه و متفاوت بایستی اقداماتی را که هیچ گاه انجام نداده اید را امتحان کنید. با مشاهده عکس سمت چپ دکوراسیون یک آپارتمان ایتالیایی را می بینید که بر روی یک میز لوازم کوچک دوست داشتنی ، کلکسیون‌ های شخصی و یادگاری‌ ها چیده شده است. پیش از اجرای این ایده اطمینان حاصل کنید که این مجموعه با فضای خانه شما هماهنگ است تا انرژی خوبی به فضای خانه شما ببخشد.

طراحی دکوراسیون متفاوت و جسورانه


حتما ببینید : طراحی داخلی کافه کیک و صبحانه با هدف حفظ کنتراست داخلی


5- انتخاب عناصر آنتیک و ارزشمند بر طبق رنگ :

یکی از طراحان داخلی به نام ربکا روبرتسون بر این باور است که :” مرز بین هماهنگ کردن و گروه‌ بندی لوازم با بد سلیقگی بسیار کم است.” اما با این وجود در همه چیز ، حتی در چیدمان لوازم ارزشمند و آنتیک در منزل باید رنگ‌ ها را شناخت و به آن‌ ها اهمیت داد. بنابراین با در نظر گرفتن و توجه به رنگ های مورد علاقه خود طراحی داخلی جسورانه و متفاوتی را خلق کنید. اما به یاد داشته باشید که تنها از یک رنگ استفاده نکنید. به عنوان مثال در تصویر زیر می بینید که مبلمان آنتیک با رنگ قهوه‌ ایی جایی برای نفس کشیدن به آبی دلنشین کف و دیوار ها داده‌ است.

طراحی دکوراسیون متفاوت و جسورانه

6- ترکیب لوازم قدیمی و جدید با یک دیگر :

یکی از طراحان برجسته پارچه به نام “کاترین ایرلند” معتقد است :”باید عناصر کلاسیک و مدرن را با یک دیگر ترکیب کرد.” در تصویر زیر مشاهده می کنید که این طراح در اتاق نشیمن منزل خود از صندلی‌ های قرن هفدهم فرانسوی ، یک کنسول قرن هجدهم از مکزیک و یک میز کوکتل که توسط خودش طراحی شده استفاده کرده است. هم چنین حضور الگو های سنتی در تابلو فرش و کوسن در کنار مبل‌ هایی که به وضوح مدرن هستند ، جذابیت خاصی به این اتاق پر نور بخشیده است.

طراحی دکوراسیون متفاوت و جسورانه

7- کف تا سقف را با قفسه پر کنید :

اتاقی را تصور کنید که از کف تا سقف با قفسه‌ های کتاب و لوازم جذاب پر شده است. این چنین فضا هایی همواره دارای شخصیتی مختص به خود هستند و فضایی برای سبک زندگی ویژه افراد علاقمند به مطالعه و کتاب را به وجود می آورند. در تصویر زیر خانه آشپز معروف “لودو لفبر” واقع در لس آنجلس را مشاهده می کنید. در خانه وی از سبک زندگی ویژه کتابخوان‌ ها استفاده شده و مجموعه هزار تایی کتاب‌ های آشپزی‌ خود را به نمایش گذاشته است. اگر مانند او عمل کنید همیشه به کتاب‌ های خود دسترسی خواهید داشت.

طراحی دکوراسیون متفاوت و جسورانه

8- روح بخشیدن به رنگ های خنثی با استفاده از بافت و الگو :

برای داشتن یک طراحی داخلی جسورانه و تاثیر گذار استفاده از رنگ های خاص و تند ضرورت ندارد. در تصویر زیر خانه یکی از طراحان داخلی معروف به نام ” کیهوی” را مشاهده می کنید. وی استودیوی چهارصد متری خود واقع در نیویورک را به منظور زندگی با خانواده‌ اش بازسازی کرد ،  همسر وی با به کار بردن رنگ‌ های زیاد و تند در دکوراسیون خانه مخالف بود. بنابراین وی با استفاده از عناصری که به فضا حجم و بافت می بخشیدند ، به رنگ‌ های خنثی مورد علاقه همسر خود جان بخشید و دکوراسیون بی نظیری را خلق نمود.

دکوراسیون جسورانه