۱۰ علامتی که نشان می هد شما با یک طراح داخلی ازدواج کرده اید

طراحان دکوراسیون داخلی این مهارت و توانایی را دارند که پس از یک گپ و گفت با مشتری، ذهن آن ها را بخوانند و خواسته آن ها را به خوبی متوجه شوند. زمانی که شما به طرح داخلی و دکوراسیون منزل خود می اندیشید و هیچ ایده ایی برای آن ندارید، طراح داخلی در ذهن خود به طور کامل طرح را تجسم کرده است. برخی از افراد کارشان را در خانه انجام می دهند ولی طراحان داخلی این واقعیت را انکار می کنند. طراحان داخلی کار خود را اداره یا فضایی غیر از خانه انجام نمی دهند. طراح داخلی استعداد و مهارت خود را در دید گاه های مختلف زندگی اجرا می کند. معمار شاپ در این مطلب قصد ندارد در مورد ذهن خلاق یک معمار داخلی توضیح دهد بلکه چگونگی زندگی با آن ها را برای شما توضیح می دهد. بنابراین در این مطلب ۱۰ علامتی که نشان می هد شما با یک طراح داخلی ازدواج کرده اید را به شما علاقمندان به معماری معرفی می کند.

طراح داخلی

1- دارای لیستی برای انجام کار های خود است

در واقع بیشتر طراحان داخلی افراد پرمشغله ایی هستند. طراح داخلی لیستی از کار هایی که باید انجام دهد را دارد و تنها این کار مختص به زندگی حرفه ایی و تخصصی او نمی شود. در اکثر مواقع او لیست انجام یک کار تمام نشده، یک لیست دیگر برای خود در نظر می گیرد. این ویژگی طراح داخلی برای مشتریان بسیار مورد پسند است اما برای همسر یک طراح داخلی چندان خوشایند نیست زیرا بعضی مواقع همسر او علاقمند به گپ و گفت و استراحت با عشق خود است و این خصوصیات طراح داخلی او را سرخورده می کند.

معمار داخلی

2- آیا این جا خانه من است؟

ازدواج با یک طراح داخلی، به طور حتم برای هر کسی هیجان انگیز خواهد بود. بیشتر طراحان داخلی تبحر خاصی در چیدمان و تغییر دکوراسیون داخلی مانند تغییر مبلمان، چیدمان صندلی ها، دکور دیوار ها و رنگ دیوار ها دارند. و به طور معمول این تغییرات را در خانه خود به سرعت انجام می دهند. اعمال این تغییرات، فضای هیجان انگیز خانه شما را حفظ می کنند ولی امکان دارد پس از سپری کردن یک روز طولانی هنگامی که خانه بر می گردید شوکه شوید چون شما با شوق و اشتیاق این به خانه بر گشته اید که روی صندلی راحتی خود استراحت کنید ولی در عین ناباوری مشاهده می کنید که همسرتان، وسیله دیگری را جایگزین صندلی کرده است.

 طراح معمار داخلی

3- طراحان داخلی خواب کوتاهی دارند

طراحان داخلی دارای مشغله زیادی می باشند و به همین دلیل نمی توانند مدت زمان طولانی را استراحت کنند و هم چنین خواب کم و کوتاهی دارند. اگر همسر شما حتی در آخر هفته ها نیز خواب کمی دارد و دیر می خوابد و زود بیدار می شود اصلا تعجب نکنید زیرا برای یک طراح داخلی استراحت کردن سخت ترین کار دنیا می باشد. طراحان داخلی حتی در زمان استراحت کردن نیز فکرشان درگیر یک ایده جدید است بنابراین تمایل دارند که خیلی زود به انجام دادن ایده خود بپردازند.

معمار داخلی

4- کمد لباس های شما بر طبق رنگ بندی مرتب شده است

اگر شما زمانی که به کمد لباس هایتان نگاه می اندازید، طیف کامل و مرتبی از لباس های آویخته شده را مشاهده می کنید. یکی از علائمی است که نشان می هد شما با یک طراح داخلی ازدواج کرده اید. یک طراح داخلی علاقمند به مرتب نگه داشتن وسایل می باشد ولی روش آن با روش های دیگران کاملا فرق می کند. به عنوان مثال، یک معمار داخلی لباس یا چیدمان لوازم منزل را بر اساس نوع، سایز و رنگ در کنار هم قرار می دهد. اگر چه این نوع چیدمان خیلی هم بد نیست چون شما می توانید به راحتی مثلا پلیور قرمز و یا لباس سبز مورد دلخواه خود را پیدا کنید.

طراح داخلی

5- پاها یتان را روی میز پیش دستی قرار ندهید

اگر همسر شما یک طراح داخلی می باشد اجازه این که پاها یتان را روی میز پیش دستی قرار دهید را به شما نمی دهد. در خانه یک طراح داخلی میز پیش دستی، تنها نقش یک وسیله دکوری را ایفا می کند و در بیشتر موارد، هدف از خرید میز پیش دستی توسط معمار داخلی زیبایی آن می باشد.

 طراح معمار داخلی


حتما ببینید: طراحی هواپیما های الکتریکی و ماشین های بدون راننده برای اولین شهر فرودگاهی پایدار جهان


6- طراحان داخلی دارای شخصیت نوع A هستند

طراحان داخلی دارای شخصیت نوع A هستند. به همین دلیل زندگی کردن با این فراد سرگرم کننده است. زیرا برای این افراد هر چیزی مکانی دارد و هر مکانی کاربرد خاص خود را دارد. اگر همسر شما یک طراح داخلی است امکان دارد شما را از زندگی بسیار دور کند. طراحان داخلی به طور دقیق و مشخص می دانند که چه چیزی را می خواهند و افراد مرتبی هستند به همین دلیل معمولا در بسیاری از بخش های زندگی شخصی موفق هستند. خیلی از افراد دوست دارند که مانند آن ها باشند و تلاش می کنند تا طراحان داخلی را در زندگی خود به عنوان الگو قرار دهند ولی در واقع در بعضی اوقات طراحان داخلی بسیار سرسخت می شوند و زندگی با آن ها سخت و مشکل می شود.

طراح داخلی

7- طراحان داخلی افرادی مغرور هستند اما غرور بدی ندارند

یک طراح داخلی دارای اعتماد به نفس بالا و خوب است. معماران داخلی به دانش و مهارت خود در مورد طراحی داخلی اطمینان دارند. و به خوبی می دانند که چه کار هایی را باید انجام دهند و چه کار هایی را نباید انجام دهند. امکان دارد در بعضی موارد، به عنوان مثال در زمان انتخاب و خرید مبل یا صندلی برای فضای نشیمن خانه خود با او به مشکل بر بخورید. شما به عنوان همسر یک طراح داخلی باید بدانید و یاد بگیرید که او در این زمینه، از شما بیشتر و بهتر می داند. اگرچه سلیقه خود را نیز اعمال کنید ولی نه به اندازه همسر طراحتان. و اما در نهایت می بینید که انتخاب همسرتان یک چشم اندازی حرفه ای خلق کرده است. طراحان داخلی افرادی با اراده هستند و به سختی به دیگران اجازه دخالت در تصمیم گیری هایشان می دهند. به ویژه در رابطه با منزل خود، مصمم تر هم می شوند.

طراح دکوراسیون داخلی

8- طراحان داخلی افرادی به شدت وسواسی و کمال گرا هستند

طراحان داخلی علاوه بر شخصیت نوع A، افرادی به شدت وسواسی و کمال گرا هستند. در دنیای طراحی این وسواس نوید بخش موفقیت است و به طور حتم مشتریان نیز از تحویل خانه هایی تمام عیار خوشنود و راضی خواهند بود. ولی از یک جهت، بعضی مواقع زندگی کردن در کنار افراد وسواسی سخت می شود. همان گونه که همه ما آگاه هستیم، محیط خانه نباید همواره مثل زندگی کاری باشد. به ویژه وقتی که اعضای خانوده و فرزندان دور هم جمع می شوند، امکان دارد همسر طراح شما عصبانی شود و جملاتی مانند “حواست کجاست یا با کفش روی کاناپه نرو” را از او بشنویم.

طراح دکوراسیون داخلی

9- تخت شما پر از بالشت های مختلف است

اگر شما زمانی که وارد اتاق خواب خود می شوید، تخت خود را پر از بالشت های مختلف می بینید، به شکلی که خود تخت نیز دیده نمی شود. یکی از علائمی است که نشان می هد شما با یک طراح داخلی ازدواج کرده اید. تخت شما نه تنها پر از بالشت است؛ بلکه قبل از خواب، مجبور هستید که همه آن ها را به پایین تخت بفرستید چون همسرتان بالشت ها را تنها برای زیبایی روی تخت قرار داده و هیچ استفاده ایی از آن نمی شود. افرادی که شغل آن ها طراحی داخلی است معمولا وسواس خاصی در هنگام خرید کوسن های تخت، بالشت ها، بالشتک های زیر گردنی و… دارند.

 طراح معمار داخلی

10- طراحان داخلی توانایی خواندن ذهن افراد را دارند

همان گونه که در ابتدا این مطلب عنوان کردیم طراحان داخلی توانایی خواندن ذهن طرف مقابل را دارند. در دنیای طراحی این یک ویژگی خوب برای موفقیت است و اگر چه این چیزی نیست که در دانشگاه آموزش دیده باشند و یا این که آن را تعلیم دیده باشند، بلکه یک خصوصیت می باشد که ریشه در درون بهترین طراحان داخلی دوانده است. بنابراین اگر همسر طراح شما سوال کرد که چه مشکلی دارید؟ هرگز جواب ندهید که چیزی نیست زیرا آن ها خودشان موضوع را بهتر از شما می دانند.

طراح دکوراسیون داخلی

منبع: freshome

ترجمه: از تحریریه معمار آپ