طراحی خانه سلامت با متریال چوب صنوبر

طراحی این ساختمان جدید به عنوان جزئی از فضای هتل قدیمی به نام Bad Schörgau، این گنجینه مخفی، بوده و شامل یک فضای سمینار، یک آکادمی هنر آشپزی و خانه ” Trehs Haus ” می باشد. خانه سلامت که در شهر سارنتینو، ایتالیا واقع شده توسط گروه معماری Pedevilla Architects طراحی شده است.

مشخصات کلی پروژه

 • معمار : گروه معماری Pedevilla Architects
 • مکان پروژه :شهر سارنتینو، ایتالیا
 • کارفرما پروژه : هتل Bad Schörgau
 • سازندگان پروژه : Viabizzuno, Zumtobel
 • مشاور سازه : Pfeifer Planung
 • عکاس پروژه : Gustav Willeit
 • سال ساخت : 2017

طراحی خانه به سبک مینیمال

آکادمی هنر آشپزی به عنوان یک پلتفرم برای گسترش و حفظ شیوه های آشپزی محلی ساخته شده است. در طراحی این ساختمان، المان مرکزی یک کانتر آشپزخانه با عرض حدود 5 متر است که از متریال سنگ به صورت یکپارچه و به رنگ خاکستری- سبز و از نوع سنگ های آذرین بومی این منطقه به نام Sarner و با وزنی معادل 22000 کیلوگرم ساخته شده است. تنها سطح رویه این کانتر صیقل داده شده و در بقیه سطوح این کانتر، تراش های طبیعی سنگ مشاهده می شود.

معماری مینیمال

در این ساختمان، قسمت آشپزی به فضای گرد همایی متصل شده که به واسطه یک راه پله به عرصه سمینار فوقانی منتهی می شود. در این فضای گرد همایی الگویی استفاده شده بر طبق المان های دایره ایی شکل طراحی شده است. که تقاطع این المان ها فرم های سه بعدی ستاره ایی شکل را به وجود آورده و در نهایت موجب شاخص شدن سازه سقف شده اند. در نمای خارجی ساختمان نیز از هندسه ایی مشابه به فضای داخلی اما بدون المان های ستاره ایی شکل استفاده شده است. فضای داخلی این ساختمان نیز کاملا با ملات دست ساز و با استفاده از گیاه صنوبر و شاهدانه، پوشش داده شده است.

مرکز Treh یا “جهان رایحه ها” یک خانه سلامت بوده که شامل محصولات مراقبتی گوناگون می باشد. این محصولات بر اساس سنت های بومی و در ارتباط نزدیک با این مکان و افراد بومی آن ساخته شده است. در طرح این مرکز، فضای نمایشگاه به صورت یک فضای باز بر فراز دو طبقه توسعه یافته و فضای زیر زمین نیز به لابراتور آزمایشگاهی و انبار اختصاص یافته است. تزئینات این ساختمان عامل ارتباطی میان این بنا با سنت های بومی این منطقه می باشد: تزئیناتی ساده و البته جالب توجه، به دور از زوائد غیر ضروری و البته کماکان ساده و بی آلایش.

خانه سلامت

خانه Trehs

در قسمتی از سایت هتل Bad Schörgau ، فضای خانه Trehs واقع شده که اطراف آن با تپه های Sarentino احاطه شده است. این خانه سلامت یک نقش نمادین برای تمام مخلوقات کوهستان دارد، نمادی از جادوگران دنیای کوهستان که با نیرو های طبیعت آشنایی داشتند و می توانستند در هر زمانی به مردم کمک کنند.

طراحی نمای چوبی

جهان رایحه های Trehs به عنوان یک مرکز سلامت عمل می کند و شامل 4 محصول مراقبتی می باشد:

 1. کاج چتری سوئیسی (Sarner Zirbe)
 2. آب انگور (sarentino Acqua vinea nobilis)
 3. کاج کوهستان (Sarner Latsche)
 4. علف کوهی (Original Bergheu)

پوسته خارجی این بنای تاریخی یا بازسازی شده و یا حفظ و نگهداری شده است ( که شامل المان های تزئینی و غیره می شود) : فضای داخلی با استفاده از متریال چوب صنوبر و شاهدانه طبیعی، که یکی از قدیمی ترین گیاهان کاربردی روی زمین می باشند، بازسازی شده است. و هم چنین با استفاده از ابزار های قالب ریزی قدیمی قرن نوزدهم، تایل های پشت بام با استفاده از متریال ماسه سنگ های آذرین بومی این منطقه نوسازی شده است.

در طراحی این ساختمان می بایست هویت آن حفظ می شد و به این ترتیب تزئینات به کار رفته در آن به نوعی با هویت قدیمی این بنا ارتباط برقرار می کنند. تزئیناتی ساده و البته جالب توجه به دور از هر گونه زوائد بصری.

حمام آب گرم و چشمه آب معدنی

بخشی از فرهنگ زندگی کشاورزان کوهستان Sarentino حمام های آب گرم می باشد که هتل Bad Schörgau این سنت صد ساله را حفظ کرده است. برای اولین بار در سال 1624 میلادی از چشمه آب معدنی این آب گرم به عنوان یک چشمه آب معدنی درمانی نام برده شده است. این آب گرم تاریخی که Bauernbadl نام دارد ،شامل وان های آب گرم بوده که از آب چشمه معدنی استفاده می کند. این آب گرم در تراز همکف واقع شده و شامل فضای ورودی و اتاق هایی به عنوان حمام می شود. طبقه فوقانی نیز دارای فضا هایی برای ماساژ درمانی می باشد.

خانه سلامت

ورود به فضای داخل حمام از بین جداره ایی که بر روی آن طرح پیچک نقش بسته میسر می شود که این طرح از نقوش تزئینی اصلی Bauernbadl  الهام گرفته شده است. این فضا کاملا با متریال چوب کاج بومی این منطقه پوشش داده شده و بر روی یک جداره بزرگ در کنار ورودی، محصولات بر روی چنگک هایی که به شکل دست ساز از استیل سیاه قالب گیری شده اند، نمایش داده می شوند.

یک راه پله منحنی شکل، در این ساختمان دو طبقه را به یک دیگر متصل می کند. که فرم این راه پله و توالی فضا ها از جریان آب ایده گرفته شده است. هم چنین یک فضای ریلکسیشن که دارای فرمی آزاد می باشد و با قطعاتی از متریال چوب کاج پوشیده شده است، نیز این مجموعه را تکمیل کرده است.

تمام متریال مصرفی در این خانه سلامت از طبیعت تهیه شده است. به طور مثال متریال سنگ و چوب که سخت بادوام هستند اما در عین حال موجب ایجاد فضایی گرم و دنج شده است. هم چنین در این بنا برای کف ، درب و مبلمان ها از متریال کاج محلی و برای کف پوش و پوشش سطوح از متریال سنگ آذرین بومی کوهستان Sarentiono استفاده شده است. بهره گیری از صنایع دستی سنتی این منطقه نیز مثل بافت با پر (پر طاووس) برای دستگیره های چرمی درب ها نیز موجب ایجاد ارتباطی مستقیم با فرهنگ کوهستان sarentino شده است. هم چنین برای روشویی ها از کاسه های لعاب داده شده که به شکل ویژه برای این پروژه طراحی شده اند، استفاده شده است.


حتما ببینید : ایده های خلاقانه دکوراسیون – دیوار های خود را با نقاشی های هنری از شهر های مورد علاقه تان پر کنید


سایر تصاویر پروژه طراحی خانه سلامت با متریال چوب صنوبر

خانه سلامت

طراحی نمای چوبی

طراحی خانه به سبک مینیمال

منبع : archilovers

ترجمه : از تحریریه معمارآپ