طراحی ساختمان اداری دانشگاه تورنتو

شرکت طراحی و معماری Provencher Roy طرح جدید خود را با توجه به ساخت یک پردیس دانشگاهی در شهر تورنتو کانادا و بازخورد های مثبت نسبت به طراحی آن ارائه نمود. این طرح یک ساختمان چوبی با کاربری اداری می باشد. این شرکت طراحی و معماری، ساختمان اداری دانشگاه تورنتو را بر اساس یک پلان انعطاف پذیر طراحی کرده است به گونه ایی که قابلیت رشد و تغییر را در زمان های معین داشته باشد.

ساختمان اداری دانشگاه

شرکت طراحی و معماری Provencher Roy در طراحی این ساختمان اداری از یک سیستم سازه ایی متخلخل استفاده کرده است که ساختمان را به سلول های مدولار در ابعاد 40 متر طول، 17.4 متر عرض و 8.4 متر ارتفاع تقسیم بندی کرده است. تیم طراحان این ساختمان را به شکلی طراحی کرده اند که عناصر این سیستم قابلیت سازمان دهی مجدد در صورت لزوم را دارند. هم چنین تیم طراحی Provencher Roy در ساخت این بنا از کف پوش های چوبی چند لایه استفاده کرده است که قابلیت تنظیم شدن بدون ایجاد خطر برای ساختن ما بقی ساختار ها را دارد. تیم طراحی در ساختار و دکوراسیون داخلی این ساختمان از متریال چوب استفاده کرده اند زیرا چوب قابلیت انعطاف پذیری دارد و هم چنین باعث افزایش سرعت روند تغییرات داخلی در سریع ترین زمان ممکن می شود.

طراحی ساختمان اداری چوبی

یکی از معماران اصلی شرکت طراحی و معماری Provencher Roy در ساخت این پروژه اظهار داشته است که برای ساختن قسمت های بالای ساختمان به تعبیه نورگیر های بسیاری نیاز بوده است تا به واسطه این نورگیر ها نفوذ پرتو های نور به فضای موسسه حاصل شود. این فضا مکانی است که در آن تحقیقات و پژوهش در مورد روش های ساخت و ساز با توده کربن انجام می گیرد و به همین جهت این فضا به نور طبیعی نیازمند بوده است. بنابراین پوسته فضای پژوهشی نور را افزایش داده و از لحاظ بصری مساحت را نیز افزایش داده است. حد فاصل این ساختمان اداری با ساختمان پردیس دانشگاه تورنتو بسیار کم می باشد و هم چنین فاصله میان ساختمان اداری و ساختمان تحقیقاتی را نیز کم کرده است.


حتما ببینید: ایده هدیه – چاپ تایپوگرافی برای افرادی که فونت، حروف و نماد ها را دوست دارند


سایر تصاویر پروژه طراحی ساختمان اداری دانشگاه تورنتو

طراحی ساختمان اداری چوبی

طراحی ساختمان اداری

طراحی ساختمان اداری

ساختمان اداری دانشگاه

ساختمان اداری دانشگاه

منبع: archdaily

ترجمه: از تحریریه معمار آپ