طراحی داخلی فست فود فانتزی به سبک بروتالیست

فست فود فانتزی Burger House Goody در کشور یونان واقع شده که توسط گروه معماری Chadios and Associates طراحی شده است. این رستوران زنجیره ایی یک برند معروف در این کشور می باشد. به همین علت تیم طراحان فضای داخلی این رستوران را به منظور پاسخ گویی به تغییر طراحی و ارائه شکل هویتی جدید از این رستوارن زنجیره ایی، بر طبق کانسپت جدید و به سبک بروتالیست طراحی کرده اند.

مشخصات کلی پروژه

  • معمار: گروه معماری Chadios and Associates
  • مکان پروژه: یونان
  • تیم طراحی: Konstantinos Chadios / Dionysia Daskalaki / Penny Papargyropoulou
  • طراح گرافیک: Garamond Design
  • عکاس پروژه:  Nikos Psathoyannakis

تیم معماران Chadios and Associates بعضی از ویژگی های خارجی ساختمان را به داخل فضا اضافه کرده اند و آن ها را به طراحی داخلی فضا متصل کرده اند که این امر موجب برجسته سازی این برند تجاری تاثیرگذار شده است و یکی از عناصر کلیدی طراحی محسوب می شود. از این رو فضای نشیمن به خاطر گستردگی داخل و دو برابر شدن فاصله دیوار ها از یک دیگر، هویت متفاوتی از این رستوران فست فود را به تصویر می کشد.

فست فود فانتزی

یکی از عواملی که موجب افزایش هویت این رستوران شده، جلوگیری از تلفیق دکوراسیون به سازه های داخل رستوران و اضافه کردن المان های اضافه بوده است. تیم طراحان نورپردازی و دکوراسیون این فست فود فانتزی را به گونه ایی طراحی کرده اند که مشتریان رستوران تصور می کنند که وارد یک گالری فانتزی شده اند و قصد دارند تا یک ساعت از اوقات فراغت خود را در این مکان سپری کنند. در حالی که منتظر سفارش خود هستند.

فست فود فانتزی

گروه معماری Chadios and Associates ، به این علت که مشتریان رستوران را وارد یک محیط رویایی کنند، فضای داخلی این فست فود را بر طبق یک سناریو فانتزی طراحی کرده اند. ولی علاوه بر طراحی یک فضای فانتزی، خصوصیات سبک معماری برووتالیست نیز در تمام فضای رستوران جلوه می کند. این گروه معماری با نصب تمام اجزای دکوراسیون در کنار سازه و دیوار های بتنی موجب شده اند تا شاهد شکل نامتعارف از یک فست فود باشیم که تمرکز زیادی برای فروش برگر در یک مکان مدرن دارد.

طراحی داخلی فست فود

در طراحی این پروژه، معماران بر طراحی سقف رستوران تاکید بسیاری کرده اند. شما می توانید با یک نگاه کلی نظاره گر دو متریال و شیوه طراحی مختلف در سقف باشید. یک قسمت از سقف فست فود با استفاده از چوب های تخته ایی روکش شده است و سپس این تخته ها به دیوار وصل شده اند و به عنوان پوششی برای دیوار به کار رفته اند. و قسمت دیگری از سقف نیز همان سقف سازه ایی ساختمان می باشد که با استفاده از بتن پوشیده شده، و سازه های تاسیساتی و الکتریکی به آن متصل شده اند. زیبا سازی این رستوران فانتزی با استفاده از عناصر تزئینی کلاسیک مثل: نورپردازی با چراغ های نئونی و لامپ های رشته ایی اعمال شده است که این کار باعث شده تا یک فضای پر جنب و جوش و سه بعدی در اختیار مشتریان قرار داده شود.


حتما ببینید : 50 ایده طراحی شگفت انگیز پاسیو در فضای خارج از منزل


سایر تصاویر طراحی داخلی فست فود فانتزی به سبک بروتالیست

طراحی داخلی فست فود

طراحی رستوران به سبک بروتالیست

طراحی رستوران به سبک بروتالیست

منبع : retail design blog

ترجمه : از تحریریه معمارآپ