طراحی سالن زیبایی در 37 متر مربع

سالن زیبایی پوست و مو Fig واقع در ونکوور ، کانادا توسط استودیو معماری “Scott & Scott” طراحی و ساخته شده است. این مرکز زیبایی متعلق به آنیتا چان و جسیکا والش است که در این سالن زیبایی به مراجعین خود خدماتی گسترده ایی از درمان پوست مانند درمان های صورت و تزریقات را ارائه می دهند. دیوار های این سالن زیبایی به رنگ سبز و از جنس فولاد سوراخ دار به شکل منحنی های خمیده طراحی شده است. این مرکز زیبایی در یک فروشگاه به مساحت37 متر مربع در بخش غربی شهر ونکوور متعلق به دهه 1900 میلادی طراحی و به اجرا رسیده است.

طراحی سالن زیبایی پوست

این سالن زیبایی دارای روشویی و قفسه بندی های زیبایی می باشد. تیم معماران در طراحی این پروژه به منظور نمایان ساختن ارتفاع کامل تیر های چوبی اصلی فضا را به عقب کشیده است. و دیوار های فولادی سوراخ دار با سقف تورفته یکی شده اند. تزئین سازه دیوار سبز رنگ به صورت مدولار صورت گرفته است. برای نمایش محصولات نیز قفسه هایی با رویه مرمر خاکستری تیره همراه با بخش پایینی برای انبار لوازم به دیوار متصل شده اند. در قسمت بالا نیز قفسه های شیشه ایی تعبیه شده اند. یک تورفتگی دیگر نیز که با یک سینک سبز مجهز شده به منظور تست محصولات توسط مشتریان طراحی شده است. استودیو معماری “Scott & Scott” در رابطه با طراحی این سالن زیبایی پوست و مو اظهار داشته است: “این مونتاژ مدولار به عنوان قفسه ایی برای نمایش محصولات ، که با انبار ، یک روشویی و نیمکت یکی می شود ، تا کف زمین امتداد می یابد.”

طراحی سالن زیبایی پوست

تیم معماران نوار های طولانی از چراغ ها را در شکاف های بلند به صورت یکپارچه تعبیه نموده اند که با نورپردازی که با پالت رنگی موجود متضاد است.  معماران برای تأکید بر استفاده مرکز زیبایی Fig از محصولات “clean” که اغلب شامل ترکیبات طبیعی هستند از پالت رنگی سبز تیره در طراح داخلی این فروشگاه استفاده کرده است. یک کانتر بیضی شکل سبز رنگ در این فروشگاه قرار دارد که با یک رویه مرمر خاکستری پوشانده شده است. یکی دیگر از دیوار های این مرکز زیبایی با استفاده از پرده های مخمل سبز تیره پوشانده شده است. این یخش شامل سه غرفه خصوصی یا “خدمات درمان پوست” برای معالجه و تزریق پوست می باشد.

طراحی سالن زیبایی پوست

پرده های مخمل به میزان ارتفاع سقف در نظر گرفته شده اند. این پرده ها به عنوان آکوستیک نرم عمل می کنند. هم چنین مانند درب های اتاق های درمان نیز هستند. در داخل اتاقک ها صندلی های آرایشگری سبز روشن ژاپنی قرار دارد. برای قرارگیری تجهیزات، دستگاه ها درمانی، تجهیزات دیگر برای واحد درمانی ، واحد های فلزی و چوبی تعبیه شده است. هم چنین یک تورفتگی مخصوص نیز به منظور نگهداری کیف ها و لباس ها در نظر گرفته شده است. یک حمام گرد در مرکز این سالن زیبایی قرار دارد که دارای دیوار های هلویی رنگ ، کف و پیشخوان های رنگی هلو قرمز است.

 طراحی مرکز زیبایی

استودیو معماری ” Scott & Scott” علاوه بر این مرکز زیبایی پروژه های دیگری همچون یک فروشگاه قصابی ،  یک سالن بستنی سفید ، یک غذا خوری مجلل با دیواره های میله ایی و یک فضای پوشیده از بتن برای رستوران Torafuku را طراحی کرده اند.


حتما ببینید : طراحی فروشگاه با تمرکز بر فروش پوشش‌ های داخلی و خارجی ساختمان‌


سایر تصاویر طراحی سالن زیبایی پوست و مو با دیوار های سبز

 طراحی مرکز زیبایی

 طراحی مرکز زیبایی  طراحی مرکز زیبایی

منبع : dezeen

ترجمه : از تحریریه معمارآپ