طراحی داخلی اتاق خواب

اتاق خواب نخستین مکانی است که می توانیم در دکوراسیون و طراحی آن دخالت داشته باشیم. در سنین کودکی با چسباندن برچسب هایی بر روی تاج تخت خواب ، شیشه پنجره و کتابخانه‌ دکوراسیون اتاق خواب خود را انجام می دادیم. در بزرگسالی نیز اتاق خواب مکانی هیجان‌ انگیز برای طراحی و به رخ کشیدن سلیقه شخصی است. زیرا اتاق خواب مکانی متعلق به خود ما است و بدون هراس از نظر دیگران می توانیم در آن خلاقیت‌ های شخصی‌ خود را به نمایش بگذاریم. شما می توانید برای ایجاد یک اتاق خواب متفاوت دیوار ها را به رنگ مشکی رنگ آمیزی کنید ، چمدان‌ های قدیمی را به عنوان یک عنصر دکوراتیو در گوشه اتاق قرار دهید ، و یا این که با استفاده از پارچه برای تخت خواب خود تاج بسازید. با به کار گیری این ایده ها در اتاق خواب ، مکانی خاص و متفاوت را برای خود خلق می کنید و از حضور در آن لذت خواهید برد. در ادامه ایده هایی برای دکوراسیون اتاق خواب متفاوت ارائه شده است.

 

ایده‌ هایی برای دکوراسیون اتاق خواب متفاوت

1- ایجاد گالری دیواری

شما می توانید در قسمت بالای تخت خواب خود گالری دیواری از عکس‌ ها ، نقاشی‌ ها ، آثار هنری فرزندان یا حتی لوازم مورد علاقه خود ایجاد کنید. اما توجه داشته باشید که پیش از سوراخ کردن دیوار با میخ حتما این گالری دیواری را روی کاغذ طراحی کنید.

دکوراسیون اتاق خواب متفاوت

2- آثار هنری الهام‌ بخش :

پس از انتخاب رنگ تخت خواب ، می توانید با استفاده از یک اثر هنری الهام بخش در فضای اتاق خواب تعادل ایجاد کنید. اثری که مانند نقطه کانونی عمل کند و با رنگ تخت خواب و دکوراسیون اتاق خواب شما مطابقت داشته باشد.

دکوراسیون اتاق خواب متفاوت

3- اتاق خواب سرسبز :

معمولا در هر اتاق خوابی یک گل آپارتمانی مشاهده می شود. زیرا استفاده از گل ها و گیاهان علاوه بر تصفیه هوا ، حس آرامش و تازگی را به محیط اتاق شما می بخشند. گل‌ های آپارتمانی فراوانی وجود دارند که در محیط منزل به راحتی رشد می کنند. بنابراین حتی در صورت عدم تجربه و مهارت کافی در این زمینه نگران نباشید زیرا می توانید گل های زیبایی را در محیط زندگی خود پرورش دهید. بنابراین با گذاشتن یک گلدان در پشت پنجره و کنار زدن پرده ها می توانید نور کافی را به گل‌ ها و البته محیط زندگی خود هدایت کنید.

دکوراسیون اتاق خواب متفاوت

4- ایده استفاده از چمدان :

به جای استفاده از ایده های قدیمی و تکراری می توانید تنها با کمی خلاقیت یک اتاق خواب متفاوت داشته باشید. ایده های مختلفی برای تغییر دکوراسیون وجود دارند به عنوان مثال ، استفاده از چمدان‌ های کهنه ، صندلی آنتیک ، طبل ، بشکه چوبی ، نردبان کوچک یا چهار پایه سرامیکی از جمله شیوه های ایجاد یک اتاق خواب متفاوت هستند. شما می توانید این لوزام را از فروشگاه های محلی و سمساری ها با قیمت ارزان و مقرون به صرفه تهیه نمایید.

دکوراسیون اتاق خواب متفاوت

5- نقش و طرح جذاب :

استفاده از رنگ های شاد و نقوش جذاب یکی دیگر از ایده های طراحی اتاق خواب متفاوت می باشد. شما می توانید تنها با استفاده از رنگ‌ های محدودی مانند نارنجی ، طلایی و صورتی و ترکیب آن ها در یک طرح و الگوی مشخص با یک دیگر دکوراسیون خاص و متفاوتی را در اتاق خواب خود ایجاد کنید. در تصویر زیر می بینید که دیوار ها با کاغذ دیواری رنگارنگ پوشانده شده اند و نقوش مشابه کاغذ دیواری نیز بر روی بالش‌ت ها ، صندلی و نیمکت مشاهده می شود. تاج این تخت خواب به علت وضوح جنس شیشه‌ ایی آن از دیده شدن کاغذ دیواری نمی کاهد.

دکوراسیون اتاق خواب متفاوت

6- استفاده از رنگ‌ های متمایز و تند :

بدون ترس و نگرانی از رنگ های متمایز و تند برای دکوراسیون اتاق خواب خود استفاده کنید. استفاده از رنگ‌ های خنثی در کف پوش و دیوار اتاق خواب توجه هر بیننده ایی را به خود جلب می کنند. با مشاهده تصویر زیر می بینید که تخت خواب ، پرده و میز پاتختی در رنگ‌ های نارنجی روشن و فیروزه‌ ایی انتخاب شده اند. با توجه به این که زمینه تاج تخت خواب و قید های تخت خواب به رنگ سفید و مشکی با پترن شطرنجی است اما به علت سفید بودن رنگ دیوار و کف‌ پوش ، میان رنگ های موجود در دکوراسیون تعادل و توران ایجاد شده است. هم چنین لوستر زیبایی که از سقف آویزان شده است نیز جلوه بیشتری به دکوراسیون اتاق بخشیده است.

طراحی داخلی اتاق خواب


حتما ببینید : 10 کاربرد رنگ‌ های پاستلی در دکوراسیون


7- دیوار های مشکی باشکوه :

با مشاهده تصویر زیر می بینید که انتخاب رنگ مشکی برای دیوار نه تنها باعث ایجاد فضایی غار مانند نشده بلکه منجر به خلق فضایی زیبا و دراماتیک شده است. ترکیب دیوار مشکی با ملحفه نرم و رنگ‌ های روشن تخت خواب و مبلمان جلوه باشکوهی به اتاق خواب بخشیده است. توجه داشته باشید که در صورت انتخاب رنگ مشکی برای دیوار ، حتما از رنگ سفید برای سقف استفاده نمایید. در این دکوراسیون آباژور های مدرن سفید به فضا جلوه بیشتری داده است زیرا باعث ار بین رفتن سایه‌ های باقیمانده شده و فضا را مجلل کرده است.

طراحی داخلی اتاق خواب

8- به رنگ بنفش اهمیت دهید :

معمولا در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه از رنگ بنفش استفاده می شود. اما این به معنی عدم مناسب بودن این رنگ برای اتاق خواب زوجین و والدین نیست. انتخاب طیف صحیح رنگ بنفش بسیار حائز اهمیت است. رگه‌ های بنفش تیره و تاریک پخته‌ تر و پیچیده‌ تر به نظر می‌رسند. در حالی که طیف روشن و ساده بنفش بهترین انتخاب برای اتاق کودک است. ترکیب رنگ بنفش با مشکی باعث می شود اتاق خواب شما پیچیده تر به نظر برسد.

طراحی داخلی اتاق خواب

9- خود تخت خواب خود را بسازید :

این تخت خوب جالب به صورت سفارشی طراحی و ساخته شده است. البته کسی که مهارت کافی در نجاری نداشته باشد بدون سک نمی تواند یک تخت خواب برای خود بسازد. امکان دارد مشاهده این تخت خواب باعث ترغیب شما به ساخت یک تخت خواب شود. در صورت استفاده از یک تخت خواب حتما مابقی فضا های اتاق را ساده نگه دارید.

طراحی داخلی اتاق خواب

10- استفاده از پارچه های گلدار :

پارچه های گلدار همواره محبوب بوده و هیچ گاه از مد نمی افتند. سبک‌ های چاپی گلدار از مد های متداول دکوراسیون پیروی می‌ کنند. اما امروزه دیگر از طرح هایی با گل های ریز استفاده نمی شود و طرح هایی با گل‌ های بزرگ و دارای فواصل زیاد ، سرزنده و به‌ روز به نظر می‌ رسند.

دکوراسیون اتاق خواب

11- تاج نورانی تخت خواب :

بایستی تاج تخت خواب زیبا باشد. برای این کار می توان با استفاده از ریسه‌ های چراغ‌ های کوچک ، صفحه‌ ایی زیبا بالای تخت خواب خود بسازید.

دکوراسیون اتاق خواب

12- سبک دکوراسیون گلچین :

امکان دارد سبک دکوراسیون گلچین ظاهری بی نظم به اتاق خواب شما ببخشد. چنین اتاق‌ هایی در پس طراحی دیوانه‌ وار خود از سبک و سیاق و منطق خاص خود بهره مند می شود. از نقاط قوت این سبک می توان به متنوع بودن رنگ و نقش آن اشاره نمود. اما انتخاب رنگ سفید برای دیوار ها و افزودن تزیینات در نقاط مختلف اتاق باعث می شود فضا جالب به نظر برسد. آویزان کردن چند تکه پارچه ساده از سقف ، باعث ایجاد طرحی تاج‌ گونه روی تخت خواب و خلق اتاق خواب متفاوت خواهد شد.

دکوراسیون اتاق خواب

13- سبک دکوراسیون جنگلی :

با استفاده از رنگ سبز ، سفید ملایم با نقوش الهام‌ گرفته از جنگل به همراه اشیاء دکوراتیو تداعی کننده جنگل ، در دکوراسیون اتاق خواب حس حضور در جنگل را تجربه خواهید کرد. کاربرد تمامی عناصر در دکوراسیون باعث ایجاد فضایی آرامش بخش خواهد شد. در تصویر زیر مشاهده می کنید که استفاده از چوب در مبلمان و سردیس گوزن باعث ایجاد دکوراسیونی به سبک جنگل شده است.

دکوراسیون اتاق خواب