طراحی داخلی اتاق خواب دختران نوجوان

دوران نوجوانی به نسبت سایر دوران های زندگی بسیار خاص و متفاوت است. برخی از دختران در این دوران خود را یک زن بالغ تصور می کنند و فکر می کنند می توانند هر کاری را انجام دهند. بعضی از دختران در این دوران احساساتی و عاطفی تر می شوند و برخی دیگر نیز در ظاهر ، شیوه لباس پوشیدن ، محیط پیرامون و حتی دکوراسیون اتاق خواب خود تغییراتی را اعمال می کنند. در واقع بیشتر دختران نوجوان با وجود تمامی تفاوت‌ هایی که با هم دارند ، علاقمند به داشتن فضایی دخترانه و لطیف هستند. در این مطلب 20 نمونه ایده متفاوت برای دکوراسیون اتاق خواب دختران نوجوان ارائه شده است که بدون شک دختران حداقل به یکی از این طرح ها علاقمند می شوند. بیشتر این نمونه موردی ها دارای 2 عنصر اساسی هستند که دختران نوجوان به شدت از آن استقبال‌ می‌ کنند:

  1. محیطی راحت
  2. حافظ حریم خصوصی

 

20 ایده دکوراسیون اتاق‌ خواب دختران نوجوان

1- اتاق خواب جذاب با ترکیب صورتی و سبز نعنایی :

رنگ صورتی بهترین راه برای تشخیص یک دختران نوجوان از یک دختر بجه است. علاقه دختران در سنین مختلف به طیف های رنگ صورتی تغییر می کند. به این صورت که در دوران نوجوانی معمولا دختر ها علاقمند به طیف ملایم و لطیف تر صورتی می شوند. و به جای انتخاب صورتی های تند و پر رنگ پیش از این سن ، سایه‌ های رنگی نرم‌ تر و یک صورتی ملیح را برمی گزینند. در تصویر زیر مشاهده می کنید که دکوراسیون این اتاق خواب دختران نوجوان دارای رنگ صورتی ملایم و سبز نعنایی می باشد. ترکیب این دو رنگ با یک دیگر باعث ایجاد فضایی فوق العاده لطیف و آرام شده است و به محیط این اتاق شخصیتی باوقار بخشیده است.

دکوراسیون اتاق‌ خواب دختران نوجوان

2- یک اتاق خواب آبی بنفش با مرکز رسانه :

در حال حاضر فضای رسانه‌ ایی جذابیت بسیار زیادی برای دختران نوجوان دارد. تلویزیون در میان این رسانه ها جایگاه خود را در بین علاقه‌ مندی‌ های دختران نوجوان حفظ کرده است. حتی شاید اگر یک تلویزیون شخصی برای خود داشته باشند نیز برایشان جذاب تر از داشتن یک لب تاپ باشد. قرار دادن یک تلویزیون شخصی نه تنها باعث ایجاد فضای مطمئن تری برای آن ها خواهید شد بلکه حس مثبت ورود به بزرگسالی را نیز به آن‌ ها القا خواهید کرد. در صورت بزرگ بودن اتاق امکان ایجاد فضایی دنج ، راحت و دوست داشتنی نیز فراهم خواهد شد تا در زمان مشاهده تلویزیون با نشستن در یک مکان اختصاصی نهایت لذت را تجربه کنند.

دکوراسیون اتاق‌ خواب دختران نوجوان

3- اتاق خواب سبز و آبی ملایم با تزئینات چوبی :

با مشاهده تصویر زیر شاید فکر کنید این اتاق بیشتر از این که مناسب اتاق دختر نوجوان باشد شبیه به فضایی باشد که برای یک دانشجو طراحی شده است. شاید این احساس به علت دیدن برد نصب شده به دیوار است. این برد تداعی کننده فضای راهرو های دانشگاهی و اتاق‌ های کار گروهی است. اما در این اتاق از کاربرد بیشتری برخوردار است. دختران نوجوان به ثبت لحظات خود علاقه فراوانی دارند. دختران نوجوان نخستین دفترچه‌ های یادداشت شخصی‌ خود را دارند ، از عکس گرفتن لذت می برند ، و علاقمند به برنامه ریزی هستند.  بنابراین نصب یک بورد در اتاق دختران نوجوان به منظور ثبت لحظات ، یاد آوری‌ ها و برنامه‌ ریزی‌ ها ایده بسیار کاربردی خواهد بود

دکوراسیون اتاق‌ خواب دختران نوجوان

4- ترکیبی پر غرور از صورتی و مشکی :

بیشتر دختران نوجوان در اوقات فراغت خود علاقمند به آرایش کردن خود هستند. و دوست دارند تصویر ذهنی‌ که از خود دارند را به واقعیت مبدل سازند. بنابراین با توجه به این وجه از شخصیت‌ دختران نوجوان ، متوجه می شوید که نیازمند فضایی برای این کار هستند. بنابراین بهترین مبلمان و دکوراسیون برای اتاق خواب دختران نوجوان یک دراور کوتاه یا بلند به همراه آیینه‌ ای متناسب با دراور است. با مشاهده تصویر زیر می بینید که این اتاق خواب رویایی دارای یک مبل راحتی و میز آرایش است و این تمام آن چیزی است که دختران نوجوان را شیفته خود می‌ کند.

دکوراسیون اتاق‌ خواب دختران نوجوان

5- دکوراسیون اتاق خواب سبک بوهمیایی :

در ابتدای مطلب این جمله را عنوان کردیم که “تمامی دختران نوجوان شبیه به هم نیستند.” در واقع باید بدانید که همه دختر ها علاقمند به آرایش ، فضای رمانتیک و رنگ صورتی ملایم نیستند. در حقیقت هنگامی که موفق به شناخت شخصیت درونی آن ها شوید می توانید بهترین مکان را برای آن ها خلق کنید. با مشاهده تصویر زیر بدون شک متوجه می شوید که این اتاق خواب متعلق به یک دختر نوجوان است. زیرا چیدمان آن به وضوح نشان دهنده شور و شوق نوجوانی است و باید پذیرفت که تمام دختر ها علاقمند به یک رنگ ، یک سبک و یک چیدمان نیستند.

دکوراسیون اتاق‌ خواب دختران نوجوان

6- خاکستری و نارنجی دو نفره :

هر سال شیوه های نوینی در زمینه دکوراسیون داخلی معرفی می شود.  در یک بازه زمانی تخت‌ های دو طبقه بسیار محبوب و پر طرفدار بودند و بیشتر برای اتاق خواب فرزندان مورد استفاده قرار می گرفتند. با گذشت زمان این تخت ها همچنان محبوب هستند. اما طراحی ‌آن ها در مدل‌ های بیشتری گسترش یافت. صرفه جویی در فضا مهم ترین ویژگی تخت خواب های دو نفره است که امکان استفاده بیشتر از افضا را در اختیار شما می گذارد. تخت خواب های دو نفره برای  اتاق خوابی که متعلق دو خواهر صمیمی است انتخاب بسیار ایده آلی است. حتی اگر هر دو آن‌ ها نوجوان نباشند.

دکوراسیون اتاق‌ خواب دخترانه

7- دیوار‌ های گل‌ دار سفید و سرخابی :

نقوش دیواری در انواع متنوعی موجود هستند که می‌ توان از آن ها برای مدت زمان موقت یا به صورت دائمی استفاده کرد. شما می توانید از نقوش دیواری بر روی هر دیواری با نقش و رنگ مورد علاقه خود بهره مند شوید. در دوران نوجوانی که  تصمیمات ، علاقه‌ مندی‌ ها و احساسات فرد کاملا پایدار نیست ، ترکیب سفید و سرخابی می‌ تواند انعکاسی از احساسات جاری آن ها باشد.

دکوراسیون اتاق‌ خواب دخترانه

8- زرد انتخابی مناسب برای اتاق خواب دختران نوجوان :

رنگ زرد گزینه مناسبی برای دکوراسیون اتاق خواب می باشد. شما حتی می توانید برای افزودن رنگ زرد به دکوراسیون اتاق خواب ، جزئیات و اکسسوری ها را به رنگ زرد انتخاب کنید. زرد رنگی شاداب ، بی‌ پروا و انرژی زا است ، شاید برای کودکان بیش فعال توصیه نشود ، اما برای اتاق دختران نوجوان یک انتخاب بسیار ایده آل است.

دکوراسیون اتاق‌ خواب دخترانه

9- اتاقی خوش نقش با فضای ذخیره سازی :

معمولا دختران نوجوان دارای لوازم زیادی هستند که اغلب از چیدمان آن ها خسته می‌ شوند و فضایی به اندازه‌ نیاز خود در دسترس ندارند. نوجوانی مزری میان دنیای کودکی و بالغ شدن است. دل کندن از لوازم قدیمی برای دختران نوجوان کار سختی است. و از طرفی نیز شوق داشتن چیز های جدید باعث می‌ شود که با کمبود فضا در اتاق خواب خود مواجه شوند. لوازمی مانند لباس‌ ها ، کتاب‌ ها ، لوازم نقاشی و … برای مرتب بودن نیازمند فضایی مناسب برای نگهداری هستند. بنابراین وجود کتابخانه‌ های دیواری ، کمد هایی با طبقه‌ های زیاد و تخت‌ هایی با ارتفاع بلند که امکان تعبیه فضای ذخیره ‌سازی در زیر آن ها وجود دارد بهترین انتخاب برای دکوراسیون اتاق خواب دختران نوجوان است.

دکوراسیون اتاق‌ خواب دخترانه

10- سفید ،  قرمز و صورتی اتاقی برای فرشته‌ ها :

ترکیب رنگ های سفید ،  قرمز و صورتی در اتاق خواب باعث ایجاد فضایی لطیف و رویایی خواهد شد. با مشاهده تصویر زیر می بینید که از رنگ سفید به عنوان قالب اصلی و سرویس خواب استفاده شده است. و اکسسوری ها نیز به رنگ صورتی مایل به قرمز انتخاب شده اند. هم چنین انتخاب پاف ، کوسن و بال‌ های فرشته روی دیوار به رنگ نقره ایی نیز کامل کننده این ترکیب پرنسسی و رویایی هستند.

دکوراسیون اتاق‌ خواب دخترانه


حتما ببینید : دکوراسیون به سبک باروک


11- سبک بوهمیایی با مبلمان خاص :

معمولا بیشتر افراد علاقمند به داشتن یک صندلی جذاب و شیشه‌ ایی و از همه مهم‌ تر معلق در هوا هستند. استفاده از شیشه در بخشی از لوازم چیدمان باعث می شود فضا تمیز تر و روشن‌ تر به نظر برسد. در تصویر زیر می بینید که این صندلی با حباب شیشه‌ ایی پیرامون خود حس حفظ حریم خصوصی و داشتن فضایی مختص به خود را به دختران نوجوان منتقل می‌ کند. در کنار صندلی شفاف با تشک های سبز نقش‌ دار ، روتختی و پرده‌ های رنگارنگ و دیوار‌ های خاکستری رنگ ترکیب فوق‌ العاده‌ ایی برای روز های نوجوانی دختر‌ خانم‌ ها است.

دکوراسیون اتاق‌ خواب

12- رنگارنگ و مدرن :

معمولا بیشتر دختران علاقمند به داشتن اتاق خوابی شاد و رنگارنگ هستند. رنگ‌ های بسیاری وجود دارند که هر یک از آن ها به تنهایی یا در یک ترکیب با هم می‌ توانند به زیبایی بدرخشند. اما استفاده صحیح از رنگ ها ، در بهترین فضا و هماهنگ کردن آن با سایر هارمونی‌ ها نیازمند تخصص و سلیقه است. در تصویر زیر می بینید که رنگ پرتقالی روشن به عنوان پس زمینه اتاق انتخاب شده و از رنگ سبز نیز به عنوان رنگ مکمل استفاده شده که این رنگ ها در کنار سرویس خواب روشن ترکیب خاص و جذابی را خلق کرده است.

دکوراسیون اتاق‌ خواب

13- سبز لیمویی و شلف‌ های دیواری :

انتخاب عناصری که در عین کاربردی بودن ، جلوه بصری داشته باشند کار سخت و دشواری است. در تصویر زیر می بینید که کمد ، شلف‌ ها و میز زیر تلویزیون به سبک مینیمال طراحی شده اند و در عین‌ حال دارای فضای بزرگی برای قرار گیری وسایل دارند. شلف ها علاوه بر افزودن ظاهری زیبا به دکوراسیون اتاق ، انتخاب مناسبی برای قرار گیری لوازمی مانند کتاب‌ ها، جزوه‌ ها هستند. انتخاب رنگ سبز لیمویی به عنوان رنگ پس زمینه در کنار سبز تیره‌ تر تخت‌ خواب و فرش هارمونی مناسبی را در این اتاق به وجود آورده است.

دکوراسیون اتاق‌ خواب

14- سفید در آغوش سبزآبی اقیانوسی :

هنگامی که رنگ سفید به عنوان رنگ پس زمینه انتخاب شود ، چیدمان اتاق بسیار ساده و راحت خواهد شد. زیرا رنگ سفید به خوبی با تمامی رنگ ها هماهنگ می شود و می‌ تواند رنگ‌ های زیادی را در آغوش خود بگیرد. شما می توانید از ترکیب رنگ سفید با رنگ‌ های تیره و جسورانه بهره مند شوید. این ترکیب رنگی باعث جلوه بیشتر رنگ های تیره می شود که توجه هر بیننده ایی را به خود جلب می کند. هم چنین می توانید از رنگ‌ های ملایم و نزدیک به سفید نیز استفاده کنید. استفاده از این ترکیب رنگی در دکوراسیون اتاق خواب باعث ایجاد فضایی ملایم و آرامش بخش می شود که شاید برای برخی از نوجوانان کسل کننده به نظر برسد ، اما به دختر نوجوان که سرشار از شور و اشتیاق است کمی آرامش می‌ دهد که اتفاقا شاید به آن نیاز داشته باشد.

دکوراسیون اتاق‌ خواب

15- بنفش و سبز نعنایی در یک زیر شیروانی دنج :

در شهر هایی مانند تهران کم تر خانه‌ هایی با اتاق زیر شیروانی وجود دارد. و معمولا در شهر های شمالی اینگ وه خانه ها به چشم می خورد. در تصویر زیر می بینید که ترکیب رنگ بنفش و سبز نعنایی باعث از بین رفتن حس دل گیر بودن این اتاق زیر شیروانی و حتی اتاق های کم نور می شود. هر اندازه که ترکیب سبز و بنفش ملایم‌ تر باشد ، باعث ایجاد فضایی آرام‌ تر خواهد شد.

دکوراسیون اتاق‌ خواب

16- سبک روستیک برای دو نفر :

معمولا فضا های مختلفی از اتاق نوزاد و کودک گرفته تا فضا های اداری ، خانه‌ های تفریحی و .. به سبک روستیک طراحی می شوند. روستیک یا همان سبک روستایی سبکی‌ است که در آن از متریال‌ های طبیعی مانند چوب برای القای حس گرما و صمیمت استفاده می شود. در فصل‌ های پاییز و زمستان از سبک های پرطرفدار چیدمان محسوب می شود.

طراحی داخلی اتاق‌ خواب

17- همگام با مد روز دنیا :

بیشتر دختران نوجوان به مد‌ روز دنیا علاقمند هستند و از دنبال کردن سبک های شیک و برند های پر طرفدار لذت می برند. مشکی و بنفش دو رنگ پر طرفدار در صنعت مد و فشن هستند. که در بیشتر مجلات مد ترکیب این دو رنگ با یک دیگر مشاهده می شود. در تصویر زیر می بینید که این ترکیب رنگی می تواند نوجوانان علاقمند به مد را شیفته‌ خود کند.

طراحی داخلی اتاق‌ خواب

18- کوچک اما دلربا :

معمولا در اتاق های کوچک که با عدم فضایی کافی برای قرار دادن اکسسوری‌ های خاص مواجه هستند ، کاغذ دیواری انتخاب کارآمد و جذابی خواهد بود. استفاده از کاغذ دیواری‌ های طرح‌ دار می تواند باعث پر شدن جای خالی وسایل و لوازم دکوراتیو که امکان قرار دادن آن ها در اتاق وجود ندارد را پر کند. اما این نکته را در نظر داشته باشید که در صورتی که انتخاب کاغذ دیواری مطابق با سلیقه نوجوان صورت نگیرد می‌ توانند اذیت کننده باشند. بهتر است برای اتاق های کوچک از کاغذ دیوار هایی با رنگ های روشن و ملایم استفاده کنید زیرا باعث می شوند اتاق بزرگ تر به نظر برسد. هم چنین موجب تغییر چشم انداز کلی اتاق خواب نیز می شوند.

طراحی داخلی اتاق‌ خواب

19- اتاق‌ های اسپرت و مینیمال :

بیشتر دختران نوجوان علاقمند به ورزش و استایل‌ های اسپرت دارند. بنابراین بهتر است دکوراسیون اتاق خواب دختران نوجوان به گونه ایی طراحی شود که بازتابی از روحیات آن ها باشد. رنگ نارنجی نشان دهنده روحیه‌ ورزشی و هیجان است. هم چنین برای بهتر نشان دادن این ایده در چیدمان می توانید از وسایل ورزشی مورد علاقه‌ نوجوانان مانند اسکیت بورد ، راکت‌های تنیس ، توپ بسکتبال و … استفاده کنید.

طراحی داخلی اتاق‌ خواب

20- پرنسس‌ ها در خانه‌ های کارتونی :

برای دختران نوجوانی که به فضای کارتونی و رویایی علاقه دارند و دنیای خود را در چنین فضایی می‌ سازند ، بهترین انتخاب استفاده از تخت‌ های آویزدار توری است. با مشاهده تصویر زیر می بینید که طیف‌ های مختلف رنگ صورتی در کنار رنگ سفید و شیری به طور کامل فضایی مخصوص به پرنسس‌ ها را خلق کرده است.

طراحی داخلی اتاق‌ خواب