طراحی داخلی آپارتمان با پلان باز

این آپارتمان کوچک به مساحت 46 متر مربع در شهر تایپه، چین واقع شده است و توسط Indot با پلان باز طراحی شده است. طراح این آپارتمان “Indot” به علت فقدان یک چشم انداز زیبا بر روی طراحی داخلی این خانه متمرکز شده است. البته نه برای ایجاد یک دکوراسیون خیره کننده بلکه برای ایجاد فضایی که به طور پیچیده طراحی شده است و چگونگی استفاده درست از فضا. به عنوان مثال، مدت زمانی که مالک خانه روی مبل نشیمن و یا در فضای ناهار خوری سپری می کند و یا و آرامش یافتن در وان حمام پس از سپری کردن یک روز سخت کاری. بنابراین، با توجه به مساحت کم خانه که فقط 46 متر مربع (498 فوت مربع) می باشد. بهترین طرح، طراحی آپارتمان با پلان باز می باشد. در این خانه، هر اتاق به تنهایی می تواند بخشی از یک فضای کامل باشد … حتی حمام.

 

از آن جایی که قیمت املاک در شهر تایپه بالا است، خانه ها کوچک هستند و از هر سانتی متر باید حداکثر استفاده شود؛ این تلویزیون چرخشی مرکزی امکان دیدن در اتاق نشیمن، اتاق خواب و حتی از وان حمام را فراهم می کند.

آپارتمان با پلان باز

تمام مناطق این خانه در صورتی که مالک خانه بیش از یک نفر باشند، قادر به ادغام به عنوان یک فضای کلی هستند. هم چنین با دست کاری درب های کشویی می توان حریم خصوصی را به دست آورد.

واحد تلویزیون با استفاده از یک کانسپت تاشو شکل گرفته است که پلت فرم آن در کف حمام قرار گرفته است.

طراحی آپارتمان با مساحت کم

دکوراسیون این آپارتمان ساده می باشد به گونه ایی که پرده های سفید با دیوار های خاکستری تنها با یک زرق و برق در مبلمان نرم و اکسسوری های کوچک درخشان می شود.

میز ناهار خوری یک طراحی سفارشی است که با آشپزخانه ترکیب شده است. میز غذا خوری یک فضای مناسب است که می تواند به عنوان جای اضافی برای کار یا سرگرمی استفاده شود. میز غذا خوری تنها به وسیله دو لوله فلزی نگه داشته شده است. زیر لایه چوبی نیز با تیتانیوم روکش شده است که ظرافت را به این میز اضافه کرده است.

باز شدن حمام رو به اتاق نشیمن باعث می شود فضای زندگی بزرگ تر به نظر برسد. کف پوش حمام باعث جلوه امکانات حمام می شود.

طراحی آپارتمان با مساحت کم

درب های کشویی بزرگ که بین اتاف خواب و نشیمن قرار گرفته اند دارای شیشه های مات در فریم های فلزی هستند. یک اسلایس مشکی در بالای سقف وجود دارد که یک تقسیم بصری را ایجاد کرده است. شیشه مات اجازه می دهد نوری که از طریق پنجره های اتاق نشیمن به داخل می تابد به اتاق خواب نیز هدایت شود. اگر حفظ حریم خصوصی بیشتر در آینده مد نظر باشد، در سقف فضایی تعبیه شده است که امکان نصب پرده را در داخل درب های اتاق خواب فراهم می کند.

آپارتمان با پلان باز

دکوراسیون اتاق خواب به گونه ایی طراحی شده است که یک فضای گرم و راحت ایجاد شده است. کف پوش اتاق با کف پوش نشیمن متفاوت می باشد تا فضا ها به صورت جداگانه تعریف شوند.

با استفاده از یک مفهوم در هم تابیده فضای خواب و مطالعه ایجاد شده است. حجمی که طول پنجره دیوار را فرا گرفته است، تا زیر میز مطالعه ادامه می یابد. سطوح کابینت ها به طور عمدی خالی نگه داشته شده است تا اجازه دهد نور نواری که در لبه های دیوار تعبیه شده است، بافت دیوار را برجسته کند. هم چنین زیبایی شناسی مینیمالیستی اجازه می دهد مالک خانه در این فضای کوچک احساس راحتی کند.

طراحی داخلی آپارتمان با پلان باز


حتما ببینید : ایده های خلاقانه دکوراسیون – دیوار های خود را با نقاشی های هنری از شهر های مورد علاقه تان پر کنید


سایر تصاویر طراحی داخلی آپارتمان با پلان باز

آپارتمان با پلان باز

طراحی داخلی آپارتمان با پلان باز

طراحی داخلی آپارتمان با پلان باز

طراحی آپارتمان با مساحت کم

منبع : home designing

ترجمه : از تحریریه معمارآپ