معماری آشپزخانه شفاف در ونیز:

استودیو هلندی MVRDV که توسط مرکز هنرهای پکن و با همیاری تیم معماری ژاپنی (کنگو کوما و Au Yeyung Ying Chau) در دانشگاه AUAV ونیز راه اندازی شده ، ایده طراحی آشپزخانه شفاف را در نمایشگاه دو سالانه معماری ونیز که در سال 2016 برگزار شده بود ارائه داد.
این آشپزخانه کاملا شیشه ایی، آشپزخانه Infinity نام دارد که قسمتی از طرح Kitchen Home است و به وارسی و بازبینی آینده محیط آشپزی پرداخته و آرزومند است با شفاف سازی فرآیند تهیه غذا به سلامت عادات غذایی یاری دهد.

طراحی آشپزخانه شفاف

این آشپزخانه شفاف علاوه بر آماده سازی غذاهای معروف قصد دارد شما را نسبت به وقایع داخل آشپزخانه آگاه کند به طور مثال، به میزان غذا اندوختن و اتلاف کردن و به طریق پاکیزه کردن سطوح آشپزخانه….
Viny Mass یکی از معماران استودیو MVRDV بر این عقیده است: اندیشیدن شفاف و تمیز بودن هر چیز به ما یاری می رساند که سالم تر باشیم و تنها به این مفهوم نیست که فقط غذاها رنگی قابل دیدن هستند یا ما به دوست داشتن غذاها تشویق می شویم. و آیا این اندیشیدن پسندیده نیست؟

طراحی آشپزخانه شفاف

در طراحی آشپزخانه شفاف سطوح، قفسه‌ها، کابینت‌ها، شیرها و ظروف شفاف، دانشی نو نسبت به آمادگی و رزرو غذا و رویدادهای داخل آشپزخانه ابداع می کند و کاربر مجاز است که فضا را بهتر و بهینه تر نظارت کند.
Mass در ادامه اضافه کرد: من این آشپزخانه را بخشی از یک رویای بزرگ تر تصور میکنم. این آشپزخانه، بخشی از یک محیط است: به طور مثال یک شهر که شفاف و دسترسی آسان دارد .
فرض کنید که فقط آشپزخانه ما شفاف نیست؛ دیوار همسایه و همسایه های دیگر نیز شفاف هستند. این شفافیت، پرسپکتیو نامحدودی در شهر ما پدید می آورد. این شفافیت به ما این امکان را می دهد که محیط های رعب انگیزی مثل کوهستان یا دریا را نظاره گر باشیم.

طراحی آشپزخانه شفاف


حتما ببینید: طراحی کلینیک انکولوژی اطفال Teleton


معماری آشپزخانه شفاف

سایر تصاویر پروژه طراحی آشپزخانه شفاف infinity

معماری آشپزخانه شفاف

معماری آشپزخانه شفاف

معماری آشپزخانه

معماری آشپزخانه

منبع: designboom

ترجمه از: تحریریه معمارآپ