تبدیل یک گاراژ قدیمی به یک دفتر کار مدرن

یکی از ضروریات مهم در راه اندازی یک کسب و کار موفق، علم و آگاهی از عوامل موثر در پیشرفت کار می باشد. به عنوان مثال یکی از مواردی که با پیشرفت در تجارت و کسب و کار ارتباط مستقیم دارد، دکوراسیون داخلی دفتر کار است. تحقیقات نشان داده است که نحوه و چگونگی دکوراسیون دفتر کار بر روی روحیه کارمندان دفتر تاثیر زیادی می گذارد و در نتیجه باعث جذب، و جلب اعتماد مشتری نیز می‎ شود. شرکت Movet واقع در آلمان، یک کمپانی فعال در زمینه نوار نقاله می باشد و یکی از مهم ترین شرکت های صنعتی این فناوری محسوب می شود. این شرکت دارای یک دفتر کار مدرن می باشد که توسط استودیو Studio Alexander Fehre طراحی شده است.

مشخصات کلی پروژه

  • معمار : Studio Alexander Fehre
  • معمار مسئول : Alexander Fehre
  • عکاس پروژه : Zooey Braun
  • مکان پروژه : آلمان
  • مساحت پروژه : 400 متر مربع
  • سال ساخت : 2014

دفتر کار مدرن

ظرفیت کمپانی Movet به دلیل استخدام نیرو به حداکثر رسیده بود بنابراین این شرکت تصیمیم گرفت تا یک دفتر کار جدید را به مجموعه خود اضافه کند. اما قصد نداشت که کارمندان متخصص و باتجربه شرکت در مکانی دورتر از دفتر اصلی قرار داشته باشند به همین دلیل به فضایی نیاز داشت که نزدیک ساختمان اصلی باشد. بنابراین از استودیو طراحی Alexander Fehre تقاضا کرد تا یک گاراژ قدیمی که در روبروی ساختمان شرکت قرار داشت را به یک دفتر کار مدرن تبدیل کند.

دفتر کار مدرن

استودیو طراحی Alexander Fehre این دفتر کار مدرن را با توجه به یک راهکار هوشمندانه طراحی کرده است. به گونه ایی که طیف های متنوعی از ضرورت های یک فضای اداری در فضایی محدود ساخته شده است. بنابراین این دفتر کار بر اساس یک پلان مرکز گرا طراحی شده است و قسمت های مختلف در حول هسته فضا قرار گرفته اند. به این صورت که فضا های عمومی مانند نمایشگاه، اتاق های کنفراس و آشپزخانه نسبت به محور مرکزی قرار گرفته اند و فضا های خصوصی در مکانی دورتر از محور مرکزی قرار گرفته اند.

دفتر کار مدرن

تیم طراحی Studio Alexander Fehre برای تفکیک فضا های خصوصی دفتر کار از یک دیگر، از صفحات شبکه بندی فلزی به عنوان پارتیشن استفاده کرده است. البته این پارتیشن ها به طور کامل مراجعه کنندگان را از اتاق ها جدا نمی کند، بلکه تنها یک حریم خصوصی را برای پرسنل شرکت ایجاد کرده است تا ارتباط کارمندان با سایر المان های دفتر حفظ شود. در قسمت پشت این پارتیشن های فلزی درخشان که در مرکز دفتر واقع شده است مشتریان و مراجعه کنندگان قرار می گیرند. و بلافاصله به کسب و کار روزمره می پیوندند.

طراحی دفتر کار

تیم معماران استودیو Alexander Fehre برای برقراری ارتباط بهتر، شفافیت و روحیه کار تیمی برای پرسنل شرکت ساختار این دفتر کار مدرن را با پلانی آزاد طراحی کرده اند که این ویژگی برای کارمندان شرکت، محسوس تر است. از فضای ورودی، نقش این پلان آزاد قابل درک است. در این قسمت تنها فضای ورودی با استفاده از یک پارتیشن آزاد شیشه ایی شفاف، از دیگر فضا ها تفکیک شده است. که به عنوان یک راهرو نقش خود را ایفا می کند. بعد از این فضا، یک فضای استراحت دعوت کننده با دو کاناپه ی بزرگ طراحی شده است تا از مراجعه کنندگان استقبال کند و آن ها را در فضایی بدون استفاده و کاربری نگه ندارد.

طراحی دفتر کار

قبل از بازسازی و طراحی در این مکان کابینت هایی وجود داشته است که تیم طراحی Studio Alexander Fehre از آن به عنوان قفسه های شخصی برای کارمندان استفاده کرده است. در نگاه اول، طراحی مبلمان مبتکرانه و در عین حال روشن به نظر می رسد. ولی به خوبی با پارتیشن های نقره ایی رنگ هم پوشانی شده است. تمام کابینت های این دفتر کار از یک المان مشترک ساخته شده اند که هر یک در جهت های مختلف چرخیده اند و در نهایت یک مجموعه کابینت کامل را تشکیل داده اند. این تکرار با مواد با سطح مقطع پوشانده شده است و باعث شده تا در واحد ها صرفه جویی شود. سطح کف پوش مشکی رنگ دفتر کار از متریال لینولئوم است که دارای خصوصیت ضد استاتیک می باشد و از ایجاد گرد و غبار جلوگیری می کند. هم چنین تمام سطوح چوبی با یک نوع روغن ترکیبی پوشش داده شده اند. و به دلیل ایجاد فضای سالم تر بیس بیشتر رنگ ها خاکستری رنگ است. و کف پوش ها با استفاده از تایل هایی بازیافت شونده ساخته شده اند. که امکان باز گرداندن به تولید کننده در هر زمانی وجود دارد.


حتما ببینید: طراحی خلاقانه دیوار با بادکنک توسط استودیو طراحی L.A. Studio


سایر تصاویر پروژه تبدیل یک گاراژ قدیمی به یک دفتر کار مدرن

طراحی داخلی فضای اداری

طراحی داخلی فضای اداری

طراحی داخلی دفتر کار مدرن

طراحی داخلی دفتر کار مدرن

پلان دفتر کار شرکت Movet

پلان دفتر کار شرکت Movet

پلان دفتر کار شرکت Movet

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه معمارآپ