گالری Oka Haus طراحی از گروه معماری Anonym

ایده های طراحی گالری حراج Oka Haus از زبان معمار پروژه : Oka Haus گالری حراج واقع در محل اصلی جاده ی راما 4 در مرکز شهر بانکوک در کنار کمپانی Oka Haus است، این پروژه توسط Sansiri PCL اجرا میشود. فضای داخلی کلبه مانند آن با تقریباً 3000 تکه جعبه ی چوبی آویزان تزئین شده تا حجم داخلی را شکل داده و مهمانان را هیجان زده کند. آنها بر روی سیستم شبکه ی فلزی 5 متر بالاتر از سطح زمین نصب شده اند.

مشخصات کلی پروژه :

  • معمار: گروه معماری Anonym
  • مکان پروژه: بانکوک – تایلند
  • تیم طراحی :Parnduangjai Roojnawate, Phongphat Ueasangkhomset, Pawarit Sathiansathidkul
  • مساحت: 580 متر مربع
  • سال ساخت: 2017

طراحی گالری حراج Oka Haus

این پروژه توسط Sansiri PCL اجرا میشود. فضای داخلی کلبه مانند آن با تقریباً 3000 تکه جعبه ی چوبی آویزان تزئین شده تا حجم داخلی را شکل داده و مهمانان را هیجان زده کند. آنها بر روی سیستم شبکه ی فلزی 5 متر بالاتر از سطح زمین نصب شده اند.

المان های چوبی را می توان در همه جا یافت، اینها احساس خوشایندی ایجاد نموده و همراستا با مفهوم “انزوا و بازگشت” دوباره در پروژه هستند. حتی در اتاق طرح ریزی هم سقف با پنل پوشاننده از چوب ساج با الگوی قالب شکلات تزئین شده است. این شیوه ای غیرمتعارف برای بکارگیری محصولات پوشاننده است.

طراح قصد دارد تجربه ی یک سفر را برای مشتریان هنگامی که از گالری حراج دیدن می کنند ایجاد نماید و آنها را از طریق فضا از سالن لابی به اتاق طراحی هدایت کند، آنها را به طبقه ی دوم ببرد تا 3 نما از ساختمان را ببینند و آنها را پایین بیاورد تا در پایان سفر خود، مدل کمپانی را ببینند. اتاق مدل درون سالن لابی با پارتیشن های محصور خود تنها زمانی به مهمانان امکان دیدن مدل را می دهد که سفر خود را به پایان رسانده باشند، اما این نمایی از باغ بیرونی را نشان می دهد. یک دیوار مجهز به نمایشگر LED به درازای 6 متر که اطلاعات پروژه را به مهمانان ارائه می دهد.


حتما ببینید: طراحی سالن کنسرت نوای رود سن


سایر تصاویر از پروژه طراحی گالری حراج Oka Haus :

طراحی گالری

منبع:archdaily

ترجمه:تحریریه معمارآپ