طراحی خلاقانه کافی شاپ در کره جنوبی

این کافی شاپ با الهام از جزیره زیبای Jeju در کره جنوبی توسط گروه معماری STARSIS طراحی شده است. در طراحی این کافی شاپ از اشیاء نامتعارف و غیر معمولی برای دکوراسیون داخلی استفاده شده است و هدف از این کار ایجاد حس و حال جزیره Jeju در این کافه بوده است.

مشخصات کلی پروژه:

  • معمار : گروه معماری STARSIS
  • معماران برجسته : Choi Kwangho, Park Hyunhee
  • مکان پروژه : کره جنوبی
  • عکاس پروژه : Hong Seokgyu
  • مساحت پروژه : 75 متر مربع
  • سال ساخت : 2018

کافی شاپ

تیم معماران این پروژه با الهام از جزیره Jeju و خواسته های کارفرما، و بررسی شرایط موجود در جزیره، شروع به طراحی کافی شاپ نموده است. مشتریان در این کافی شاپ در یک فضای باز استراحت می کنند. نام این کافه بر گرفته از حس جسورانه آن می باشد. یک کافی شاپ آرام و پر از حس و حال جزیره Jeju که در قلب Nohyung-dong خلق شده است. در زیر نکات و قانون طراحی کافی شاپ شرح داده شده است:

  1. فضایی برای قرار گیری لوازم
  2. تصویر یک محیط آرامش بخش
  3. قفسه کتاب برای اشتراک گذاری و نگه داری از صد ها کتاب مشتریان

تیم معمار این پروژه درمورد الهام گیری از این جزیره زیبا این گونه اظهار داشته است : نخستین باری که به جزیره Jeju سفر کردم، در زیر آسمان آفتابی آن احساس بسیار خوبی داشتم. رنگ دریا و مناظر اطراف این جزیره مرا مجذوب خود کرده بود. حتی همراهان من در این سفر نیز از این جزیره تمجید و تعریف می کردند، در Jeju حتی جزئیات نیز محسور کننده بود و توجه هر کسی را به خود جلب می کرد. یکی از صحنه های بسیار زیبایی که در این جزیره مشاهده کردم پیچیدن باد در نیزار ها بود.

کافی شاپ

البته این جزیره زیبا دارای مشکلات خاص خود بود. در Jeju مغازه و کافه های بسیاری، از برند های بزرگ گرفته تا برند های کوچک محلی ساخته شده بود. در این جزیره هر فروشگاه یک کافه محسوب می شود. و این موضوع به علت سبک زندگی مردم این منطقه می باشد. در جزیره Jeju ، شاهد افزایش ارزش زمین به N برابر بودیم و همچنان این روند ادامه دارد. ساخت و ساز ساختمان ها در این منطقه به علت این شرایط و چرخه اجتماعی، بدون قاعده و قانون می باشد.  مرکز جزیره Jeju همچون یک شهر جدید در حال ساخت است. خوشبختانه، هنوز کوه های کوچک و اقیانوس نزدیک هستند و حس حضور در طبیعت وجود دارد و از بین نرفته است.


حتما ببینید : طراحی فروشگاه لوکس برند های دولچه و گابانا در ایتالیا


سایر تصاویر پروژه طراحی فروشگاه لوکس برند های دولچه و گابانا در ایتالیا

کافی شاپ

طراحی کافی شاپ

طراحی کافی شاپ

طراحی کافی شاپ

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه معمارآپ