طراحی فروشگاه لوکس برند های دولچه و گابانا در ایتالیا

فروشگاه لوکس

طراحی فروشگاه لوکس برند های دولچه و گابانا در ایتالیا

طراحی داخلی جواهر فروشی و فروشگاه لوکس دولچه و گابانا

فروشگاه لوکس برند های دولچه و گابانا واقع در شهر ونیز، ایتالیا توسط اریک کارلسون “Eric Carlson” به صورت منحصر به فرد و جسورانه طراحی شده است. این طرح یک فضای تجاری کلاسیک را نمایش می دهد و هویت و چیدمان این برند ایتالیایی را نسبت به معماری کلاسیک به یک تعادل مفهومی رسانده است. اریک کارلسون این فروشگاه و جواهر فروشی برند های دولچه و گابانا را بر طبق سبک معماری باروک و ارجاعات تاریخی طراحی کرده است.

فروشگاه لوکس

اریک کارلسون طراحی داخلی فروشگاه لوکس برند های دولچه و گابانا را در سه بخش و به واسطه عملکرد فضا تقسیم کرده است. قسمت اول شامل یک جواهر فروشی می باشد که محیط آن دارای خصوصیات اشرافی است و طراحی آن را با استفاده از دکوراسیون داخلی کلاسیک، نورپردازی و رنگ انجام داده است.  اریک کارلسون پیش از طراحی این فروشگاه با صنعتگران ونیزی، کارمندان شرکت دولچه و گابانا و مشتریان فروشگاه دیدار کرده است تا بتواند بهترین تصویر ممکن را در ذهن خود تجسم کند. مثلا فضای جواهر فروشی را با پیروی از سبک معماری باروک ایتالیایی و با استفاده از یک الگوی کاملا کلاسیک طراحی کرده است. نورپردازی زرد و ملایم ویترین ها و سقف آیینه ایی با رنگ آبی سلطنتی در تضاد است که موجب ایجاد یک فضای رویایی شده است.

طراحی فروشگاه لوکس برند های دولچه و گابانا در ایتالیا - Dolce Gabbana Stores 2

از فضای جواهر فروشی که گذر کنید، وارد فضای فروشگاه لباس می شوید. اریک کارلسون این فروشگاه را به گونه ایی طراحی کرده است که نورپرداری، سقف و دیوار ها دارای کنتراست بالاتری هستند. طرح خلاقانه فروشگاه به نسبت کمی نیز دارای چاشنی های مدرن می باشد. و به مشتریان خود حس لوکس بودن، تاریخ، نوآوری، زیبا شناسی و سنت را القا می کند. تنها در این فروشگاه قسمت لباس های رسمی تر و مجلسی به طور کامل بر طبق سبک معماری باروک طراحی شده و از فضای عمومی فروشگاه لباس جدا شده است.

طراحی فروشگاه لوکس برند های دولچه و گابانا در ایتالیا - Dolce Gabbana Stores 4

آخرین بخش این فروشگاه لاکچری قسمت کیف و کفش می باشد. این قسمت کم ترین شباهت را به معماری کلاسیک دارد و تنها ارجاعاتی از آن مثل کاغذ دیواری و رنگ های آن را به تصویر کشیده است. این فضا بیشتر مایل به سمت مدرنیته است و این تغییرات با توجه به کالا های این قسمت ضرورت داشته است. دکوراسیون این فروشگاه و تمام وسایل آن دست ساز می باشد تا هنر و تکنیک زنده ایتالیایی را به رخ بکشد.


حتما ببینید : طراحی خلاقانه اینستالیشن با استفاده از چوب


سایر تصاویر طراحی داخلی جواهر فروشی و فروشگاه لوکس دولچه و گابانا

فروشگاه لوکس

فروشگاه لوکس

طراحی فروشگاه لوکس برند های دولچه و گابانا در ایتالیا - Dolce Gabbana Stores 6

طراحی داخلی فروشگاه لاکچری

طراحی فروشگاه لوکس برند های دولچه و گابانا در ایتالیا - Dolce Gabbana Stores 8

طراحی فروشگاه کلاسیک

طراحی فروشگاه لوکس برند های دولچه و گابانا در ایتالیا - Dolce Gabbana Stores 10

طراحی فروشگاه کلاسیک

منبع : architectural digest

ترجمه : از تحریریه معمارآپ

درباره نویسنده