طراحی داخلی جواهر فروشی و فروشگاه لوکس دولچه و گابانا

فروشگاه لوکس برند های دولچه و گابانا واقع در شهر ونیز، ایتالیا توسط اریک کارلسون “Eric Carlson” به صورت منحصر به فرد و جسورانه طراحی شده است. این طرح یک فضای تجاری کلاسیک را نمایش می دهد و هویت و چیدمان این برند ایتالیایی را نسبت به معماری کلاسیک به یک تعادل مفهومی رسانده است. اریک کارلسون این فروشگاه و جواهر فروشی برند های دولچه و گابانا را بر طبق سبک معماری باروک و ارجاعات تاریخی طراحی کرده است.

فروشگاه لوکس

اریک کارلسون طراحی داخلی فروشگاه لوکس برند های دولچه و گابانا را در سه بخش و به واسطه عملکرد فضا تقسیم کرده است. قسمت اول شامل یک جواهر فروشی می باشد که محیط آن دارای خصوصیات اشرافی است و طراحی آن را با استفاده از دکوراسیون داخلی کلاسیک، نورپردازی و رنگ انجام داده است.  اریک کارلسون پیش از طراحی این فروشگاه با صنعتگران ونیزی، کارمندان شرکت دولچه و گابانا و مشتریان فروشگاه دیدار کرده است تا بتواند بهترین تصویر ممکن را در ذهن خود تجسم کند. مثلا فضای جواهر فروشی را با پیروی از سبک معماری باروک ایتالیایی و با استفاده از یک الگوی کاملا کلاسیک طراحی کرده است. نورپردازی زرد و ملایم ویترین ها و سقف آیینه ایی با رنگ آبی سلطنتی در تضاد است که موجب ایجاد یک فضای رویایی شده است.

از فضای جواهر فروشی که گذر کنید، وارد فضای فروشگاه لباس می شوید. اریک کارلسون این فروشگاه را به گونه ایی طراحی کرده است که نورپرداری، سقف و دیوار ها دارای کنتراست بالاتری هستند. طرح خلاقانه فروشگاه به نسبت کمی نیز دارای چاشنی های مدرن می باشد. و به مشتریان خود حس لوکس بودن، تاریخ، نوآوری، زیبا شناسی و سنت را القا می کند. تنها در این فروشگاه قسمت لباس های رسمی تر و مجلسی به طور کامل بر طبق سبک معماری باروک طراحی شده و از فضای عمومی فروشگاه لباس جدا شده است.

آخرین بخش این فروشگاه لاکچری قسمت کیف و کفش می باشد. این قسمت کم ترین شباهت را به معماری کلاسیک دارد و تنها ارجاعاتی از آن مثل کاغذ دیواری و رنگ های آن را به تصویر کشیده است. این فضا بیشتر مایل به سمت مدرنیته است و این تغییرات با توجه به کالا های این قسمت ضرورت داشته است. دکوراسیون این فروشگاه و تمام وسایل آن دست ساز می باشد تا هنر و تکنیک زنده ایتالیایی را به رخ بکشد.


حتما ببینید : طراحی خلاقانه اینستالیشن با استفاده از چوب


سایر تصاویر طراحی داخلی جواهر فروشی و فروشگاه لوکس دولچه و گابانا

فروشگاه لوکس

فروشگاه لوکس

طراحی داخلی فروشگاه لاکچری

طراحی فروشگاه کلاسیک

طراحی فروشگاه کلاسیک

منبع : architectural digest

ترجمه : از تحریریه معمارآپ