رنگ سال 2019 برای طراحی داخلی، یک رنگ پاییزی خنثی و تطبیق پذیر

زمانی که سخن از رنگ سال به میان می آید، همه ذهن ها به سمت رنگ لباس کشیده می شود برای مثال: علاقمندان به مد منتظر اعلام رنگ سال 2019 هستند تا بر اساس آن لباس های خود را انتخاب نمایند. اما رنگ سال تنها به دنیای مد محدود نم شود و دنیای طراحی داخلی نیز دارای ترند و سبک‌ هایی می باشد که هر ساله معرفی می گردند. طراحان و علاقمندان نهایت تلاش خود را در هماهنگی کار های خود با این سبک ها دارند. بنابراین در هفته های اخیر، رنگ سال 2019 برای طراحی داخلی اعلام شد. بنابراین در این مطلب از سایت معمارآپ به معرفی رنگ سال 2019 همراه با بیان ویژگی های این رنگ خاص و زیبا پرداخته شده است.

رنگ عسلی تیره

رنگ سال 2019 :

سپتامبر هر سال در صنعت طراحی داخلی یک نقطه عطف محسوب می‌شود. زیرا در این ماه سرآغاز معرفی ترند ها و سبک‌ های جدید طراحی می باشد و شرکت های بزرگ طراحی این ترندها از جمله رنگ سال و … را معرفی می نمایند. امسال نیز در ماه سپتامبر رویداد Colour Futures برگزار شد و از تمام نقاط دنیا شرکت‌ ها، طراحان و مهندسین بسیاری در این رویداد شرکت کردند. و به بحث و تبادل نظر در رابطه با سبک‌ های آینده پرداختند. یکی از معتبر ترین کمپانی های رنگ در دنیا، کمپانی رنگ dulux (دولوکس) می باشد که انتخاب های این شرکت بر سبک و سلیقه جهانی بسیار تاثیر گذار است. این کمپانی برای انتخاب رنگ سال 2019 ، رنگ عسلی تیره را انتخاب و معرفی نموده است.

رنگ عسلی تیره

ویژگی‌ های رنگ عسلی تیره :

رنگ عسلی تیره یک رنگ بسیار گرم از خانواده رنگ‌ قهوه‌ ایی می باشد. با وجود این که این رنگ در دسته رنگ‌ های خنثی است ولی این مسئله چیزی از گرما و جذابیت آن نمی کاهد. با دنبال نمودن اخبار ترند های جدید دنیای طراحی داخلی، با انبوهی از سبک‌ های عجیب و نامانوس مواجه خواهید شد. که در میان آن ها رنگ سال 2019 یک انتخاب آسان و تطبیق پذیر محسوب می شود. رنگ عسلی تیره به فضا حسی امن و گرم می بخشد و موجب بیشتر شدن انرژی موجود در فضا می شود. اگرچه این رنگ، نسبتا تیره می باشد ولی باعث تاریک شدن فضا نمی شود و نور را به فضای خانه شما وارد می کند.

رنگ سال 2019

رئیس مرکز زیبایی شناسی جهانی “هلن ون گنت” در انجمن Colour Futures رنگ عسلی تیره را این گونه توصیف می نماید:” رنگ عسلی تیره علاوه بر این که یک رنگ آرامش بخش می باشد و بسته به پالت رنگ و شیوه نورپردازی کاربرده شده در آن، قوی و انرژی بخش نیز می باشد. این رنگ، یک رنگ تطبیق پذیر، باشکوه و بدون زمان (کلاسیک) و جهانی است و قابل استفاده در انواع سبک‌ های طراحی می باشد. ما هر ساله تلاش می کنیم تا ترند ها را تبدیل به چیزی نماییم که مورد پسند مشتریان قرار گیرد. و موجب غنی تر شدن زندگی آنان شود . ولی معمولا این کار ساده و آسانی نیست، و این در حالی است که رنگ سال 2019 دارای این محدودیت ها نمی باشد و این اتفاق یک تغییر مثبت محسوب می شود.”

رنگ سال 2019

ذات رنگ عسلی تیره خام و طبیعی می باشد که آن را به عنوان یک رنگ گرم، خنثی، کاربدی و کاملا تطبیق پذیر می نماید. مدیر طراحی شرکت دولوکس “ماریان شیلینگفورد” در رابطه با ویژگی‌ های تطبیق پذیر رنگ عسلی اظهار داشته است: “رنگ عسلی تیره به خوبی با سبک‌ ها و مواد مختلف طراحی دکوراسیون هماهنگ می شود و طیف کاراملی غنی آن موجب می شود تا دمای اتاق چندین درجه گرم تر به نظر برسد. بنابراین رنگ سال 2019 یک گزینه مناسب و عالی برای خلق فضایی آرام و دنج محسوب می شود. فضا هایی که در آن می اندیشیم، زندگی می‌کنیم و عمل می‌ نماییم.”

رنگ در دکوراسیون داخلی


حتما ببینید : 30 ایده طراحی آشپزخانه صورتی برای کمک به طراحی های شما


بهره گیری از رنگ عسلی تیره در دکوراسیون منزل :

رنگ عسلی تیره در ترکیب با رنگ های سفید، شیری و استخوانی منجر به ایجاد ترکیب بسیار عالی مس شود. برای مثال: اگر رنگ دیوار های شما سفید و یا شری می باشد می توانید قسمتی هایی از دیوار را با رنگ عسلی تیره رنگ آمیزی نمایید و به فضای داخلی خود، گرما و زندگی خاصی ببخشید. و به این ترتیب فضای منزل را با سبک جدید طراحی داخلی هماهنگ و به روز نمایید. البته رنگ سال 2019 بیش از این قابلیت تطبیف پذیری دارد و به خوبی با بسیاری از رنگ ها هماهنگ می شود. ولی کارشناسان طراحی داخلی برای ترکیب رنگ عسلی تیره، چهار پالت مختلف را معرفی نموده اند، هر یک از این پالت ها دارای نام خاصی هستند که در ادامه مطلب به طور کامل توضیح داده می شوند.

رنگ عسلی تیره

پالت اول :

این پالت، پالت تفکر نام دارد، این پالت ترکیبی از رنگ‌ های خنثی، صورتی مات، زرشکی تیره و آبی تیره می باشد. این پالت به خوبی با سطوح چوبی، مبلمان دهه 1950 میلادی و طرح‌ های گرافیکی هماهنگ می شوند. این سبک، یک سبک هوشمندانه، سطح بالا و جذاب می باشد که به فضای منزل شما حالتی متفکرانه می بخشد.

پالت دوم :

پالت دوم، پالت رمانتیک و رویا پرداز است. این پالت با رنگ‌ هایی مانند: صورتی و آبی پاستلی ترکیب شده است و به فضای منزل شما آرامش خاصی می بخشد. این رنگ ها به خوبی با پارچه‌های نرم، چوب‌های رنگ روشن و گلدان‌های ساده دست ساز هماهنگ می شوند. و به فضای منزل شما حسی عمیق و احساسی می بخشند.

رنگ سال 2019

پالت سوم :

پالت سوم، پالت عشق و زندگی نام دارد. این پالت احساسات پرشور خود را نمایش می دهد. گرمای رنگ عسلی در این پالت بیشتر مشاهده می شود. زیرا با رنگ‌ های قوی مثل سبز تیره و زرشکی ترکیب شده است. این پالت به خوبی با سطوح چوبی و طرح‌ های گیاهان هماهنگ می شوند و علاوه بر خلق زیبایی بیشتر به فضای منزل شما حس عشق و زندگی می بخشد.

پالت چهارم :

پالت سوم، پالت عمل نام دارد که دارای حالتی شوخ طبعانه و جذاب می باشد. این پالت به خوبی با رنگ‌ های زنده‌ مانند: قرمز و سبز و رنگ‌ های خنثی مانند: سیاه، سفید، صورتی و آبی کمرنگ هماهنگ می شود. این الت به خانه شما روح می بخشد و شما می توانید با استفاده از طرح‌ های گرافیکی فضا را شخصی‌ تر نمایید.

رنگ در دکوراسیون داخلی

منبع : Amara

ترجمه : از تحریریه معمارآپ