طراحی داخلی فروشگاه مبلمان Knoll

فروشگاه مبلمان Knoll توسط شرکت معماری محلی جانستون مارلی Johnston Marklee در شهر لس آنجلس طراحی شده است. Johnston Marklee در طراحی این فروشگاه مبلمان که از برند های معروف آمریکایی است از طاق های سفید رنگی که از پشت ویترین فروشگاه مشخص است استفاده کرده است. این المان شاخص از طرح منزل مسکونی مدیر سابق این برند در مراکش الهام گرفته شده است. ساختمان این فوشگاه به نام The home Design Shop که در غرب هالیوود قرار گرفته است، ساختمانی در نبش خیابان است که در طراحی نمای آن از گرانیت خاکستری و سنگ مرمر سفید استفاده شده است.

مشخصات کلی پروژه

  • معمار: شرکت معماری Johnston Marklee
  • طراحان داخلی پروژه: Johnston Marklee، Benjamin Pardo، Barbara Reimelt
  • عکاس پروژه: Eric Staudenmaier
  • مکان پروژه: لس آنجلس، ایالات متحده آمریکا
  • مساحت پروژه: 372 متر مربع

فروشگاه مبلمان Knoll

فروشگاه مبلمان Knoll دارای مساحت 372 متر مربع می باشد و با استفاده از پنجره های بزرگ شیشه ایی که از کف تا سقف کشیده شده اند محصولات خود را نمایش می دهد. در ساخت فریم این پنجره های بزرگ از ورق برنج استفاده شده است.

شرکت معماری Johnston Marklee در طراحی داخلی و چیدمان وسایل این روشگاه از ایده سازماندهی مبلمان ها به شکلی استفاده کرده است که یادآور فضای خانه باشند. و این امر با دیگر شوروم های برند knoll که مختص مبلمان اداری است در تضاد می باشد.

فروشگاه مبلمان Knoll

طراحی فضای داخلی فروشگاه مبلمان Knoll نتیجه همکاری میان Johnston Marklee و مدیر طراحی شرکت knoll، بنجامین پاردو (Benjamin Pardo) و هم چنین طراح داخلی به نام Barbara Reimelt (باربارا ریملت) عضو گروه طراحی The Ninety Nine Group بوده است.

طرح فروشگاه مبلمان Knoll، بر اساس قلعه York در شهر tangier مراکش طراحی شده است. قلعه York توسط رئیس سابق شرکت Knoll در دهه 60 میلای خریداری و بازسازی شده است.

فروشگاه مبلمان Knoll

در قرن شانزدهم میلادی قلعه York ساخته شده است. این قلعه یک ساختمان مسکونی با دیوار های سفید در مراکش است که ویژگی شاخص آن طاق های سفید به کار رفته در قلعه است. در حقیقت این طاق های سفید هدایت کننده هایی به سمت فضای داخلی این قلعه بوده اند که پس از بازسازی، فضای داخلی آن به وسیله مبلمان مدرن و الگو های تزئینی عربی طراحی شده است.

فروشگاه مبلمان Knoll

در داخل فروشگاه مبلمان Knoll در لس آنجلس مجموعه ای از طاق های سفید که به شکل خود ایستا می باشند در پشت ویترین بزرگ فروشگاه قرار گرفته اند و تداعی کننده ظاهر قلعه York می باشند. مجموعه مبلمان هایی که به شکل دسته بندی های کوچک دور هم در این فضا چیده شده اند، نشانگر دورهمی و تجمعات صمیمی در محیط خانه ها می باشند.

فروشگاه مبلمان Knoll

از پارتیشن های برند knoll از مجموعه Rockwell Unscripted برای تفکیک و جدا سازی فضای بزرگ این فروشگاه استفاده شده است. از این پارتیشن ها برای شکل دهی فضا ها به صورت اتاق، شبیه به یک خانه که از چند اتاق تشکیل می شود، استفاده شده است.

المان های شاخصی که در طراحی این فروشگاه به کار رفته است عبارتند از آینه های به رنگ طلایی، سنگ مرمر های تیره و اتصالات برنجی. هم چنین از چوب بلوط با طرح جناقی برای کف پوش این فروشگاه استفاده شده است. البته انتخاب و استفاده از این مواد و متریال ها از منبع دیگری به غیر از قلعه مراکشی الهام گرفته شده است.

طراحی داخلی فروشگاه

Johnston Marklee در باره استفاده از متریال های به کار رفته در طراحی این فروشگاه می گوید: در طراحی این فروشگاه از پالت موادغنی استفاده شده است که تداعی کننده معماری ایتالیای شمالی در دهه های 50 و 60 میلادی می باشد.

با افتتاح این فروشگاه مبلمان، شرکت Knoll محصولات جدیدی با مواد و متریال جدید به بازار عرضه کرده است. پارچه های جدیدی مانند رز گلد، پشم های مجعد و چرم هایی که دارای پرزهای مخفی هستند، برای انتخاب به صورت سفارشی جهت رویه مبلمان ها، به مجموعه knoll اضافه شده اند.

طراحی داخلی فروشگاه

طرح های مبلمان های جدید فروشگاه Knoll شامل مجموعه مبلمان نشیمن Bastion است که توسط توبیا اسکارپا Tobia Scarpa طراحی شده است. و هم چنین کاناپه های Avio و میزهای Grasshoper که توسط پیرو لیسونی piero Liossini طراحی شده است. کمپانی filzfelt پانل های روکش شده با نمد خاکستری را تولید کرده است که به منظور ایجاد حس نرمی و پوشش سقف در بخش گسترده ایی از فضای داخلی استفاده شده است. هم چنین از دیگر کاربرد این پانل ها مخفی کردن تجهیزات نورپردازی و تاسیساتی می باشد.

طراحی داخلی فروشگاه

بر طبق گفته شرکت Knoll، طراحی سقف تداعی کننده سایبان ساده پارچه ای است که در جشنواره های سنتی ایتالیایی و پاویون هایی که در پارک ها قرار داشته اند استفاده می شده است.

از نمونه های دیگر مبلمان هایی که در فروشگاه knoll به نمایش گذاشته شده است، می توان به میزهای کنار مبلی مجموعه پیستال Pedestall که توسط Eero Saarinen، طراحی شده و هم چنین صندلی Washington skeleton که توسط David Adjaye طراحی شده است و صندلی های الماس Bertoia اشاره کرد.

معماری فروشگاه

فروشگاه مبلمان Knoll در لس آنجلس از نمونه فروشگاه های از تولید به مصرف می باشد که تابع رویکرد نخستین فروشگاه این شرکت به این سبک در شهر منهتن می باشد که به مشتریان اجازه می دهد تا پارچه، چرم و یا پرداخت موردنظر خود را خریداری کنند و بتوانند آبجکت های سفارشی با آن ها را بسازند.


حتما ببینید: طراحی هتل لوکس دوقلو DUO توسط استودیو طراحی و معماری Buro Ole Scheeren


سایر تصاویر پروژه طراحی داخلی فروشگاه مبلمان Knoll توسط شرکت معماری Johnston Marklee

معماری فروشگاه

معماری فروشگاه

طراحی داخلی فروشگاه

معماری فروشگاه

معماری فروشگاه

منبع: dezeen

ترجمه: از تحریریه معمار آپ