تغییر دکوراسیون خانه با شیوه های ارزان قیمت

یکی از شیوه های کاهش تکرار و روزمرگی ، تغییر دکوراسیون خانه است. شاید تصور کنید این کار هزینه های زیادی را شامل می شود. که فقط در فاصله های زمانی طولانی می توانید دکوراسیون خانه خود را تغییر دهید. اما بهتر است بدانید با شیوه های مقرون به صرفه و تنها با چند تغییر کوچک ارزان قیمت نیز می توانید تفاوت بزرگی در دکوراسیون خانه ایجاد کنید. در این مطلب با 27 ایده مقرون به صرفه برای تغییر دکوراسیون خانه آشنا خواهید شد.

1- استفاده از بالش ها و کوسن های جذاب :

شما می توانید با استفاده از بالشت ها و کوسن های مورد علاقه خود مبل و صندلی ها را تبدیل به یک مکان دوست داشتنی کنید. تهیه این کوسن ها و بالشت ها با قیمت کم و مناسب امکان پذیر است حتی خود می توانید آن ها را بسازید. یکی از طراحان برجسته دکوراسیون داخلی به نام ” نیلی نیلسون” معتقد است که امکان استفاده از بالشت های کتانی وجود دارد. شما می توانید با استفاده از استنسیل و اسپری اسم شهر یا کشور خود و یا هر چیزی دیگری را بر روی این بالشت ها بنویسید.

ایده مقرون به صرفه برای تغییر دکوراسیون خانه

2- تزئین دیوار ها با ساعت :

در صورتی که ساکن شهر و یا کشور دیگری هستید و یا معمولا به سفر می روید می توانید از 3 عدد ساعت استفاده کرده و به جذابیت دکوراسیون خانه خود بیفزایید. شما می توانید هر یک از این ساعت ها را بر اساس ساعت های مناطق مختلف تنظیم کنید. و بر اساس ساعت آن مناطق با خانواده یا دوستان خود تماس برقرار کنید و نیمه شب مزاحم آن ها نشوید. یکی از طراحان برجسته دکوراسیون داخلی به نام “رابین لاموته” این ساعت ها را بر اساس ساعت آتلانتا , چین و پاریس تنظیم کرده است زیرا خانواده او در آتلانتا زندگی می کنند و مادر او اغلب سفر های کاری به پاریس و چین دارد.  شما بسته به بودجه خود می توانید از ساعت هایی با طرح های مختلف ، ارزان قیمت یا لوکس استفاده کنید. این شیوه نه تنها مقرون به صرفه بوده بلکه به علت تنوع ساعت در فرم های مختلف به سادگی فضای شما را متمایز می سازد.

ایده مقرون به صرفه برای تغییر دکوراسیون خانه

3- به نقشه های قدیمی زندگی جدید ببخشید :

“لاموته” طراح مشهور دکوراسیون داخلی علاقمند به استفاده از لوازمی که در مسافرت های مختلف از کشور های گوناگون تهیه می کند ، در خانه خود است. در صورتی که شما امکان مسافرت به مکان های مختلف را دارید می توانید به جای این اقلام ،  اطلس های مختلف را خریداری کنید و کشور ها یا شهر هایی که علاقمند به سفر به آن هستید و یا خانواده شما ساکن آن هستند را با قیچی ببرید و در قاب های مشکی ساده قرار دهید.

ایده مقرون به صرفه برای تغییر دکوراسیون خانه

4- دکوراسیون روی میز :

یکی دیگر از شیوه های کم هزینه برای تغییر دکوراسیون خانه استفاده از رنگ ها و اشیاء مختلف است. شما می توانید با قرار دادن صدف های دریایی ، جوجه تیغی خشک شده و جعبه های طلایی بر روی میز جلوه ایی خاص به دکوراسیون خود ببخشید. هم چنین تهیه کتاب های جدید ضرورتی ندارد و می توان از کتاب های قدیمی نیز استفاده نمود.

ایده مقرون به صرفه برای تغییر دکوراسیون خانه

5- قرار دادن رومیزی بر روی میز :

استفاده از رومیزی باعث ایجاد حس گرما در محیط زندگی می شد. مخصوصا در صورت استفاده از مبلمان چوبی ، وجود رومیزی به فضا گرمی می بخشد. برای صرفه جویی در هزینه ها می توانید با استفاده از پارچه های موجود در منزل ، رومیزی درست کنید. به این صورت که از پارچه های توری سفید و یا حتی از رومیزی های بلند استفاده کنید که به طور کامل میز را می پوشانند و سپس بر روی آن یک گلدان بلوری قرار دهید. یکی از طراحان معروف دکوراسیون داخلی به نام “پارکر کندی” با افزودن یک آینه گرد به گوشه میز در دکوراسیون تغییر ایجاد می کند. شما می توانید انواع قاب عکس ، آباژور و یا سایر اشیاء تزئینی موجود در منزل را بر روی میز قرار دهید. یکی دیگر از طراحان داخلی به نام “لنس جکسون” معتقد است:” می توان با کم تر از 50 دلار می توان روی میز را تزئین کرد تا جلوه بیشتری در خانه ایجاد شود.”

ایده مقرون به صرفه برای تغییر دکوراسیون خانه

6- استفاده از رنگ ها :

استفاده از رنگ یکی از ایده های خلاقانه و مقرون به صرفه برای تغییر دکوراسیون خانه است. یکی از طراحان داخلی معروف به نام “دونا ماتیس” بر این باور است که :”استفاده از یک دکور تیره با دیوار های روشن باعث ادغام معماری و نقاشی می شود و یک فضای گسترده تر با جلوه ایی زیبا و جذاب را خلق می کند.”

تغییر دکوراسیون خانه با شیوه های ارزان قیمت

7- کاری کنید که خانه شما بدرخشد :

طراح و معمار آتلانتایی به نام “نیلسون” اظهار داشته است :”یکی از ترفند های ایجاد یک جلوه بصری زیبا و افزایش روشنایی اتاق ، رنگ آمیزی دیوار ها با سفید براق است. افزودن رنگ ها یکی از شیوه های مقرون به صرفه برای تغییر دکوراسیون خانه و ایجاد دیوار هایی با جلوه گسترده است که یک تلویزیون با صفحه نمایش تخت روی آن نصب شده است.”

تغییر دکوراسیون خانه با شیوه های ارزان قیمت

8- ایجاد یک اثر هنری :

یکی دیگر از شیوه های کم هزینه برای تغییر دکوراسیون خانه افزودن نیمکت یا تختی برای نشستن است. یک طراح داخلی آتلانتایی به نام “میشل هاباشی” معتقد است :”به جای داشتن یک تخت یا نیمکت ساده آن را لایه بندی و جذاب کنید.” برای مثال می توان بر روی تخت و یا نیمکت بالشت هایی با اندازه متفاوت قرار داد ، یا سینی قهوه زیبایی روی آن بگذارید و یا با پارچه های ابریشمی و پشمینه و حتی شال ها و روسری های قدیمی آن را تزئین کرده و جلوه بیشتری به آن ببخشید.

تغییر دکوراسیون خانه با شیوه های ارزان قیمت

9- استفاده از باکس های چوبی :

معمولا باکس های پوبی به نسبت سایر مبلمان ها قیمت پایین تری دارند. طراح داخلی آتلانتایی به نام “راشل” آن ها را سریع و آسان مرتب می کند. در تصویر زیر مشاهده می کنید که این طراح با تهیه یک قطعه پوست گوسفند از یک حراجی و پوشاند یک باکس چوبی با این پوست مکانی لذت بخش را برای استراحت پا ها ایجاد کرده است. شما نیز می توانید با استفاده از خز های مصنوعی این کار را در منزل خود انجام دهید. فقط توجه داشته باشید که پوست مورد نظر را در اندازه ایی تهیه کنید که روی میز را پوشش دهد. شما می توانید برای صرفه جویی در هزینه روی باکس های چوبی را با هر آنچه که در خانه دارید بپوشانید یا حتی خود با استفاده از نئوپان یک میز چوبی بسازید و برای خرید میز هزینه ایی را متحمل نشوید.

تغییر دکوراسیون خانه با شیوه های ارزان قیمت

10- استفاده از اسپری رنگ برای ایجاد دکوراسیون زیبا :

یکی دیگر از طراحان داخلی آتلانتایی به نام “استیو مک کینزی” برای تغییر شکل کابینت های قدیمی از دو سایه رنگ خاکستری تیره و روشن استفاده می کند. وی به همراه دو همکار دیگر خود در آتلیه ایی مشغول به کار هستند که هدف آن ها زیبا سازی خانه فقرا می باشد. این گرون با کم ترین هزینه برای جلوه بخشیدن به فضای خانه از هر چیز قابل استفاده ایی بهره مند می شوند و بر این باور هستند که با کمی کار تغییر هر چیزی امکان پذیر است. این طراح داخلی درب کابینت ها را شسته و سپس با اسپری های مختلف آن ها را رنگ آمیزی می کند.

تغییر دکوراسیون خانه با شیوه های ارزان قیمت

11- پر کردن دیوار های بزرگ :

شما می توانید با تهیه عکس های تعطیلات خودت و یا دانلود تصاویر مکان های دیدنی مختلف از وب سایت های گوناگون ، آن ها را قاب کرده و بر روی دیوار نصب نمایید. این شیوه یک راهکار ارزان قیمت و مقرون به صرفه برای ایجاد یک اثر هنری با عکس های خانوادگی و مکان های زیبای دنیا است.

تغییر دکوراسیون خانه

12- استفاده از منسوجات :

طراح داخلی آتلانتایی به نام “استیو مک کینزی” معتقد است :”به فروشگاه هایی بروید که منسوجات طراحی را با رنگ ها و الگو های هماهنگ با مبلمان شما با تخفیف ارائه می دهند و سپس از آن ها برای دوختن بالشت هایی با رنگ ها و طرح های مختلف برای تکمیل رنگ اتاق خود استفاده کنید.”

تغییر دکوراسیون خانه


حتما ببینید : دکوراسیون به سبک روکوکو


13- به لب ساحل بروید :

با مراجعه به فروشگاه های ساحلی دکوراسیون اتاق خود را به سبک ساحلی طراحی کنید. در این فروشگاه ها می توان انواع تزئینات دریایی و لوازم خانگی معمولی را با تخفیف خوب خریداری کرد. شما می توانید برای تغییر دکوراسیون خانه خود از انواع مرجان و گوش ماهی و کاسه ها و بشقاب های رنگی به قیمت مناسب و کم هزینه استفاده کنید.

تغییر دکوراسیون خانه

14- پس زمینه ها مورد نظر قرار دهید :

در حال حاضر طراحان داخلی برای تغییر دکوراسیون خانه پشت قفسه کتاب ها را رنگ آمیزی می کنند. این شیوه بسیار کم هزینه و مقرون به صرفه بوده و باعث می شود تزئینات مناسب داخل طبقه ها جذاب تر به نظر برسند و این پس زمینه جلوه خاصی را در اتاق به وجود خواهد آورد.

تغییر دکوراسیون خانه

15- استفاده از قاب ها :

یکی دیگر از شیوه های کم هزینه و ارزان قیمت برای تغییر دکوراسیون خانه جایگزین کردن بوم ها به جای شاهکار های هنری است. یک طراح داخلی به نام “رابین لامونته” معتقد است :”بیشتر مشتریان وی ، نقاشی فرزندان خود را به دیوار نصب می کنند.” شما می توانید بسته بوم های سفید و سیاه را با قیمت مناسب از فروشگاه های هنری و صنایع دستی تهیه نمایید.

تغییر دکوراسیون خانه

16- استفاده از نفوذ رنگ ها :

یک جلوه تک رنگی در عین جذاب بودن ، مقرون به صرفه نیز خواهد بود. شما می توانید با هماهنگ کردن پرده ها با رنگ دیوار ها دکوراسیون خانه خود را تغییر دهید. این شیوه نه تنها مقرون به صرفه است بلکه شما دیگر نگران یافتن رنگ مکمل و الگو هایی برای پرده ها نیز نیستید.

تغییر دکوراسیون منزل

17- گالری دیواری :

گالری های دیواری حداقل شامل شش تصویر از شهر ، تصاویر گروهی و خانوادگی هستند که بر روی دیوار نصب می شوند. اما شاید قاب سازی برای آن ها هزینه زیادی را شامل شود. یک طراح داخلی به نام “میشل منتزر” می گوید :”در فروشگاه های صنایع دستی و هنری ، می توان قاب های زیبایی را که شامل تخفیف هستند تهیه نموده و از از آن ها برای ایجاد اثر هنری استفاده کنید.”

تغییر دکوراسیون منزل

18- متفاوت بیندیشید :

افزودن یک قالیچه زیبا به کف اتاق نیز یکی دیگر از شیوه های کم هزینه برای تغییر دکوراسیون خانه است. تهیه یک قالیچه عتیقه که کل فضا را پوشش می دهد ضرورت ندارد. در عوض به دنبال قالیچه کوچک و پشتی هایی با الگو های جدید و نقوشی از مناظر باشید که در فروشگاه های لوازم خانگی با تخفیف عرضه می شوند.

تغییر دکوراسیون منزل

19- از لوازم معمولی خانه لذت ببرید :

برای تغییر دکوراسیون خانه ، لزومی ندارد مبلمان و لوازم جدید خریداری کنید. شما می توانید با تهیه میز های عسلی بلوری و چوبی از سمساری ها ، آن ها را تمیز کرده و حتی رنگ آمیزی کنید و سپس با استفاده از آن ها یک اتاق نشیمن زیبای خانوادگی را به وجود آورید. بنابراین با لوازم قدیمی خود نیز می توانید فضای منزل خود را زیبا کنید تنها کافی است کمی آن ها را تمیز و یا رنگ آمیزی کنید و با اشیاء مکمل کاربری آن ها را جذاب تر کنید.

تغییر دکوراسیون منزل

20- ایجاد اثر هنری مقرون به صرفه :

استفاده از مبلمان رنگی و خیره کننده باعث محدود شدن طراحان داخلی به استفاده از قاب ها می شوید. اما همیشه لازم نیست که آن ها را با یک دیگر ترکیب کنید. هر گاه یک عنصر دکوراتیو با قیمت مناسب را مشاهده کردید ، خریداری کنید و مطمئن باشید راهی برای استفاده از آن در بخشی از خانه را خواهید یافت. سبک اکلکتیک البته با اصول و قواعد خود به شما در ایجاد ترکیب هایی که علاوه بر زیبایی ، کارآمد و مقرون به صرفه هستند یاری می رساند.

تغییر دکوراسیون منزل

21- استفاده از جعبه ها و چوب های بازیافتی :

استفاده از چوب های بازیافتی و اصلاح شده به فضا گرما می بخشند. این جعبه ها می توانند مکان مناسبی رای ذخیره سازی در هر محلی حتی مکان هایی که در معرض دید هستند ، باشند. شما می توانید از این جعبه ها برای پر کردن کتابخانه استفاده کنید. و کتابخانه خود را کاربردی تر و زیبا تر کنید. هم چنین می توانید خود کتابخانه را با چوب های اصلاح شده و بازیافتی بسازید.

ترفند های ارزان قیمت دکوراسیون داخلی

22- استفاده از دکور چوبی :

اگر خواستار ایجاد دکوراسیونی به سبک ساحلی هستید می توانید از لوازم چوبی استفاده کنید. شما می توانید برای داشتن یک دکوراسیون ساحلی از یک قطعه بزرگ چوبی یا قطعاتی که در کنار هم چشم انداز طبیعی ایجاد می کند استفاده کنید. یک قطعه بزرگ می تواند بخشی از قفسه کتاب شما را پر کند و در هزینه ها نیز صرفه جویی خواهد کرد.

ترفند های ارزان قیمت دکوراسیون داخلی

23- ایجاد یک دکوراسیون جدید با کتاب ها و جعبه ها :

شما می توانید برای ایجاد یک دکوراسیون مختص به خود از نقشه ها و تصاویری از مکان های مورد علاقه خود یا هر نقاشی که برایتان جذاب است ، استفاده کنید. در صورت داشتن تعداد زیادی کتاب می توانید با استفاده از آن ها کتابخانه خود را تزئین کنید ، و مجموعه کتاب ها را چیدمان های مختلف دسته بندی کنید و جلوه کتابخانه خود را افزایش دهید. هم چنین می توانید با استفاده از چوب های بازیافتی و یک کتابخانه زیبا خلق کنید.

ترفند های ارزان قیمت دکوراسیون داخلی

24- استفاده از گنجینه های روشن : 

یکی از طراحان داخلی برجسته به نام “لی اسپیچر” معتقد است :”زمانی که به دنبال عناصری برای پر کردن قفسه کتاب های خود هستید حتما به ایجاد کنتراست بیاندیشید. وی می گوید در اورلاندو قفسه های معمولی کتاب و لوازم داخل آن روی چوب تیره ایی که کتابخانه با آن ساخته شده است قرار می گیرند. گاهی مواقع دکوراسیون مورد دلخواه ما چیزی است که قبلا داشته ایم. اگر شما با استفاده از شیوه ایی مقرون به صرفه و با بهره گیری از آیتم های موجود قصد دارید دکوراسیون خانه خود را تغییر دهید می توانید با نورپردازی به لوازم گرانب های خود جلوه بیشتری به دکوراسیون خود ببخشید.

ترفند های ارزان قیمت دکوراسیون داخلی

25- تازه سازی دیوار ها :

طراح داخلی معروف به نام “لی اسپیچر” بر این باور است که :”خانه محلی برای راحتی و یک فضای دلپذیر برای زندگی کردن است.” بنابراین می توان با هزینه ایی مقرون به صرفه آن را بازسازی کرد و جلوه ایی تازه به آن بخشید. به عنوان مثال می توانید با استفاده از روکش آجری دیوار ها را بپوشانید. هم چنین می توان دیوار های آجری موجود را رنگ آمیزی کرد. و یا آن را سفید کرد. علاوه بر این می توان پرده های براق سفید در جنس های مختلف که با دکوراسیون ساحلی شما مطابقت داشته باشد را با هزینه کم خریداری کرد.

ایده های دکوراسیون داخلی

26- به روز کردن خانه :

شما می توانید بسته به بودجه خود لوازم لوکس و جدیدی را قفسه های قدیمی کتاب اضافه کنید. یک طراح داخلی آتلانتایی به نام “دوان گارنر” فواصل قفسه را با آلبوم پر می کند. شما می توانید این آلبوم ها را در اتاق های زیر شیروانی یا بازارچه های محلی پیدا کنید.

ایده های دکوراسیون داخلی

27- مفرح کردن فضای خانه با گل ها :

شما می توانید با قیمت مناسب  یک گلدان کوچک پر از گل را خریداری کنید و سپس آن را با گل های بوته ها و برگ درختان زیبا تر کنید و بر روی میز قرار دهید. هم چنین شما می توانید راهنمای رنگارنگ شهر ها را که باقی مانده از سفر های قبلی شما است را جایگزین کتاب ها کنید.

ایده های دکوراسیون داخلی