طراحی داخلی دفتر کار استودیو LITTLE RED ANTS

دفتر کار استودیو طراحی Little Red Ants، توسط شرکت معماری PRODUCE در خیابان لوانته Lavender سنگاپور طراحی شده است. استودیو طراحی Little Red Ants، یک استودیو خلاق، اعجاب انگیز و معروف می باشد که با ساخت و تولید سریع ویدئوهایی بسیار برای مشتریانش شناخته شده است. این طراحی منحصر به فرد از ازتباط تنگاتنگ بین پرسنل یک محیط کاری شبانه روزی و نیاز مشتریان با هدف برآورده کردن تمام نیاز های مشتریان و پرسنل بوجود آمده است. از آن جایی که این دفتر به صورت 24 ساعت در طول 7 روز هفته در حال فعالیت و کار می باشد بنابراین باید به گونه ایی طراحی می شد که علاوه بر تامین محیط کاری مکانی برای خوردن، خوابیدن و اوقات فراغت می بود. و به گونه ایی بتوان گفت خانه دوم باشد.

مشخصات کلی پروژه

  • معماران: PRODUCE
  • سرپرست پروژه: PRODUCE WORKSHOP
  • طراح پروژه: PAN Yicheng
  • تیم سازه: Armstrong Flooring, Dorma, Haworth, Lamitak
  • مهندس سازه: C2E Consultants
  • نجار پروژه: Teck Lee Carpenters
  • مکان پروژه: خیابان لوانته Lavender، سنگاپور
  • مساحت پروژه: 170.0 ft2
  • سال ساخت: 2015

طراحی داخلی دفتر کار در سنگاپور

مسئولین شرکت، خواستار خلق فضایی بودند که ارتباطات بین کارمندان را ارتقاء می بخشد؛ چرا که هر پروژه درخواست کمک از کارکنان متعدد را می طلبد. همان طور که همه کارمندان، نقش کوچکی در هر پروژه ایفا می کنند. بنابراین هرکدام از آن ها باید فضای کوچکی داشته باشند. و این کل تقاضای مسئولین شرکت در طراحی دفتر بود. کل شرکت مثل یک جسم مشاهده شود و حس محبت و وابستگی در بین کارمندان و اعضای دفتر به وجود بیاید. به بیان ساده تر می توان گفت که هدف و ایده معمار این دفتر انسجام یافتن رشته محبت و وابستگی در میان پرسنل این شرکت می باشد.

طراحی داخلی دفتر کار در سنگاپور

نتیجه این پروژه، یک فضای اداری باز است که تنها با یک وسیله مبلمان شده است، به این صورت که یک میز کار ثابت که در حقیقت از هشت میز کار که به طور معمول فضای کارمندان و بازدید کنندگان را از هم متمایز کرده تشکیل شده است.

طراحی داخلی دفتر کار در سنگاپور

این میز چوبی به شکلی طراحی شده است که به همراه چرخه کاری آن ها (از نویسندگان به سردبیران) جریان یابد و نحوه کار آن ها (از کار به استراحت، خوردن و بازی) را بازتاب کند. میز کار به عنوان یک ساختار سازمانی عمل می کند که تمام ذخیره سازی و توابع را به شکل خاص در خود جذب و تخصیص می دهد. اگر میز دفتر کار را به بالا تا کنید، اتاق سرور، اتاق ویراستاری، اتاق جلسات، آبدارخانه و سرویس بهداشتی را مخفی می کند. و اگر میز را به سمت پایین خم کنید ایستگاه های کاری را به وجود می آورد. از مزایای دیگر این ساختار مخفی کردن تمام سیم‌ها و کابل های سیستم ها می باشد. به این شکل که در زمان مونتاژ میز در سایت، سیم‌ها را داخل آن قرار قرار داده اند.

طراحی داخلی دفتر کار در سنگاپور

بزرگ ترین چالش در این پروژه ساخت این ویژگی مرکزی (میز دفتر کار ) است. یک میز که بیشتر نجار ها ساخت آن را قبول نکردند. تیم طراحان خوشبختانه توانستند از توانایی خود شرکت از طراحی پیش نمونه برای تست راه‌ حل‌ های ممکن استفاده کنند. برای ایجاد شکل پیچیده و سینوسی، درون کارگاه تولید PRODUCE با استفاده از دستگاه CNC برش های داخلی منحنی و سطح رویی میز روی را انجام دادند. سپس چوب افرا را با ورقه های نازکی روکش کردند. برش این ورقه ها بسیار انعطاف پذیر و دقیق می باشد. به طوری که می توان آن ها را خم کرد و ساختار منحنی و خمیده ایجاد کرد که دارای یک اتصال بدون درز بین سطوح باشد. و این بدان معنی می باشد که کار بسیاری برای نجاران باقی نمی ماند و تنها لازم بود که این سطوح دلخواه را به یک دیگر تخته کوب کنند.

دفتر کار

در این سازه هم چنین شیاری باظرافت و زیبا طراحی شده است که کابل های مربوط به تجهیزات الکترونیکی به شکل منحصر به فرد و جذابی از روی میز خارج شده و به سمت پریز برق کنار میز هدایت می شوند. و هم چنین محل مناسبی برای قرار دادن تبلت بوده تا نویسندگان و ویراستار ها بتوانند به راحتی محتوالی داخل تبلت و گوشی موجود در آن را مطالعه کنند.

طراحی داخلی دفتر کار

در این دفتر اتاق نشیمن نیز دارای یک قفسه مخفی تاشو می باشد که از آن می توان به عنوان محل حفظ مدارک یا دکوری استفاده کرد.


حتما ببینید: آثار هنری OLUFER ELLIASSON در کاخ ییلاقی ورسای


سایر تصاویر پروژه طراحی داخلی دفتر کار در سنگاپور

دفتر کار

دفتر کار

دفتر کار

طراحی داخلی دفتر کار در سنگاپور

طراحی داخلی دفتر کار

پلان دفتر کار

پلان دفتر کار

پلان دفتر کار

منبع: archdaily

ترجمه: از تحریریه معمار آپ