سقف شیروانی خانه‌ها، شیرآلات، تجهیزات آشپزخانه‌ای، تابلوهای برق، چراغ‌های راهنمایی و رانندگی، بدنه خودروها و بسیاری از محصولات را با ورق گالوانیزه می‌سازند. ورق گالوانیزه به دلیل روی اندود بودن، در برابر زنگ‌زدگی مقاومت خوبی دارد و برای ساخت محصولات در تماس با آب و رطوبت، گزینه‌ی مناسبی به شمار می‌رود.

کارخانه‌های مختلفی در حال تولید ورق گالوانیزه هستند که از جمله بهترین آن‌ها، می‌توان به امیرکبیر اشاره کرد. تقاضا برای خرید ورق از این کارخانه بسیار زیاد است و افراد با استعلام قیمت ورق گالوانیزه امیرکبیر، به دنبال خرید این محصول با بهترین نرخ ممکن هستند. در این مطلب قصد داریم به بررسی انواع محصولات این شرکت بپردازیم.

نحوه تولید ورق گالوانیزه امیرکبیر کاشان

کارخانه امیرکبیر فعالیت رسمی خود را با هدف تولید ورق گالوانیزه در سال  1379 و با نام شرکت صنایع گالوانیزه فجر سپاهان آغاز کرد. البته پس از گذشت مدتی، نام این کارخانه به امیرکبیر تغییر پیدا کرد. کارخانه امیرکبیر کاشان، خط تولید پیشرفته‌ای برای ساخت انواع ورق‌های گالوانیزه دارد که ورق سرد در فرایندی پیوسته و مداوم به ورق گالوانیزه تبدیل می‌شود.

در اولین مرحله از تولید، چربی‌ها و غبارهای روی سطح ورق را با عملیات شیمیایی و حرارتی پاک می‌کنند. در ادامه، ورق‌ها وارد فرایند کوره‌های آنیل می‌شوند تا با عملیات حرارتی مطلوب، خواص مکانیکی ورق بهبود پیدا کند. پس از این مرحله، دمای ورق را کاهش می‌دهند و آن را در محلول مذاب غوطه ور می‌کنند؛ روی عنصری است که باعث افزایش مقاومت ورق در برابر زنگ زدگی و خوردگی می‌شود.

بررسی ورق گالوانیزه امیرکبیر کاشان + عوامل تاثیرگذار روی قیمت 

مشخصات ورق گالوانیزه کاشان

کارخانه‌ها، معمولا ورق گالوانیزه را با ضخامت کمتر از 3 میلی‌متر تولید و به بازار عرضه می‌کنند. امیرکبیر کاشان هم ورق‌های خود را با حداقل ضخامت 0.2 میلی‌متر و حداکثر 1.5 میلی‌متر می‌سازد و به صورت رول شده عرضه می‌کند. البته همه‌ی کارخانه‌ها، ورق گالوانیزه خود را به صورت رول شده روانه بازار می‌کنند. البته ورق گالوانیزه برش خورده هم در بازار موجود است که 2 تا 2.5 متر طول دارند.

کارخانه ورق گالوانیزه کاشان، محصولات رول شده خود را با دو نوع عرض 1 و 1.25 متر در بازار به بازار به فروش می‌رساند. معمولا هر رول ورق گالوانیزه کاشان حدودا بین 4.5 تا 5.5 تن (بسته به میزان ضخامت ورق) وزن دارد و می‌توان خدمات برشکاری روی آن انجام داد. از دیگر مشخصات ورق گالوانیزه باید به درصد کوتینگ ورق‌های این شرکت اشاره کنیم که بیشترین درصد را در بین تولیدکنندگان داخلی دارد. کوتینگ به میزان پوشش بر سطح ورق گفته می‌شود و هر چه بیشتر باشد، مقاومت ورق در برابر زنگ زدگی و خوردگی افزایش می‌یابد. 

پرطرفدارترین محصولات امیرکبیر کاشان

 همانطور که در بخشی قبلی اشاره کردیم، محصولات امیرکبیر کاشان در ضخامت‌های مختلفی و با دو نوع عرض 1 و 1.25 متر روانه بازار می‌شود. در این بین برخی از محصولات این شرکت به دلیل پر کاربرد بودن، طرفداران بیشتری دارد و تقاضا برای خرید آن‌ها بسیار زیاد است. یکی از محصولات، ورق 0.5 میلی‌متر است که مشتریان با جستجوی قیمت ورق 50 گالوانیزه کاشان، به دنبال استعلام نرخ این محصول و خرید آن هستند. یکی دیگر از محصولات پرطرفدار این کارخانه، ورق 60 گالوانیزه است که ضخامت 0.6 میلی‌متری دارد. از این دو محصول معمولا در صنایع مختلف و برای ساخت کانال، بدنه خودروها و ساخت انواع سقف شیروانی استفاده می‌شود.

بررسی ورق گالوانیزه امیرکبیر کاشان + عوامل تاثیرگذار روی قیمت  1

استعلام قیمت ورق گالوانیزه امیرکبیر کاشان از تسفا

قیمت ورق گالوانیزه کاشان را با شماره‌گیری 54663000-021 از تسفا (تعاونی توسعه سازه فولاد ایرانیان) استعلام بگیرید. تسفا یکی از برترین تامین کنندگان انواع ورق‌های فولادی از جمله گالوانیزه است که می‌توانید محصولات مورد نیاز خود را از این کارخانه خریداری کنید. این شرکت طرح‌های متنوعی برای فروش دارد که یکی از آن‌ها خرید با LC یا ضمانت‌نامه بانکی و ملکی است. به علاوه، امکان ارسال بار با مناسب‌ترین هزینه باربری به سراسر کشور نیز وجود دارد.

عوامل تاثیرگذار روی قیمت ورق گالوانیزه امیرکبیر کاشان

قیمت ورق گالوانیزه امیرکبیر کاشان و سایر تولیدکنندگان ممکن است به صورت لحظه‌ای تغییر کنند. در ادامه به عوامل تاثیرگذار روی قیمت ورق‌های فولادی از جمله گالوانیزه اشاره کرده‌ایم.

  • قیمت مواد اولیه
  • نرخ دلار
  • حجم عرضه و تقاضا
  • قیمت جهانی آهن و محصولات فلزی
  • شرایط اجتماعی کشور
  • وضعیت اقتصادی

هر کدام از این موارد به تنهایی می‌توانند باعث تغییر لحظه‌ای قیمت ورق گالوانیزه شوند.

جمع‌بندی: چرا باید ورق گالوانیزه را از کارخانه امیرکبیر بخریم؟

کارخانه امیرکبیر کاشان یکی از بهترین تولیدکنندگان ورق گالوانیزه در کشورمان ایران است که محصولات خود را با کیفیت بسیار بالایی تولید می‌کند. به علاوه، محصولات این شرکت بیشترین درصد کوتینگ یا همان پوشش روی را  دارد که به افزایش مقاومت این ورق در برابر خوردگی و زنگ زدگی کمک می‌کند. به طور کلی، ورق‌ این شرکت طول عمر بالایی دارد و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه خواهد بود.

سلب مسئولیت: این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی و معرفی داشته و سایت معمارآپ هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌ پذیرد.