دکوراسیون داخلی دفتر کار شرکت فناوری

دفتر کار شرکت فناوری Joom واقع در مسکو ، روسیه توسط شرکت معماری V12 طراحی و به اجرا رسیده است. شرکت فناوری اطلاعات Joom یک بازار و یک برنامه کاربردی است که امکان خرید کالا از چین را مهیا می کند. بنابر اظهارات گوگل ، Joom در سال 2016 محبوب ترین برنامه در بخش خود بوده و در رده دوم روسیه قرار دارد.

دکوراسیون داخلی دفتر کار

تیم معماران چندین ماه پیش از ساخت و ساز توسط شرکت Joom فراخوانده شدند ، بنابراین طراحی به موازات اجرای آن انجام گرفت. این کار به نوعی بازنگری در منطقه بندی اولیه فضا و بازتاب هویت شرکت و مشخصات کار آن بود. ایجاد یک فضای داخلی مفهومی ، غیرمرسوم و در عین حال کاربردی و متعادل هدف اصلی تیم معماران از طراحی دفتر کار شرکت فناوری Joom بوده است. هسته اصلی دفتر از نظر مفهومی بیان کننده ایده شهر ، میادین و خیابان های آن است که به واسطه یک تک ساختار از خانه های به هم متصل در فرم های مختلف شکل گرفته است. این فضا ساخته شده از یک پوسته متراکم چوبی در محیطی روشن و نفوذ پذیر است.

دکوراسیون داخلی دفتر کار

از تراکم اتاق های جلسات متعدد ، یک ترکیب واحد به وجود آمده است. بنابراین تمام میز های کار در اطراف محیط فضا با روشنایی طبیعی قرار گرفتند. هم چنین تعداد زیادی از اتاق ها و فضا های جلسات برای کار های فردی و تیمی ، امکانات فنی و خدماتی در حجم مرکزی “شهر” ادغام شده اند. وجود حجمی از شیشه های نیمه شفاف در نما با شکستن فضای باز منجر به ایجاد زمینه های کاری راحت شده است. هدف تیم معماران از این کار جلوگیری از القای حس کار کردن کارمندان در یک کارخانه عظیم بوده است.

دکوراسیون داخلی دفتر کار

از جمله راهکار های مفهومی تیم معماران در طراحی دفتر کار شرکت فناوری به شرح زیر می باشد:

  • به حداقل رساندن راهرو ها
  • ایجاد فضایی باز با هوای آزاد
  • وجود فضای بیشتر برای ایستگاه های کاری
  • تعادل برنامه پیچیده و غنی عملکرد ها و امکانات

دکوراسیون داخلی دفتر کار

هر یک از بخش های این فضای اداری دارای بلوک شهری مختص به خود است که به حرکت در آن کمک می کند (برای افزایش سرعت حرکت ، اسکوتر هایی با محل پارک آن ها، تعبیه شده اند). هم چنین امکان دید وسعی به مناظر شهری در منطقه اطراف وجود دارد. تمام پارتیشن ها ساخته شده از شیشه شفاف هستند که یک چشم انداز شهری را خلق کرده اند و بلافاصله از سالن آسانسور دیده می شود. ترکیب بندی فضایی به واسطه ابر های مشبک معلق ، محوطه سازی ، لوگوی نئونی و فیلم دو رنگ در قسمت های شیشه ایی، متعادل می شود.

طراحی داخلی دفتر کار شرکت فناوری

روشنایی تمامی دفتر های این شرکت در تمام نقاط دنیا به شیوه ایی غیر معمول طراحی شده اند. در بعد از ظهر نور طبیعی از طریق پنجره های بزرگ با شیشه های منقوش به داخل فضا هدایت می شوند و در عصر نیز تمامی بخش ها به وسیله لامپ های کف روشن می شوند: نور پایین ، میزها را روشن می کند ، و نور فوقانی تمام فضا را پر می کند و باعث ایجاد یک اثر ملایم و بسیار راحت می شوند.

لامپ ها بصورت منحصر به فرد کم نور می شوند و بسته به شرایط هوایی در خارج می توانند روشنایی را تغییر دهند. سیستم ردیابی ، هسته اصلی دفتر را برجسته می کند. در داخل اتاق های جلسات نیز نورپردازی های تزئینی وجود دارد.


حتما ببینید : طراحی سالن زیبایی پوست و مو با دیوار های سبز


سایر تصاویر طراحی داخلی دفتر کار شرکت فناوری Joom در روسیه

طراحی داخلی دفتر کار شرکت فناوری

طراحی داخلی دفتر کار شرکت فناوری

طراحی داخلی دفتر کار شرکت فناوری

طراحی داخلی دفتر کار

طراحی داخلی دفتر کار

طراحی داخلی دفتر کار

طراحی داخلی دفتر کار

طراحی داخلی دفتر کار

منبع : officesnapshots

ترجمه : از تحریریه معمارآپ