ایده های طراحی داخلی 4 آپارتمان با تکنیک های منطقه بندی و دکوراسیون تابستانی

طراحی داخلی این 4 نمونه آپارتمان با دکوراسیون تابستانی ، شامل نکاتی مانند طروارت و شادابی رنگ آبی و گرما بخش بودن رنگ مرجانی می باشد. این 4 آپارتمان توسط گروه معماری Innoi Design Space طراحی شده اند. در طراحی داخلی این خانه ها از رنگ های روشن در پس زمینه سفید یا خاکستری استفاده شده است. برخی از تن های چوب و رنگ های زرد تابستانی همراه با ترکیب رنگ سبز حس زندگی و طراوت را به فضای داخلی این خانه ها بخشیده است. هم چنین در طراحی داخلی این 4 نمونه آپارتمان از تکنیک جالب منطقه بندی برای تفکیک فضا ها از یک دیگر استفاده شده است که شامل فریم در اطراف هر فضا است، و هر یک از آن ها یک چشم انداز جداگانه دارد که از طریق دیوارهای شفاف شیشه ایی قابل مشاهده می باشد. این 4 نمونه آپارتمان با تکنیک های منطقه بندی و دکوراسیون تابستانی می تواند الهام بخش ایده ایی نو برای طراحی های شما با سبک تابستانی باشد.

 

1- نخستین خانه با دکوراسیون تابستانی بر اساس مفهوم دریای آبی و چوب موج سواری طراحی شده است. استفاده از رنگ های طلایی به منظور تکمیل رنگ آبی بوده است و بیشتر فضا های این آپارتمان با استفاده از چوب و بتن سفید پوشیده شده است.

دکوراسیون تابستانی

در فضای نشیمن این خانه یک مبل راحتی مدرن سفید رنگ با پایه های فلزی سیاه قرار دارد که بر روی آن کوسن های رنگی زرد و سبز به شکل پراکنده قرار دارند.

در مجاورت درب ورودی آبی رنگ، پانل های چوبی قرار گرفته است.

فضای نشیمن و غذا خوری به طور جداگانه با دیوار های شیشه ایی شفاف احاطه شده است.

صندلی های ناهار خوری آبی رنگ، یک میز ناهار خوری مشکی رنگ را احاطه کرده اند. بر روی میز نیز اکسسوری های تزئینی قرار دارد.

دکوراسیون تابستانی

یک لوستر بزرگ طلایی با طرحی منحصر به فرد بر روی میز غذا خوری از سقف آویزان شده است.

همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید میز قهوه سیاه در اتاق نشیمن روبروی مبل راحتی قرار دارد که همانند میز غذا خوری ولی در سایز کوچک تر می باشد.

قاب پنجره های خانه نیز مطابق با فریم های سیاه داخلی ساخته شده است.

دکوراسیون تابستانی

آشپزخانه این خانه با کابینت های چوبی در پس زمینه خاکستری روشن طراحی شده است. بر روی دیوار خاکستری یک شلف دو طبقه تعبیه شده است که مجموعه ایی از اکسسوری و لوازم آشپزخانه بر روی آن قرار گرفته است.

دکوراسیون تابستانی

شیرآلات و لوازم آشپزخانه به رنگ طلایی می باشد که دید بصری زیبایی را در پس زمینه خاکستری ایجاد کرده است.

در اتاق خواب این خانه دیوار ها با چوب روکش شده اند و یک تابلو با تصویر گیاهان همانند تابلو نشیمن در این فضا نیز مشاهده می شود. در کنار تخت یک پاتختی سفید قرار دارد که بر روی آن یک آباژور مشکی مشاهده می شود. رو تختی و بالشت های روی تخت نیز برای مطابقت با تصویر تابلو به رنگ زرد و سبز و سفید می باشند.

دکوراسیون تابستانی

حمام نیز دارای دیوار های سفید می باشد و همانند فضای نشیمن و غذا خوری قاب های سیاه در این جا نیز مشاهده می شود. همان طور که یک هنرمند گرافیک آن را ترسیم کرده و هر آیتم را در قلم ریخته گری قرار داده است.

2- دومین آپارتمان با دکوراسیون تابستانی ، با ایده از لکه های تابستانی از شبنم منجر به این دکوراسیون فیروزه ایی و سبز رنگ شده است. مقدار زیادی رنگ سیاه در این خانه مشاهده می شود که به منظور اضافه کردن کنتراست به این طرح تابستانی می باشد. ترکیب رنگ سیاه با رنگ های پاستلی یک نگاه مدرن قوی را ایجاد کرده است. همان طور که در ترکیب میز های منحصر به فرد نشیمن دیده می شود که مانند قطعات رنگارنگ شطرنج در سراسر خانه قرار گرفته است.

دکوراسیون تابستانی

در این خانه نیز همانند نمونه اول فضای نشیمن و غذا خوری با استفاده از یک روش منطقه بندی واضح و به شکلی ظریف تر، از یک دیگر جدا شده اند.

آشپزخانه خاکستری مینیمال پشت منطقه ناهار خوری قرار گرفته است.

مجموعه ناهار خوری شامل چهار صندلی ناهار خوری مدرن خاکستری – مشکی می باشد که گرداگرد یک میز آبی قرار گرفته اند.

لوستر های IC ،S بر روی میز آبی ناهار خوری از سقف آویزان شده است.

دکوراسیون تابستانی

حد فاصل کابینت های آشپزخانه با استفاده از کاشی های آبی و سفید پوشیده شده است. شیر آب و دستگیره های کابینت آشپزخانه نیز به رنگ سیاه می باشند.

دکوراسیون اتاق خواب نیز به رنگ آبی، سیاه و سفید می باشد.

دکوراسیون تابستانی

حمام دارای یک توالت فرنگی آبی رنگ با طرحی منحصر به فرد است که در پشت آن پانل های آبی رنگ نصب شده است. در مجاورت توالت فرنکی نیز یک سینک دو قلو سفید با شیر آلات مشکی بر روی شلف آبی رنگ قرار گرفته است.


حتما ببینید : این سیلندر های روشن افسانه های زیبا را نمایش می دهند


3- سومین آپارتمان با دکوراسیون تابستانی ، یک خانه با مساحت کم است که برای دانشجویان طراحی شده است.

طراحی داخلی آپارتمان

منطقه خواب این خانه به شکل خلاقانه طراحی شده است. در این فضا با استفاده از یک لامپ دیواری نوسانی مرجانی رنگ و دکوراسین جذاب دیوار با هنر تایپوگرافی سبک پاپ گرم تابستانی به اتاق خاکستری اضافه شده است.

پلت فرم زیر تخت، و راه پله ایی که به تخت خواب منتهی می شود، فضا های ذخیره سازی زیادی را برای این آپارتمان کوچک فراهم می کنند.

یک لوستر سقفی منحصر به فرد، از سقف اتاق ناهار خوری آویزان شده است که مثل یک گلدان گل بزرگ به نظر می رسد.

طراحی داخلی آپارتمان

دو صندلی ناهار خوری مرجانی و دو صندلی آبی، یک میز ناهار خوری سفید ساده را احاطه کرده اند. صندلی های خود دارای کنتراست های مدرن غیر معمول هستند که یک پوسته پوشیده شده را ایجاد کرده اند.

دیوار آشپزخانه آبی با پانل هایی به صورت لبه به لبه پوشیده شده است که روی تمام دیوار های آپارتمان نیز به همین صورت اجرا شده است. شلف های کوچکی نیز بر روی دیوار نصب شده اند که بر روی آن ها اکسسوری بسیاری قرار گرفته است. نصب این قفسه ها به دلیل وجود پانل های دیواری بسیار راحت و به سرعت انجام می گیرد و حتی امکان جابه جایی قفسه ها نیز وجود دارد.

4- چهارمین و آخرین آپارتمان با دکوراسیون تابستانی ، توسط معماری با عنوان “رئالیسم تک رنگ با طعم و مزه” یا “monochrome realism with taste” طراحی شده است. این خانه متعلق به یک زوج حوان است که با مساحت 70 متر مربع در Kiev، اوکراین ساخته شده است. این آپارتمان کوچک مینیمالیستی دارای یک پلان باز است که فضا ها گرادگرد اتاق نشیمن قرار گرفته اند. تابلو هنری پر جلوه نیز که اثر هنرمندی به نام Aykut Aydoğdu می باشد در فضای نشیمن بر روی دیوار نصب شده است.

طراحی داخلی آپارتمان

دکوراسیون این آپارتمان شامل رنگ های سفید، خاکستری و اکسسوری های صورتی می باشد. حتی شیر آب آشپزخانه نیز صورتی رنگ است. درب کابینت های پایینی آشپزخانه آیینه ایی می باشد که موجب توهم در فضا شده است.

مبل مدرن سفید نشیمن دارای طرحی چند تکه است که به شکل مرتبی چیده شده است.

طراحی داخلی آپارتمان

دیوار های شیشه ایی و شفاف این آپارتمان با فریم های صورتی طراحی شده است، که آن ها را به یک ویژگی فوق العاده جسورانه در فضای خنثی و ملایم این خانه تبدیل کرده است.

نورپردازی این خانه به شکل ساده و زیبا طراحی شده است.

یک توالت فرنگی معکبی شکل و سینک روشویی صورتی در حمام وجود دارد؛ دکوراسیون خاکستری و نور کم امکانات حمام را جسورانه و خیره کننده نشان می دهد.

طراحی داخلی آپارتمان

منبع : home designing

ترجمه : از تحریریه معمارآپ