طراحی مجسمه بزرگ چوبی

یک هنرمند خوش ذوق و خلاق به نام Thomas Dambo 0(توماس دامبو) پروژه جدیدی به نام “The 6 Ghiants Forgotten” یا ” 6 غول فراموش شده” را طراحی کرده است. این پروژه شامل شش مجسمه بزرگ چوبی مخفی است که از انواع مختلف چوب بازیافت شده با کمک داوطلبان محلی در شهر کپنهاگ، دانمارک ساخته شده است. چوب بازیافتی که برای ساخت این غول های مهیج استفاده شده است شامل چوب هایی کنده شده درختان قدیمی و ساختمان هایی قدیمی در حال تخریب بوده است.

طراحی مجسمه غول مانند

هدف Thomas Dambo از طراحی این مجسمه های غول مانند این بوده است که هنر را از موزه بیرون بکشد و طبیعت جذاب حومه غربی شهر کپنهاگ را نشان دهد. طراحی این مجسمه ها به این صورت است که هر غول در یک مکان زیبا پنهان شده است و توماس افراد را تشویق می کند تا با استفاده از نقشه ها، گنج را پیدا کنند.

به عنوان مثال یکی از این مجسمه های غول مانند به نام “تیلد کوچک” یا “Little Tilde ” در جنگل پنهان شده و مجموعه ایی از درختان به نظر می رسد. او به سمت مخالف دریاچه نگاه می کند جایی که بیننده می تواند یک نگاه اجمالی از او را از طرف دیگر ببیند. Thomas Dambo به عنوان یک پاداش، تیلد کوچک را  با 28 خانه پرنده پر کرده است تا پرندگان بتوانند در زمستان در آن پناه بگیرند.

مجسمه بزرگ چوبی

طراحی مجسمه چوبی

دومین مجسمه بزرگ چوبی به نام Teddy (تدی) در کنار رودخانه قرار دارد و دستانش را گسترش می دهد تا بتواند به مردم کمک کند. نام این مجسمه به دلیل این که یک معلم به نام Teddy در ساخت مجسمه، دوستانه به Thomas Dambo کمک کرده است. به نام وی یعنی Teddy نامگذاری شده است.

طراحی مجسمه چوبی

طراحی مجسمه غول مانند

مجسمه غول پیکر سوم به نام  Trine در بالای تپه کوچک در هویدوور، کپنهاگ قرار گرفته است. Thomas Dambo دست این مجسمه را به گونه ایی طراحی کرده است که کودکان می توانند به بالای آن بروند و مناظر زیبای اطراف را مشاهده کنند.

مجسمه بزرگ چوبی


حتما ببینید: طراحی خانه تفریحی Healdsburg Ranch با تلفیق معماری سنتی و شهری


Thomas Dambo مجسمه بزرگ چوبی چهارم را به نام Louis (لوئیس) ساخته است که شکل آن به این صورت است که بر روی یک تپه که با درختان پوشیده شده و در طبیعت احاطه شده است، در حال خواب است. این مجسمه به کودکان اجازه می دهد تا به داخل آن بروند و بازی کنند.

طراحی مجسمه چوبی

طراحی مجسمه غول مانند

پنجمین مجسمه غول پیکر چوبی به نام Thomas (توماس) در بالای تپه قرار گرفته است که جای خوبی برای پاتوق است. پا های Thomas بلند هستند و محل خوبی برای نشستن و صحبت کردن در مورد طبیعت است.

طراحی مجسمه غول مانند

مجسمه بزرگ چوبی

ششمین مجسمه بزرگ چوبی به نام Oscar (اسکار) زیر پلی که بر روی رودخانه این جنگل است مخفی شده است. Oscar از چوب های کهنه و بازیافتی یک آسیاب قدیمی و پالت چوبی کهنه و شکسته ( ماله مخصوص کوزه گران) ساخته شده است.

طراحی مجسمه چوبی

مجسمه بزرگ چوبی

منبع: contemporist

ترجمه: از تحریریه معمار آپ