هتل کوهستانی

این هتل کوهستانی در قلب Beskids و درحد فاصل بین دهکده‌ های Zwadron و Wegierska Gorka در لهستان قرار گرفته است. از درون مایه اصلی و عوامل تاثیر گذار بر روی شکل ساختمان هتل، موقعیت غیرعادی و زیبایی چشم‌ انداز پیرامون آن می باشد. تیم معماری وظیفه ایی سخت را بر عهده داشتند. آن ها باید بنایی بزرگ خلق می‌کردند که نیاز های زیادی را برآورده می کند؛ کمترین تداخل را با جغرافیای منطقه داشته باشد و در عین حال حداکثر بهره را از مزایای پلان ببرد.

هتل کوهستانی

تحلیل چالش ها قبل از آغاز پروژه

تیم طراحی داخلی و معماری، برای شروع پروژه برای اینکه ساختمان به طور کامل با زمین تناسب داشته باشد و نهایت استفاده را از امتیازهای آن ببرد زمین ساختمان را تحلیل کردند. لذا این تیم معماری تصمیم بر این گرفتند که تمام فضا های این هتل کوهستانی، مانند اتاق مهمان، سالن کنفرانس و فضا های تفریحی، چشم انداز فوق العاده ای را به مهمانان ارائه نمایند. خواسته‌های مالک بنا با اجرای یک شکل S مانند تحقق یافت. شکلی که به آن‌ها اجازه داد قسمت‌های داخلی ساختمان را به هم وصل، و فضا هایی دنج را داخل این هتل کوهستانی طراحی کنند. فضاهایی که نوعی حیاط محسوب می‌شوند و باعث می‌شوند ساختمان هم از نظر ظاهری و هم کاربردی باز شود.

طراحی هتل کوهستانی  BESKIDS

هتل کوهستانی


حتما ببینید: 14 ایده برای طراحی اتاق کودک با موضوع جنگل


بخش های مختلف ساختمان

ساختمان به سه سطح تقسیم شده است که می‌توانند سازمان‌ هایی جدا یا فضا هایی مجزا تلقی شوند که ورودی‌ های جداگانه‌ ای نیز دارند. طبقه همکف از لابی، قسمت پذیرش، رستوران و یک مرکز تفریحی تشکیل شده است. در صورتی که طبقه اول، کاملا به اتاق‌ های مهمانان اختصاص پیدا می کند. سالن کنفرانس، کافه و یک نمای بسیار خوش‌ منظره در طبقه دوم به چشم می خورد. یک سری راهروی افقی، سطوح مختلف را به هم وصل کرده و ما را به سمت قلب مجموعه یعنی یک ورودی زیبا هدایت می نمایند.

طراحی هتل کوهستانی  BESKIDS

طراحی هتل کوهستانی  BESKIDS

چوب عنصر اصلی طراحی هتل کوهستانی

یک وجه در طراحی داخلی و دکوراسیون این هتل شگفت انگیز، خود نمایی می کند. این عنصر مشترک چوب است، که استفاده ار آن در معماری کوهستانی امری رایج قلمداد می شود. ساختار گرم چوب، طراحی داخلی هتل رویایی Beskids را صمیمی و دلنشین ساخته است. کمک گرفتن از الوار چوب در هرچه بهتر شدن طراحی این ساختمان اقامتی موثر بوده است.

طراحی هتل کوهستانی  BESKIDS

ظرافت در طراحی داخلی هتل رویایی

هنر یک تیم معماری، در این است که از غیر طبیعی بودن بنا، طوری که گویی به طبیعت محیط اطرافش آسیب می زند جلوگیری به عمل آورد. این پروژه نتیجه ی خود را مدیون جسارت و شهامت مدیران آن، و در درجه دوم خلاقیت و نو آوری در تفکر تیم معماری و طراحی داخلی می باشد. به نحوی که با ورود به ساختمان در خواهید یافت، که ظرافت در طراحی داخلی حتی از زیبایی معماری بیرونی هتل نیز پیشی می گیرد.

طراحی هتل کوهستانی

منبع: aasarchitecture

ترجمه: از تحریریه معمار آپ