طراحی دفتر کار Spheres در سیاتل

در حالی که شهر های آمریکای شمالی در حال تلاش برای میزبانی دومین آمازون در سیاتل بودند، بزرگ ترین خرده فروشی آنلاین در جهان هنوز هم در محوطه اصلی خود گسترش می یابد. شرکت آمازون طی یک مراسم از دفتر کار Spheres به‌ شکل جنگل‌ های بارانی در شهر سیاتل رونمایی کرد. مدیران این شرکت امیدوار هستند تا این فضای کاری باعث پرورش ایده های جدید در ذهن کارکنان شود.

دفتر کار Spheres

برج های اداری شرکت آمازون و غذا خوری‌ های باشکوه آن، جایگزین انبار ها و پارکینگ ها در ناحیه جنوب دریاچه سیاتل شده اند. دفتر کار Spheres نقطه عطفی در مسیر توسعه و پیشرفت سیاتل در مدت یک دهه اخیر محسوب می شود.

دفتر کار Spheres

سه گنبد شیشه ای Spheres دارای 40،000 گیاه از 400 گونه متفاوت است. آمازون، که به دلیل فرهنگ کاری سخت گیرانه خود معروف است، امیدوار است که مجموعه سر سبز و شاد این مجتمع کروی شکل موجب شود تا کارکنان این دفتر فرصت بیشتر و بهتری برای فکر کردن داشته باشند و ایده های مبتکرانه و جذابی برای خلق محصولات و طرح های جدید ارائه دهند.

دفتر کار Spheres

فضای دفتر کار Spheres بیشتر از این که به دفتر کار شباهت داشته باشد شبیه به یک گلخانه است. در داخل این فضای کاری به جای میز های بزرگ و یا اتاق های کنفرانس سرپوشیده، فضای غیر معمول برای برگزاری جلسات و راه روها مشاهده می شود.

دفتر کار Spheres

Jeff Bezos بنیان گذار میلیاردر آمازون، رسما این پروژه را در یک مراسم با حضور مدیران اجرایی آمازون، مقامات و اعضای رسانه ها افتتاح کرد. Jeff Bezos گفت: “الکسا، دفتر کار Spheres را افتتاح کن،” و در این هنگام درست مثل دستگاه های کنترل سخنرانی آمازون، که دستیار صدای آن به نام الکسا است، حلقه‌ای در سقف Spheres آبی رنگ شد.

دفتر کار Spheres

آمازون از سال 2010 تا تابستان 2017، 3.7 میلیارد دلار برای ساختمان ها و زیر ساخت ها در سیاتل سرمایه گذاری کرده است. به همین جهت مقامات دولتی شهر های مختلف برای میزبانی مقر دوم آمازون رقابت می کنند. شرکت آمازون گفته است که انتظار دارد بیش از 5 میلیارد دلار برای ساخت مقر اصلی دوم خود سرمایه گذاری کند تا 50 هزار شغل ایجاد کند.

طراحی دفتر کار Spheres در سیاتل

John Schoettler معاون واحد املاک و مستغلات و تسهیلات جهانی شرکت آمازون گفته است: “ما قصد داشتیم نمادی خاص و به‌ یادماندنی بسازیم بنایی که برای مقر خود و شهر سیاتل مناسب باشد.”

طراحی دفتر کار Spheres در سیاتل

شرکت خرده فروشی آنلاین آمازون تعداد شهر های کاندید برای میزبانی مقر دوم خود را از ۲۳۸ شهر به ۲۰ مورد کاهش داد. فینالیست ها از بوستون و نیویورک گرفته تا آستین، تگزاس، از شهر های بزرگ به شمار می روند که می توانند مهارت های فناوری با استعداد تحصیلی را جذب کنند. آمازون در تابستان سال گذشته رقابت برای مقر دوم خود را آغاز کرد و قصد دارد در اواخر امسال یک برنده انتخاب کند.

طراحی دفتر کار

Jay Inslee، فرماندار شهر واشنگتن در مراسم افتتتاح دفتر کار Spheres گفت: این پروژه کروی شکل در کنار برج Space Needle، از نماد های ایالت واشینگتن محسوب می شود.

طراحی دفتر کار

دفتر کار Spheres که توسط شرکت معماری NBBG طراحی شده است، به قسمتی از تور های مقر آمازون تبدیل شده است و مردم عادی نیز می توانند از نمایشگاهی در داخل این مجتمع کروی‌ شکل قرار گرفته بازدید کنند.


حتما ببینید: از دیجیتال تا واقعیت : مقایسه کلاژهای FALA Atelier با ساختمان های واقعی


سایر تصاویر پروژه طراحی خلاقانه دفتر کار Spheres به شکل جنگل‌ های بارانی

طراحی دفتر کار

طراحی دفتر کار Spheres در سیاتل

منبع: reuters

ترجمه: از تحریریه معمار آپ