شیوه های دکوراسیون نشیمن کوچک

توجه به فضا و نیاز های کاربر مهم ترین نکته ایی که است که بایستی در بازسازی و تغییر دکوراسیون به آن توجه شود. بنابراین برای داشتن یک چیدمان ایده آل باید به اندازه ، مبلمان ، دکوراسیون و سبک زندگی کارفرما توجه داشته باشید. در این مطلب با ایده های چیدمان نشیمن کوچک آشنا خواهید شد.

چیدمان نشیمن کوچک

چیدمان نشیمن کوچک به سبک مدرن

بسیاری از افراد علاقمند به دکوراسیون مدرن هستند و ترجیح می دهند به جای سبک کلاسیک در منزل خود سبکی مدرن داشته باشند. بدون شک سبک مدرن یکی از سبک هایی می باشد که به دکوراسیون داخلی رونق بخشیده است. از ویژگی های سبک مدرن می توان به تعداد کم مبلمان ، لوازم دکوراتیو کم ، چینش منظم و واضح لوازم و ایجاد فضایی باز تر اشاره نمود. به همین علت در فضا های کوچک بهترین انتخاب دکوراسیون داخلی مدرن می باشد زیرا نیاز به فضای زیاد ندارد.

چیدمان نشیمن کوچک

دکوراسیون اتاق نشیمن مدرن کوچک : 

هر سال شاهد تغییراتی در مد و سبک های دکوراسیون داخلی هستیم. اما مساحت خانه ها  در این میان ثابت می ماند و تغییری نمی کند. بدون شک دغدغه اصلی کارفرما پیش از هر تغییر یا تعویض دکوراسیون ، انتخاب وسایل مناسب برای یک خانه کوچک است. در ادامه با ایده های چیدمان نشیمن کوچک به سبک مدرن آشنا خواهید.

1- انتخاب مبلمان با خطوط باریک : 

کوچک بودن فضا با کوچک به نظر رسیدن آن در دکوراسیون داخلی کمی تفاوت دارد. یکی از راه های چیدمان نشیمن کوچک انتخاب مبلمان با خطوط باریک یعنی با پایه ها ، تکیه گاه و دسته هایی کم عرض است.

2- استفاده از کفپوش های تیره : 

از کاربرد رنگ های تیره در دکوراسیون داخلی نشیمن و حتی فضا های کوچک نترسید. در هر فضایی جدا از مساحت آن ، بایستی ترتیب رنگ های کف تا سقف از تیره به روشن باشد به شکلی که در سقف از روشن ترین رنگ بهره ببرید و برای رنگ دکوراسیون نیز از تیره ترین رنگ ها استفاده کنید. رعایت این قائده نه تنها باعث کوچک و بسته نشان دادن فضای نشیمن نخواهد شد ، بلکه باعث جلوه بیشتر عمق و ارتفاع اتاق می شود.

3- استفاده از مبلمان مدولار :

مساحت کم یک خانه دلیلی برای بی توجهی به زیبایی و دکوراسیون آن نمی شود. در حقیقت سبک مدرن در دکوراسیون داخلی امکان تبدیل نمودن کوچک ترین فضا ها را به مکانی راحت و دلنشین فراهم نموده است. استفاده از مبلمان مدولار یکی از ایده های چیدمان دکوراسیون نشیمن کوچک می باشد. این مدل مبلمان نه تنها فضایی برای نشستن فراهم می کند بلکه قابل تبدیل شدن به میز ، کتابخانه یا حتی تخت خواب می باشد.

دکوراسیون اتاق نشیمن مدرن کوچک

چینش مبلمان در اتاق نشیمن مدرن کوچک :

در دکوراسیون نشیمن نوع چینش مبلمان ارتباط مستقیمی با مساحت اتاق و اندازه مبلمان دارد. معمولا چینش دایره ایی یا بیضوی شکل مبلمان نه تنها نیاز به مساحت بیشتری دارد بلکه فضای بیشتری را نیز در برمی گیرد. (فضایی که ما بین مبلمان و دیوارها قرار می گیرد). بنابراین در دکوراسیون نشیمن کوچک بایستی مبلمان ها در راستای دیوار ها و بدون فاصله از دیوار قرار داده شود تا فضای بیشتری را در اختیار شما قرار دهد. هم چنین در چینش مبلمان اتاق نشیمن می توانید نکات زیر را هم در نظر داشته باشید.

1- ایجاد تنوع :

استفاده از چندین نوع مبلمان ، حتما به داشتن یک خانه بزرگ نیازی ندارد. بلکه شما می توانید برای ایجاد تنوع در نشیمن کوچک خود با استفاده از مبل های تک ترکیبی ایده آل ایجاد کنید.

2- ترکیب مبلمان :

به یاد داشته باشید که در هنگام استفاده از مبلمان تک و صندلی در کنار یک دیگر حتما به یکپارچه سازی و ایجاد هماهنگی توجه داشته باشد. در حقیقت این تنوع نباید موجب عدم تناسب اندازه قطعات مختلف مبلمان شود.

3- ایجاد تعادل در فضای نامتقارن :

چیدمان دکوراسیون نشیمن کوچک بایستی به شکلی صورت گیرد که از نظر بصری تعادل در فضا ایجاد شود. در حقیقت در صورتی که در یک فضای نامتقارن بیشتر قطعات مبلمان در دو ضلع اتاق قرار گرفته اند ، بایستی ضلع شوم با وسایلی پوشش داده شود که از نظر ابعاد با مبلمان تناسب داشته باشند.

4- تقسیم بندی فضا :

دکوراسیون اتاق نشیمن بایستی به شکلی صورت گیرد که به راحتی امکان تفکیک فضای غذا خوری از فضای نشیمن وجود داشته باشد. حتی شما می توانید با استفاده از رنگ این تقسیم بندی را انجام دهید.

دکوراسیون اتاق نشیمن مدرن کوچک


حتما ببینید : طراحی داخلی فروشگاه لباس به سبک ایتالیایی


رنگ در دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک مدرن : 

در حال حاضر در سبک مدرن ، راحتی در چیدمان اتاق نشیمن کوچک بیش تر از هر چیزی حائز اهمیت است. به شکلی که حتی در رنگ ها ، نوع مبلمان و چینش آن ها اهمیت آرامش و کیفیت ارتباط اعضای خانواده با یک دیگر مشاهده می شود. در سبک مدرن استفاده از رنگ های خنثی مانند سفید و خاکستری دارای سابقه ایی طولانی مدت می باشد اما در سال 2019 این رنگ ها در دکوراسیون داخلی پرکاربرد تر شده اند. و دیگر به عنوان یک رنگ مکمل یا متعادل کننده مورد استفاده قرار نمی گیرند. البته از رنگ هایی مانند بنفش آبی و یاسی نیز استفاده می شود. هم چنین در دکوراسیون های داخلی سال ۲۰۱۹ رنگ هایی مانند بژ، خاکستری و کاراملی بیشتر خودنمایی می کنند.

1- رنگ های گرم در دکوراسیون داخلی :

رنگ های گرم مانند زرد ، نارنجی و قرمز تاثیر زیادی در ایجاد یک فضای راحت در نشیمن دارند. با این وجود این رنگ ها در دکوراسیون داخلی سال 2019 با وسواس و احتیاط زیادی استفاده می شوند و تنها برای برجسته سازی بعضی از لوازم دکوری مانند کوسن ها استفاده می شوند.

2- رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی :

برخلاف تصور رایج عموم می توان از رنگ های خنثی به شکل مفرد در دکوراسیون داخلی استفاده نمود. در حقیقت ترکیب طیف های روشن مانند سفید با تن های تیره مانند خاکستری موجب زیبایی و جذابیت فضا می شود. که با افزودن نور طبیعی کامل می شوند. یکی از مزایای دکوراسیون با رنگ های خنثی این است که به نورپردازی کم تری نیاز دارد.

هم چنین استفاده از طیف های رنگی مشابه برای دیوار ها، پرده ها و مبلمان در دکوراسیون یک فضای کوچک بسیار حائز اهمیت است و بایستی از تغییر زیاد رنگ ها و استفاده از طیف های متضاد خودداری کنید.