طراحی اتاق خواب پسران نوجوان

اغلب افراد از دکوراسیون اتاق خواب پسرانه تصویر روشنی ندارند. از دید ما تنوع رنگ‌ ها و لوازم دکوراتیو مورد علاقه پسران به نسبت دختران کم تر است. و در نتیجه ایجاد یک دکوراسیون خلاقانه در اتاق خواب پسرانه سخت تر به نظر می رسد. اما باید بدانید که این باوری غلط و اشتباه است و می توان با نگاهی متفاوت دکوراسیون اتاق خواب پسران نوجوان را به شکل های جالب توجهی طراحی کرد. در صورتی که برای نخستین بار است که طراحی و چیدمان اتاق خواب پسرانه را انجام می دهید به طور حتم می دانید که پسران نوجوان به‌ سختی از محیط اطراف خود و دکوراسیون آن راضی می‌ شوند. این مسئله بیشتر ریشه در نوع نگرش آن ها به مقوله زیبایی دارد. برخلاف دختران که زیبایی را در رنگ‌ ها و شکل‌ ها می دانند ، پسران نوجوان زیبایی را در انطباق با تخیل و آرزو های خود می‌ بینند. در این مطلب با ایده های دکوراسیون اتاق خواب پسران نوجوان آشنا خواهید شد.

دکوراسیون اتاق خواب پسران نوجوان

1- ترکیب رنگ های طبیعی :

معمولا پسران به نسبت دختران سازگاری بیشتری به طبیعت دارند و به همین علت بیشتر علاقمند به دکوراسیون هایی هستند که در آن ها چوب‌هایی با روکش طبیعی به کار رفته باشد. البته بایستی رنگ قهوه ایی چوب با رنگ دیگری ترکیب شود تا ازسنگین شدن فضای اتاق جلوگیری شود. و رنگ آبی بهترین انتخاب برای ترکیب با رنگ قهوه ایی است زیرا همان طور که در طبیعت مشاهده می کنید رنگ آبی در کنار رنگ قهوه ایی ترکیب فوق العاده ایی را ایجاد می کند.

دکوراسیون اتاق خواب پسران نوجوان

2- استفاده از رنگ های روشن در اتاق خواب :

بر خلاف تصور بیشتر افراد ، اغلب پسران نوجوان مشکلی با تنوع رنگ‌ های روشن و شادی بخش ندارند. برای مثال ، ترکیب رنگ‌ های شاد با یک دیگر مانند سبز ، آبی ، نارنجی به همراه سفید می‌ تواند برای پسران نوجوان بسیار جذاب باشد. هم چنین استفاده از نماد های مورد علاقه پسران به شکل تزئینات بر روی دیوار و قفسه‌ ها می‌تواند باعث افزایش علاقه‌ مندی و تعلق آنان به فضا شود.

دکوراسیون اتاق خواب پسران نوجوان

3- تخیل :

یکی از شاخصه های ذاتی اغلب پسران نوجوان ، تخیل است. که معمولا توسط والدین آن ها نادیده گرفته می شود. پسران نوجوان مدت ها به کتابی که خوانده اند و فیلم هایی را که دیده اند فکر می کنند و علاقمند به تصاویری هستند که آن ها را بیشتر به فکر فرو ببرد. بنابراین دکوراسیون‌ هایی که در آن ها از تصاویر علمی و تخیلی مانند سفینه‌ ها یا کرات آسمانی استفاده شده باشد برای پسران نوجوان جذاب و جالب توجه است. شما مس توانید رو بالشتی ها را با تصاویر این طرح ها انتخاب کنید. تقویت خلاقیت و تشویق آن ها به پیگیری رویا هایشان از مزایای این طرح ها محسوب می شود.

دکوراسیون اتاق خواب پسران نوجوان

4- استفاده از رنگ‌ های گرم :

این موضوع که همه پسران علاقمند به رنگ های سرد مانند آبی هستند ، باوری غلط و اشتباه است. زیرا بسیاری از پسران نوجوان رنگ های گرم مانند قرمز و نارنجی را دوست دارند. بنابراین می‌ توان از ترکیب رنگ های گرم با یک دیگر در دکوراسیون اتاق خواب پسران نوجوان استفاده نمود. هم چنین بهتر است از یک رنگ خنثی مانند مشکی ، خاکستری و یا سفید به عنوان پس زمینه اتاق استفاده شود تا از ایجاد فضایی شلوغ و کوچک جلوگیری شود و در نتیجه تعادل مناسبی در فضای اتاق خواب ایجاد شود.

دکوراسیون اتاق خواب پسران نوجوان


حتما ببینید : اتاق خواب روستایی : راهنما و الهام بخش طراحی این اتاق خواب ها


5- دکوراسیون ورزشی :

معمولا پسران در دوره نوجوانی تمایل زیادی به ورزش کردن آن هم به شکل حرفه ایی دارند. حتی در صورت عدم زمان کافی برای این کار ، اما علاقمند به داشتن نشانه‌ هایی از یک زندگی ورزشی در محیط پیرامون خود دارند. در سال های گذشته پسران نوجوان پوستر بازیکنان مورد علاقه خود را به دیوار می‌ چسباندند و کارت‌ های بازی را بیشتر از جان خود دوست داشتند. اما با گذشت زمان روحیات پسران نوجوان تغییری نکرده است. بنابراین می توان در دکوراسیون اتاق خواب پسران نوجوان فضایی را به لوازم ورزشی و یا حتی مبلمان الهام گرفته شده از این وسایل اختصاص داد.

طراحی اتاق خواب پسران نوجوان

طراحی اتاق خواب پسران نوجوان

6- دکوراسیون کارتونی :

در صورتی که فرزند شما علاقمند به نقاشی ، تصاویر گرافیکی و یا حتی کارتون و انیمیشن است. می توانید برای تقویت استعداد و علاقه او از طرح‌ های گرافیکی در دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنید. معمولا بیشتر این تصاویر دارای رنگ های شادی بخش هستند و نه تنها باعث ایجاد فضایی زیبا در اتاق خواب خواهند شد بلکه کمک بسیاری به خیال‌ پردازی ، خلاقیت نوجوان و رشد فکری فرزند شما می کنند.

طراحی اتاق خواب پسران نوجوان

7- استفاده از آلات موسیقی در اتاق خواب :

در صورت علاقمند بودن فرزند خود به موسیقی این فرصت را برای او مهیا کنید تا با جلوه‌ های بصری در دکوراسیون اتاق خواب علاقه خود به موسیقی را به نمایش بگذارد. یکی از ایده های ساده برای این کار نصب تصاویر آلات موسیقی و حتی قرار دادن آن ها در دکوراسیون اتاق خواب است.

طراحی اتاق خواب پسران نوجوان

8- استفاده بهینه از اتاق خواب کوچک :

اگر اتاق کوچکی دارید و فکر می کنید مساحت کم اتاق مانع از ایجاد یک دکوراسیون زیبا می شود ، سخت در اشتباه هستید. ارتفاع ف در فضا های کوچک بسیار حائز اهمیت است. بنابراین در اتاق خواب های کوچک می‌ توانید از تخت‌ های دو طبقه یا قفسه‌ ها و باکس‌ های دیواری استفاده کنید. فضای زیر تخت‌ ها بهترین مکان برای قرار دادن میز تحریر یا کتابخانه خواهد بود. پسران نوجوان به ارتفاع علاقه بسیاری دارند و به همین علت به ارتفاع از این گونه دکوراسیون‌ ها استقبال نیز می‌ کنند و به اتاق خواب خود دلبسته‌ تر می‌ شوند.

طراحی اتاق خواب پسران نوجوان

9- دکوراسیونی برای پسران علاقمند به مسائل علمی :

معمولا برخی از پسران نوجوان از سنین پایین علاقمند به مسائل علمی مانند ستاره‌ شناسی ، پزشکی ، هوا و فضا و شاخه‌های مهندسی هستند. پسران نوجوان علاقه دارند در طول روز دائما با موضوعاتی از این دست تعامل داشته باشند. بنابراین بهترین ایده ایجاد دکوراسیونی با الهام از علوم مورد علاقه آن ها می باشد. شما می توانید تصاویر مربوط به شاخه مورد علاقه آن ها را به شکل کاغذ دیواری ، قاب عکس ، آلبوم‌ های بزرگ یا اسباب‌ بازی در دکوراسیون اتاق خواب آن ها قرار دهید.

طراحی اتاق خواب پسران نوجوان