طراحی داخلی آرایشگاه مردانه در مجموعه ورزشی انقلاب

آرایشگاه مردانه لوکس VIP واقع در مجموعه ورزشی انقلاب تهران می باشد. این مکان یک مرکز خدمات آرایشی-بهداشتی مختص آقایان می باشد که توسط استودیو طراحی 4 با کانسپتی مدرن طراحی و ساخته شده است. این آرایشگاه مردانه در کنار یک زمین تنیس و فضای سبز واقع شده است و دارای یک دکوراسیون داخلی زیبا می باشد. استودیو طراحی 4 در آغاز شروع این پروژه به دنبال ارائه یک مفهوم برای محدوده فضای آرایشگاه بود. این آرایشگاه باید یک سرویس منحصر به فرد را به مشتری خود ارائه دهد تا شخص مراجعه کننده احساس کند که از زمان ورود تا خروج از این فضا تغییرات زیادی کرده است.

مشخصات کلی پروژه

  • معمار : استودیو طراحی 4
  • موقعیت پروژه: ایران، تهران، مجموعه ورزشی انقلاب
  • معماران مسئول: کسری شفی زاده، محمد یوسف صالحی، محمد صادق افشار طاهری
  • مساحت پروژه: 65 متر مربع
  • سال ساخت: 2018

طراحی دکوراسیون آرایشگاه

این تیم طراحی مسئولیت داشتند تا با طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه، این فضا را به یک واحد مستقل و مجزا تبدیل کنند. بنابراین تیم طراحان برای طراحی کل فضا از یک استایل مشخص استفاده کرده اند. هم چنین تیم معماران این پروژه تصمیم گرفتند تا به منظور حفظ گذشت زمان، هسته پروژه (یک فضای مد) را تغییر دهند و قسمت های دیگر را سازماندهی کنند. این نوع روش طراحی و دکوراسیون هزینه های مصرفی را کاهش داد و هم چنین سناریو فضا را نیز تعریف کرده است.

آرایشگاه مردانه

تیم معماران استودیو طراحی 4 پس از رسیدن به ایده اولیه توابع و عملکرد ها را مدیریت کرد. این پروژه شامل دو عنصر مهم می باشد:

  1. تقارن فضایی
  2. مشخص بودن فضای سبز و زمین تنیس

طراحی آرایشگاه مردانه لوکس

 

طراحی دکوراسیون داخلی این آرایشگاه مردانه باید رو به محور درست و با پتانسیل قرار می گرفت. به همین جهت معماران تصمیم گرفتند که صندلی های آرایشگاه را رو به زمین تنیس قرار دهند. محاسبه مقیاس آینه ها و نحوه چیدمان آن ها برای ارائه دو منظر به مشتریان آرایشگاه از مهم ترین ویژگی های قرار گیری صندلی ها رو به زمین تنیس بوده است. هدف تیم طراحی از این راهکار این بوده است که مشتریان در حال آرایش امکان دیدن مناظر زیبای بیرون را داشته باشند و به طور مکرر به خود در آینه زل نزند.

آرایشگاه مردانه

برای چنین عملکردی، طراحی قرینه فضا یک پناتسیل عالی محسوب می شود. اما تیم معماری استودیو طراحی 4 محور تقارن را کمی چرخانده اند که امکان بازی با اشکال، فرم و حرکت پلان را داشته باشند. و به این ترتیب تصاویر خلق شده در مکان (هم در آینه و هم در محیط) مهیج شود. تیم معماری پنجره ها و دیوار ها را در این فضا به گونه ایی قرار داده اند تا با چاشنی ترفند های معماری و ویژگی های انعکاس در فضا تعادل میان واقعیت و خیال را بر هم بزنند.


حتما ببینید: طراحی گذرگاه عابر پیاده در اسپانیا


سایر تصاویر پروژه طراحی داخلی آرایشگاه مردانه در مجموعه ورزشی انقلاب

طراحی دکوراسیون آرایشگاه

آرایشگاه مردانه

طراحی آرایشگاه مردانه لوکس

طراحی دکوراسیون آرایشگاه

 

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه معمارآپ