طراحی داخلی آپارتمان با تلفیقی از سبک معماری غربی و شرقی

در آینده ایی نه چندان دور طراحی های ساختمان ها به دلیل ترکیب سبک زندگی مردم اقصی نقاط جهان و یکی شدن فرهنگ های ملت های مختلف، به تدریج به سوی تلفیق سبک معماری غربی و معماری شرقی (کشور های آسیای شرقی مانند چین) خواهد رفت. تیم معماران در طراحی این آپارتمان با توجه به نظر کارفرما این دو سبک معماری را با یک دیگر ترکیب کرده اند. و به این ترتیب طراحی داخلی این آپارتمان با تلفیقی از سبک معماری غربی و شرقی طراحی شده که در نهایت موجب خلق یک اثر هنری زیبا شده است.

تیم معماران در طراحی این خانه خود را محدود به بازسازی تکنیک های معمول و رایج معماری غربی و شرقی نکرده اند و حتی در فضا های مختلف خطوط، بافت ها، الگو ها و فرم هایی با طراحی های ساده تر انجام داده اند. معماران فضای داخلی این آپارتمان را به گونه ایی طراحی کرده اند که در عین حالی که بیانگر مفهوم هنری فضای زندگی امید بخش است برای جای دادن تلفیق این دو سبک نیز بین اجزای مختلف یک توازن هماهنگ ایجاد کرده است.

تیم طراحان در این آپارتمان از یک پلان باز استفاده کرده است. که این ویژگی در طراحی علاوه بر حفظ حریم تمام فضا های خصوصی، موجب ایجاد ویژگی های های مختلفی مانند: مناطق همپوشانی، یکپارچه سازی و اتصالات شده است.

معماران این پروژه در فضای داخلی از خطوط مستقیم و منحنی استفاده کرده اند تا ارتباط بصری ویژه و درک حضور در یک فضای منحصر به فرد با سبک معماری متفاوت را افزایش دهند. هم چنین در طراحی از عناصر مختلفی مانند: ستون ها، گرید ها و ریسمان ها استفاده کرده اند که باعث ایجاد تنوع تغییرات زمانی در نور و سایه شده است. و در نهایت یک محیط پویا در یک فضای استاتیک ایجاد شده است.

آپارتمان با تلفیقی از سبک معماری غربی و شرقی

تیم طراحان به منظور ایجاد ورودی منعطف و قابل تغییر درب های ورودی این خانه را چرخشی طراحی کرده اند. که این طراحی موجب شده تا نور از طریق کرکره های عمودی به داخل اتاق هدایت شود. هم چنین این امکان وجود دارد که مالک خانه در زمان تغییر زاویه تابش نور خورشید، زاویه درب را تغییر دهد و سایه ایجاد کند.


حتما ببینید : طراحی و اجرای نما های مختلف با استفاده از متریال پلی کربنات


سایر تصاویر پروژه طراحی داخلی آپارتمان با تلفیقی از سبک معماری غربی و شرقی

آپارتمان با تلفیقی از سبک معماری غربی و شرقی

آپارتمان با تلفیقی از سبک معماری غربی و شرقی

طراحی داخلی آپارتمان

طراحی داخلی آپارتمان

پلان آپارتمان

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه معمارآپ