طراحی داخلی سوپر مارکت با استفاده از تکنولوژی های نوین

اغلب مردم تصور می کنند که سوپر ماکت مکانی است که به طراحی و دکوراسین داخلی نیازی ندارد ولی هر فضایی می تواند به بهترین شکل با ایده های نو و خلاقانه طراحی شود. به طور حتم می توان گفت که قسمت حیاتی و پایدار زندگی روزمره هر فردی سوپر مارکت است. و عموم مردم از سوپر مارکت برای رفع نیاز خود استفاده می کنند. سوپر مارکت “FANTASTIKO21” یکی از بزرگ ترین فروشگاه های زنجیره ایی شهر صوفیه، بلغارستان به شمار می رود که طراحی داخلی سوپر مارکت با ایده ایی نو توسط گروه معماری “city scape” انجام گرفته است.

طراحی سوپر مارکت

تیم معماران در آغاز شروع طراحی این پروژه، به طرح بندی اولیه، طرح های کاربردی، پارکینگ، ساخت و ساز پرداخته و سپس به جزئیات دیگر مثل سقف، قفسه بندی، مبلمان و انفورماتیک و غیره پرداخته شده است.

طراحی داخلی سوپر مارکت

تیم طراحان ساختمان این پروژه را بر اساس ابعاد زمین و محیط پیرامون طراحی کرده است. و برای تعبیه پارکینگ ساختمان را به صورت مرتفع نسبت به سطح زمین طراحی کرده تا پارکینگ در زیر ساختمان قرار داده شود. برای طراحی نمای خارجی ساختمان نیز از متریال شیشه های بزرگ و قاب های مشکی استفاده شده است.

تیم معماران city scape برای طراحی داخلی سوپر مارکت FANTASTIKO21 از تکنولوژی های نوین مانند استفاده از گرما خارج شده از وسایل سرمایشی برای تولید آب گرم و نور لازم محیط استفاده کرده است.

طراحی فروشگاه

تیم طراحان در طراحی این پروژه با توجه به نکات معماری، هر بخش مهم در این سوپر مارکت مانند: مبلمان، سقف، کف پوش، طرح های گرافیکی و غیره را طراحی کرده است. هم چنین طراحان برای جلب توجه مشتریان، اجناس و کالا ها را در پس زمینه سیاه و سفید قرار داده اند. رنگ هویت برند این شرکت قرمز می باشد که به عنوان یک رنگ اصلی در طراحی داخلی سوپرمارکت مورد استفاده قرار گرفته است.


حتما ببینید : طرح رؤیایی پایدار و جدید مرکز علوم کراکوف به شکل باغ چند طبقه


سایر تصاویر پروژه طراحی داخلی سوپر مارکت با استفاده از تکنولوژی های نوین

طراحی داخلی سوپر مارکت

طراحی داخلی سوپر مارکت

طراحی سوپر مارکت

منبع : retail design blog

ترجمه : از تحریریه معمارآپ