طراحی کافه رستوران مدرن داخل مرکز خرید

کافه رستوران “JOY BOX” واقع در طبقه اول مرکز خرید “ووهان” در کشور چین می باشد که توسط گروه معماری Pures Design طراحی شده است. این رستوران مدرن  به مساحت  70 متر مربع ساخته شده است که دارای امکانات مناسبی برای تبدیل یک فضای تجاری به مکانی برای صرف غذا و نوشیدنی بوده است. این رستوران متشکل از دو فضای مجزا می باشد به گونه ایی که فضا به دو قسمت مجزا و نزدیک به هم تقسیم شده و مشتریان را به دو سمت هدایت می کند.

مشخصات کلی پروژه

  • معمار : گروه معماری Pures Design
  • معمار مسئول : Tianyu Xiong, Xiaokai Zhang
  • عکاس پروژه : Xiaokai Zhang
  • مکان پروژه : چین
  • مساحت پروژه : 70 متر مربع
  • سال ساخت : 2018

کافه رستوران

تیم طراحان با هدف انتقال حس شفافیت و لایه بندی فضا های های قسمت جنوب و شمال ورودی به رستوران، این کافه رستوران مدرن را نسبت به توسعه عناصر موجود در مرکز خرید طراحی کرده اند. که این امر موجب جذب مشتری شده است.

طراحی داخلی رستوران

هم چنین طراحی پلان مرکز خرید به شکلی بود که ورودی ساختمان به واسطه شهر و خیابان از دو سمت شمال و جنوب میسر بود. بنابراین جدا سازی فروشگاه های خرده فروشی و فضا ها موجب ایجاد یک مسیر مستقیم به داخل مرکز خرید شده است. و باعث شد تا کافه رستوارن در دو نقطه جدا از هم واقع شوند.

به این ترتیب در یک سمت ورودی کارمندان رستوران قرار گرفته است و در طرف دیگر با در نظر گرفتن نیاز های تجاری، منطقه آماده سازی و سرو غذا واقع شده است تا به این صورت ورود کارمندان به داخل آشپزخانه دچار مشکل نشود. بنابراین تیم معماران Pures Design با ارائه یک راهبرد منظم، فضای رستوران را به دو قسمت محل  آماده سازی سفارش ها و غذا خوری تقسیم کرده اند.

کافه رستوران

تیم طراحان با تفکیک این دو قسمت از یک دیگر و تعبیه دو فروشگاه تجاری در طبقه اول توانستند هم از مختل شدن مسیر حرکت مستقیم مرکز خرید جلوگیری کنند و هم مشتریان دید بهتری نسبت به چنین مکانی داشته باشند.

مسیر حرکت مستقیم باعث ایجاد یک فضای وسیع در کافه رستوران شده است و هم چنین موجب ایجاد فضای مناسبی برای استقبال از مشتریان شده است. نمایی شیشه ایی ساختمان باعث شده تا علاقمندان به غذا و رهگذران، داخل این رستوران را به خوبی مشاهده کنند. و موقعیت مکانی این رستوران نیز موجب جذب مشتری از داخل و خارج از پاساژ شده است.


حتما ببینید : چگونه و در چه زمانی ترکیبی زیبا از کاناپه با میز و صندلی داشته باشیم


سایر تصاویر طراحی کافه رستوران مدرن داخل مرکز خرید

طراحی داخلی رستوران

طراحی کافه رستوران مدرن

کافه رستوران

طراحی کافه رستوران مدرن

پلان کافه رستوران

پلان کافه رستوران

پلان کافه رستوران

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه معمارآپ