استفاده از وسایل پیش ساخته یا سفارشی در معماری

وسایل پیش ساخته در معماری: گاهی اوقات، داشتن علم و دانش طراحی مدرن با واقعیت های دنیای پیرامون ما همگام نیست. زمانی که سخن از ساخت و ساز می‌شود؛ ما اغلب از سطوح بالای طراحی و لایه‌های اضافه شده به محصولات معماری تعجب می‌کنیم.اجرای یک طراحی مدرن، فقط به مفهوم خلق محیطی زیبا نیست. بالاتر و در ورای ظاهر، چگونگی کاربرد تکنولوژی، استفاده از نوآوری‌ها برای حل مشکلات و تمرکز بر اجراست.

وسایل پیش ساخته در معماری

تجربه به ما نشان داده که عواملی مانند تجهیزات برق کشی، لوله‌کشی و دیگر وسایل مناسب با طرحی مدرن، چالش‌برانگیز است. گاهی اوقات وسایل ساده ایی مانند وسایل برقی آشپزخانه، دستگیره پرزرق‌وبرق و شیرآلات طرح دار حمام با طراحی مدرن هماهنگ نمی شوند. به نظر می‌رسد این‌گونه موارد ساده نمایی جلوه دار اما ناخوشایند ایجاد می‌کنند.

وسایل پیش ساخته در معماری

عدم تطابق مواد و مصالح وابسته به معماری با نگرش‌های مدرن، از دیگر نگرانی هایی است که وجود دارد. برای این نگرانی ها دو راه حل ابتدایی وجود دارد که حاصل و  نتیجه کار را با طراحی مدرن و زیبا سازگار می‌کند، ولی تنها یکی از این راه ها از نظر مالی کم هزینه و با صرفه است و آن استفاده از شومینه گازی است. شومینه از نظر مکانیکی کاملاً مدرن است؛ طرح‌هایی روبه جلو، کاربردی و ساده. شومینه را می‌توان به راحتی در چهارچوب‌های انحنادار یا حتی بدون شکل و الگوی خاصی جا داد. آتش بر اساس یک نظر وابسته به اصول زیبایی‌شناسی مدرن عنصری جذاب و گیراست و نیاز به یک محفظه پرزرق‌ و برق ندارد.

وسایل پیش ساخته در معماری


حتما ببیند: تراشیدن مناظر سرسبز توسط گای لارامی با استفاده از کتاب های قدیمی در برزیل


راه اول، سفارش دادن یک شومینه است. کارخانه‌های سازنده شومینه، امکان ساخت شومینه دلخواه شما را فراهم کرده‌اند اما خب این طراحی‌های سفارشی گران‌تر تمام می‌شوند. از طرفی دیگر، صلاحیت شومینه دلخواه و منحصربه‌فرد شما باید تأیید شود و از این‌رو نیازمند تست UL است که انجام این تست خود به اندازه یک شومینه هزینه خواهد داشت.

وسایل پیش ساخته در معماری

راه دوم، خرید یک شومینه پیش‌ساخته و انجام یک سری تغییرات دلخواه در آن می‌باشد این راه هم مقرون به صرفه است و هم از تکنولوژیی استفاده می کنید که به تولید انبوه رسیده و امتحان خود را قبلاً پس داده است؛ همچنین دارای گواهی UL نیز می‌باشد. بعد از انتخاب شومینه پیش‌ساخته، می‌توانید تغییراتی در آن ایجاد کنید؛ به طور مثال متناسب با خطوط و فضای مدرن اطراف اتاق، صفحه‌ای فلزی روی آن نصب کنید.

استفاده از وسایل پیش ساخته یا سفارشی در معماری

این راهبرد طراحی، تفاوت بین لوازم سفارشی و وسایل پیش ساخته ای که یک سری تغییر در جزئیات آن انجام داده ایم را نشان می‌دهد. این استراتژی را با کمی دقت و تحقیق در مورد دیگر لوازم وابسته به معماری نیز دنبال کنید.

 

منبع: blog.buildllc

ترجمه: تحریریه معمارآپ