طراحی داخلی آپارتمان در مساحت کم

امروزه به علت افزایش قیمت ملک و خانه، بعضی از افراد که به لحاظ مالی توانایی خرید خانه های بزرگ را ندارند، اقدام به خریدن خانه های کوچک می کنند. یکی از معضلات این سوئیت ها فضای محدود می باشد. به همین ترتیب راهکار رفع این مشکل ارائه یک طرح هوشمندانه می باشد. شما می توانید با استفاده از یک مبلمان مناسب از تمام فضای های آپارتمان کوچک خود استفاده کنید و فضای ذخیره سازی را در هر گوشه قرار دهید و حتی آن را جا به جا کنید. هم چنین انتخاب مبلمان متناسب با فضا می تواند یک سطح  را نیز اضافه کند. تخت های معمولی فضا را اشغال می کنند و اجازه استفاده از فضا را در این سوئیت های کوچک نمی دهند. معمارآپ در این مطلب 3 نمونه طراحی داخلی آپارتمان در مساحت کم را به شما معماران و علاقمندان به طراحی معرفی می کند و نشان می دهد که چگونه یک طراحی و مبلمان مناسب به راحتی می تواند فضای خانه شما را به یک سالن بزرگ تر، یک دفتر خانه اختصاصی یا فضایی مخفی تبدیل کند.

 

1- اولین آپارتمان یک سوئیت 35 متری است که در شهر مسکو، روسیه واقع شده است. طراح این آپارتمان را برای یک زوج جوان طراحی کرده است. این طراح با ارائه یک پلان انعطاف پذیر، فضای نشیمن و ناهار خوری را طراحی کرده است. که با جا به جا کردن مبلمان فضا ها کوچک و بزرگ می شوند. به این صورت که با حرکت دادن مبل و گسترش میز ناهار خوری به راحتی می توانند میزبان ده نفر مهمان باشند. در گوشه ایی از این خانه در فضایی مخفی و به دور از دید در داخل یک اتاقک کوچک یک تخت دو نفره قرار داده شده است.

آپارتمان در مساحت کم

پله هایی که به این اتاقک چوبی منتهی می شوند، از متریال چوب ساخته شده اند و فضای زیر پله ها نیز به عنوان یک فضای ذخیره سازی با ارزش مورد استفاده قرار می گیرند. در صورت لزوم پرده های محافظتی را می توان در اطراف تختخواب قرار داد. هنگامی که پرده این اتاقک چوبی عقب می رود، پنجره ها و فضا به طور کامل دیده می شود. و آن را به یک مکان جادویی برای استراحت و هم چنین خواب تبدیل می کند.

پرده دیگری نیز در این خانه قرار دارد که فضای ورودی کمد دیواری و یک جا کفشی را مخفی می کند. در اطراف تلویزیون یک کمد دیواری سرتاسری ساخته شده است که تمام وسایل های این زوج جوان را در خود جای داده است. یک ساعت دیواری منحصر به فرد در کنار اتاقک چوبی به عنوان یک افزودنی عجیب و غریب نصب شده است. مبلمان این شرکت از محصولات شرکت IKEA می باشد.

در زیر اتاقک چوبی یک سیستم ذخیره سازی قرار دارد که شامل فضایی برای لباس و وسایل اضافی می باشد. فضای داخلی اتاقک چوبی با پانل های کاج پوشانده شده است که دید بصری منطقه را تعریف می کند. در داخل این اتاقک چوبی یک تخت خواب قرار گرفته و در گوشه کنار تخت خواب فضایی تعبیه شده است که داخل آن یک پریز برق قرار گرفته است و هم چنین محلی برای گذاشتن وسایلی مانند کتاب می باشد. نور این فضا به وسیله دو دیوارکوب مدرن فراهم می شود.

یک دفتر کار اختصاصی در این آپارتمان بسیار کوچک با قرار دادن یک میز و چند قفسه در داخل دیوار ایجاد شده است. در داخل آشپزخانه این آپارتمان در مساحت کم فاصله مابین کابینت های سفید رنگ از کاشی های طرح دار ایرانی استفاده شده است. هم چنین در داخل حمام این سوئیت نیز از کاشی های طرح دار استفاده شده است. این حمام دارای کابینت های چوبی و سفید رنگ می باشد.

آپارتمان در مساحت کم

آپارتمان در مساحت کم

آپارتمان در مساحت کم

خانه های کوچک

2- دومین آپارتمان در مساحت کم متعلق به یک معمار است. در گوشه اتاق در کنار پنجره بلند، قفسه کتاب قرار دارد. و یک لامپ دیواری نوسانی نور خواندن را بر روی یک مبل راحت می کند. با استفاده از چند پله شناور به یک نیم طبقه که فضای اتاق خواب در آن واقع شده منتهی می شوند که بر روی دیوار پارتیشن سفید قرار گرفته است. در این فضا یک تخت خواب دو نفره وجود دارد.

در قسمت زیرین فضای خواب یک دفتر کار مدرن قرار گرفته است که بیشترین فضای موجود را دارد. حداکثر مقدار نور طبیعی از طریق پنجره به داخل فضای دفتر خانه وارد می شود. در فضای نشیمن این سوئیت یک کاناپه راحتی در جلوی تلویزیون قرار گرفته است.

در انتهای فضای خانه، آشپزخانه قرار دارد که از سالن قابل مشاهده است. آشپزخانه دارای یک جزیره مرکزی می باشد. دو صندلی در مقابل جزیره یک فضای ناهار خوری را ایجاد می کنند. در فضای آشپزخانه طاقچه هایی تعبیه شده است که از آن به عنوان محلی برای قرار دادن گلدان و وسایل آشپزخانه استفاده می شود.

طراحی داخلی آپارتمان کوچک

طراحی داخلی آپارتمان کوچک

خانه های کوچک

خانه های کوچک

خانه های کوچک


حتما ببینید : طراحی لابی ساختمان Terrell در واشنگتن


3- سومین و آخرین آپارتمان در مساحت کم دارای یک کاناپه راحتی است که از آن به عنوان میز صندلی سالن غذا خوری نیز استفاده می شود. در زیر کاناپه نیز کشو هایی برای نگهداری وسایل وجود دارد. در مقابل کاناپه یک پارتیشن قرار دارد که با استفاده از چند پله به یک فضای مخفی برای خواب منتهی می شود. در کنار این فضای مخفی یک تلویزیون و قفسه کتاب قرار گرفته است. این پله ها جا به جا می شوند و در زیر آن ها فضایی به عنوان کمد برای نگهداری وسایل و لباس تعبیه شده است.

در فضای پشت تلویزیون و قفسه های کتاب، تعدادی کمد وجود دارد. در تصویر زیر مشاهده می کنید که در این فضای خواب یک تخت خواب وجود دارد، و در زیر تخت خواب فضایی برای نگهداری وسایل و دو چرخه مالک خانه وجود دارد. و هم چنین یک آشپزخانه بزرگ برای این خانه طراحی شده است.

طراحی داخلی آپارتمان کوچک

طراحی داخلی آپارتمان کوچک

طراحی داخلی آپارتمان کوچک

منبع : home designing

ترجمه : از تحریریه معمارآپ