طراحی آشپزخانه با تم آبی

طیف رنگ آبی بسیار گسترده است و شامل رنگ هایی مانند: آبی آسمانی، آبی – خاکستری، آبی سلطنتی، آبی مایل به سبز، آبی روشن، آبی فیروزه ایی و غیره می باشد. اما استفاده از این رنگ در فضای داخلی می تواند باعث ایجاد حس سردی و بی روح بودن فضا شود. به همین دلیل باید بدانید که چگونه این رنگ زیبا را در فضای داخلی خود استفاده کنید و آن را با رنگ های دیگر ترکیب کنید. بنابراین معمارآپ در این مطلب 30 نمونه طراحی آشپزخانه با تم آبی را که دکوراسیون آن ها شامل میز و صندلی، نور پردازی، کاشی کاری، آثار هنری و … می باشد را به شما معماران و علاقمندان به طراحی معرفی می کند تا علاوه بر دانستن چگونگی کنتراست و استفاده از رنگ های ساده و روشن در فضا، الهام بخش ایده ایی نو برای منازل شما باشد.

 

1- دکوراسیون این آشپزخانه سبز آبی با کابینت های چوبی و مشکی براق کنتراست زیبایی را خلق کرده است. لوستر های کروی شکل در مقابل رنگ پس زمینه بسیار زیبا جلوه می کنند. دیوار این آشپزخانه نیز به رنگ سبز آبی می باشد. هم چنین پایه های صندلی آشپزخانه نیز به رنگ سبز آبی می باشد که طراحی فضا را زیبا و بی نظیر کرده است.

آشپزخانه با تم آبی

2- صندلی های پایه بلند مسی این آشپزخانه با سطح چوبی میز صبحانه هماهنگی دارند. بر روی سقف نیز یک اینستالیشن صنعتی منحصر به فرد نصب شده است که موجب شده سقف با تم مسی پایه های چهار پایه مطابقت داشته باشد. کابینت های آبی رنگ با دستگیره های مسی با استفاده از یک الگوی زرق و برق دار طراحی شده اند.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

3- در این آشپزخانه با تم آبی ، کابینت هایی به رنگ سفید و آبی طراحی شده اند که همین ترکیب رنگ نیز در صندلی های غذا خوری آبی رنگ و میز سفید رعایت شده است.

4- در این آشپزخانه آبی تیره و دراماتیک از نور پردازی خاص و منعکس کننده سطوح فلزی، مانند این صندلی های پایه بلند مدرن طلایی رنگ استفاده شده است.

آشپزخانه با تم آبی

5- در این آشپزخانه قسمتی از دیوار های آشپزخانه به رنگ آبی می باشد که احساس طراوت و پویایی را به فضا بخشیده است. کابینت های آشپزخانه ترکیبی از رنگ خاکستری تیره و چوب می باشد. هم چنین صندلی ها نیز به رنگ آبی می باشند و لوستر های آویخته از سقف به رنگ زرد انتخاب شده اند.

6- در این آشپزخانه کابینت ها چوبی، مشکی براق و سبز آبی هستند. دیوار ها و صندلی ها نیز به رنگ سفید انتخاب شده اند و پایه های صندلی های سفید رنگ چوبی می باشد و لوستر هایی با طرح منحصر به فرد با قاب های نازک فلزی از سقف آویزان شده اند.

7- در این آشپزخانه مدرن کابینت ها به رنگ آبی تیره می باشند و در قسمت پشت جزیره مرکزی آشپزخانه یک قفسه کتاب وجود دارد. و یک فریم چوبی قسمت پایین جزیره را احاطه کرده است.

8- در این آشپزخانه با تم آبی ، از کابینت های آبی روشن استفاده شده است. در مقابل جزیره آشپزخانه که با کاشی های سیاه رنگ روکش شده است یک میز ناهار خوری چوبی قرار گرفته است. صندلی های میز ناهار خوری به منظور نگاه eclectic با یک دیگر در تضاد هستند.

آشپزخانه با تم آبی

9- این آشپزخانه دارای کابینت های آبی رنگ و چوبی می باشد. صندلی های قهوه ایی رنگ با پایه های فلزی در مقابل جزیره این آشپزخانه قرار گرفته اند. لوستر های آویخته از سقف، یخچال براق، نردبان و بار شراب همگی دارای رنگ مشکی می باشند.

10- در این آشپزخانه علاوه بر کابینت های آبی روشن، از کاشی های کف پوش آبی و سفید استفاده شده است. که از معماری سال 1950 ایده گرفته شده است.


حتما ببینید : طراحی منظر و مبلمان شهری در رقابت A Design Award AND Competition


سایر تصاویر طراحی آشپزخانه با تم آبی

آشپزخانه با تم آبی

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

طراحی آشپزخانه به رنگ آبی

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

طراحی آشپزخانه به رنگ آبی

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

طراحی آشپزخانه به رنگ آبی

طراحی آشپزخانه به رنگ آبی

منبع : home designing

ترجمه : از تحریریه معمارآپ