10 روش برای استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون خانه

اگر شما تمایل دارید به خانه خود زرق و برق ببخشید و یا اگر شما قصد دارید شام را در فضایی زیبا با مهمانان خود میل کنید می توانید با استفاده از چند راهکار ساده و مقرون به صرفه دکوراسیون خانه خود را عوض کنید و با استفاده از رنگ طلایی به فضای خانه خود زرق وبرق ببخشید. معمار شاپ در این مطلب  10 روش برای استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون خانه را به شما معماران و علاقمندان به طراحی داخلی نشان می دهد تا بدانید که چگونه با استفاده از رنگ طلایی به دکوراسیون خانه خود زرق و برق ببخشید بدون آن که ظاهری زشت به فضای خانه شما ببخشد.

رنگ طلایی در دکوراسیون خانه

1- وسایل فلزی طلایی رنگ

وسایل برنجی دهه 1980 سیاه هستند، اما بسیاری از  وسایل امروزی به رنگ طلایی و درخشان هستند.به تصویر زیر نگاه کنید و مشاهده کنید که چگونه وسایل فلزی به سادگی به فضای خانه جذابیت و زیبایی بخشیده اند. اگر شما قصد ندارید که رنگ طلایی بیش از اندازه دیده شود از وسایل برنجی قدیمی استفاده کنید.

استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون خانه

2- ستون‌ های مدرن و شیک طلایی رنگ

لازم نیست که شما برای استفاده از ستون‌ های طلایی و مدرن خانه خود را باز سازی کنید. ستون‌هایی از جنس فوم و پلاستیک در مقیاس های مختلفی موجود است و شما می‌توانید آن‌ ها را رنگ طلایی بزنید. و هم چنین شما این امکان را دارید که این ستون‌ های پلاستیکی را برش بزنید و از آن جداره ای کم وزن برای لامپ‌ های آویزان بسازید.

رنگ طلایی در دکوراسیون خانه

3- لوستر های طلایی رنگ

بهترین وسیله ایی که می تواند درخشندگی را به منزل شما بیاورد لوستر است. بهتر است شما لوستری را انتخاب کنید که کمی فضای خانه شما را تحریک‌ کننده و مهیج کند. لزومی ندارد که شما لوستری از جنس فلز تهیه کنید. بلکه می توانید از لوستر هایی استاده کنید که از جنس شیشه هستند و در کناره های آن‌ ها رنگ طلایی به کار رفته باشد. این لوستر ها به فضای اتاق غذاخوری، اتاق پذیرایی و اتاق‌خواب شما حس جذابیت و گیرایی می بخشند. بهتر است بدانید که لوستر تنها مختص اتاق پذیرایی نیست و استفاده از آن در فضا هایی که انتظارش را ندارید مسحور کننده است.

استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون خانه

4- قاب عکس طلایی رنگ

استفاده از قاب عکس طلایی رنگ یکی از ساده ترین راهکار ها برای ضافه کردن رنگ طلایی به هر دیوار یا میزی است. شما می توانید با عوض کردن قاب عکس های خود، رنگ طلایی را به خانه خود بیاورید. اگر شما قاب عکس های فعلی خود را نمی پسندید تنها لازم است آن ها را به رنگ طلایی رنگ آمیزی کنید تا قابی طلایی رنگ در شکل مورد دلخواه خود داشته باشید. شما می توانید از تصویر زیر برای داشتن یک اتاق خواب طلایی ایده بگیرید.

استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون خانه

5- مبلمان و وسایل طلایی رنگ

در حال حاضر مبلمان های طلایی رنگ مد روز هستند. شما می توانید برای  استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون خانه از قالیچه‌ ها، کوسن‌ ها، پرده ها و دیگر وسایل طلایی رنگ در منزل خود استفاده کنید و یا حتی می توانید قسمت‌ هایی از دیوار را با رنگ طلایی رنگ آمیزی کنید. اگر شما احساس کردید که رنگ طلایی برای دیوار مناسب نیست می توانید از وسایلی مثل میز عسلی طلایی رنگ استفاده کنید. اگر استفاده از این مقدار رنگ طلایی متناسب با سلیقه شما نیست از بالشتک‌ هایی که پارچه آن‌ ها خال های طلایی دارد استفاده کنید.

رنگ طلایی در دکوراسیون خانه

 


حتما ببینید: طراحی کافی شاپ مدرن و مینیمال با الهام از سبک وس اندرسون


6- درخشش لوازم جانبی و تزئینی طلایی رنگ

شما می توانید برای استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون خانه از شمع‌ های طلایی رنگ بر روی میز یا در دو انتهای میز غذا خوری استفاده کنید. اگر شمع متناسب با سلیقه شما نیست می توانید از یک گلدان شیشه‌ ایی استفاده کنید و داخل آن را با توپ‌ های دکوری طلایی رنگ پر کنید و روی میز قرار دهید تا فضایی چشمگیر در خانه شما خلق شود.

استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون خانه

7- لامپ‌ های طلایی رنگ

بهترین نقطه آغاز برای آوردن رنگ طلایی به داخل منزل لامپ ها هستند. شما می توانید برای استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون خانه خود در گوشه‌ هایی از خانه آباژور های طلایی رنگ استفاده کنید. برای کاهش هزینه و مقرون به صرفه بودن نیز می توانید از لامپ‌ های طلایی رنگ معمولی استفاده کنید.

رنگ طلایی در دکوراسیون خانه

8- از میز طلایی رنگ استفاده کنید

استفاده از هر نوع میزی با پایه های طلایی رنگ جلوه ایی ماندگار به خانه شما می بخشد. بهتر است که شما این میز را در وسط فضای مورد نظر خود قرار دهید. اگر شما قصد دارید شام را در فضایی زیبا میل کنید می توانید میز را با دستمال‌ سفره‌ های طلایی رنگ تزئین کنید. بعضی مواقع چیز هایی به سادگی یک گلدان طلایی رنگ و یا چند توپ کوچک طلایی رنگ در داخل یک کاسه، موجب زیبایی فضا می شوند. دکور مدرن میز در تصویر زیر را ببینید، مشاهده کنید که دو پرنده طلایی رنگ کوچک روی میز به رنگ طلایی چه نمای منجصر به فردی را خلق کرده اند.

استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون خانه

9- پرده های طلایی رنگ

شما هم چنین می توانید از راهکار تهیه والان طلایی رنگ برای پرده‌ های خانه خود استفاده کنید. اگر شما خواستار یک فضای طلایی رنگ هستید می توانید یک لایه کامل پارچه طلایی رنگ بر روی پرده‌ های اتاق نشیمن یا اتاق خواب خود نصب کنید تا نمایی زیبا و مدرن داشته باشید. اگر شما قصد دارید که از رنگ طلایی کمتر استفاده کنید می توانید تنها چوب‌ پرده‌ ها را عوض کنید.

استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون خانه

 

10- لوازم دکوری طلایی رنگ

شما می توانید از فروشگاه های لوازم دکوری، قطعات فلزی کوچکی را تهیه کنید. این وسایل کوچک را می توانید داخل یک ظرف قرار دهید و روی میز بگذارید یا به شکل گل روی دیوار تزئین کنید. شما می توانید از تصویر زیر ایده بگیرید که چگونه با رنگ طلایی، اتاقی درخشان و زیبایی را طراحی کنید.

رنگ طلایی در دکوراسیون خانه

منبع: freshome

ترجمه: از تحریریه معمار آپ