طرح 7 فست فود مکزیکی

فست فود و غذا های مکزیکی، یکی از ویژگی های فرهنگی ممتاز این کشور محسوب می شوند. که همچون معماری مکزیک شاخص و منحصر به فرد هستند. بودن شک گستره غذا های اصیل مکزیکی به علت محوبیت و شهرتی که دارند، باعث طراحی و ساخت فست فود های زنجیره ای بسیاری در دنیا شده اند. پخت غذا های مکزیکی دارای تکنیک منحصر به فرد و خاصی است که این شاخصه تاثیر بسزایی در طراحی تعداد زیادی از رستوران های تاکو داشته است. لذا در این مطلب از سایت معمارآپ به معرفی 7 نمونه طراحی فست فود مکزیکی پرداخته شده که بر روی غذا و فرهنگ کشور مکزیک متمرکز است.

1- فست فود “Paco’s Tacos” به مساحت 200 متر مربع در سال 2016 توسط گروه معماران “Technē Architecture + Interior Design” طراحی و به اجرا رسیده است.

فست فود مکزیکی

2- فست فود “Torchy’s Tacos” به مساحت 278 متر مربع در سال 2016 توسط گروه معماری “Chioco Design” طراحی و ساخته شده است.

فست فود مکزیکی

3- فست فود “Buena Onda” به مساحت 731.52 متر مربع در سال 2015 توسط گروه معماران “CORE architecture + design” طراحی و اجرا شده است.

فست فود مکزیکی


حتما ببینید : 10 ایده تزئین دکوراسیون با گلدان و ظروف شیشه ایی


4- فست فود “Sierra Madre Taco House” به مساحت 338 متر مربع در سال 2018 توسط استودیو معماری “Erbalunga estudio” طراحی و به اجرا رسیده است.

فست فود مکزیکی

5- فست فود “Taquería Canalla” توسط گروه معماری “Futura” طراحی و ساخته شده است.

طراحی فست فود مکزیکی

6- فست فود “Ah bárbaro Taquería + Silverio Mezcal Bar” به مساحت 155 متر مربع در سال 2017 توسط گروه معماری “TAFF Arquitectos” طراحی و اجرا شده است.

طراحی فست فود مکزیکی

7- فست فود “El Expendio de Maíz” به مساحت 164 متر مربع در سال 2018 توسط گروه معماری “Ludwig Godefroy Architecture” طراحی و به اجرا رسیده است.

طراحی فست فود مکزیکی

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه معمارآپ