طراحی مهد کودک با کانسپتی از بازی لگو

یکی از برترین محیط های آموزشی کشور ویتنام، مهد کودک Chuon Chuon Kim 2 می باشد که توسط شرکت معماری KIENTRUC O طراحی شده است. افزایش تعامل موثر و کارآمد بین بزرگسالان و کودکان یکی از ویژگی های مهم این مهد کودک به شمار می رود. تیم طراحان با ارائه یک ایده عالی و خلاقانه نما و فضای داخلی این مهد کودک را طراحی کرده اند. این طراحی، یک محیط مناسب و زیبا را برای آموزش، تربیت و آرامش فکری کودکان ایجاد کرده است. همگی به این تفکر معتقد هستیم که جزئیات یک محیط آموزشی در رشد فکری و پرورش ایده ایی نو و خلاقایت کودکان تاثیر گذار است. ساختمان این مهد کودک با کانسپتی از بازی لگو طراحی شده است و در ساخت آن از متریال آجر های ساده استفاده شده است. که این طراحی در عین سادگی زیبایی منحصر به فرد، بنای چشم نوازی را ایجاد کرده است.

مشخصات کلی پروژه

  • معمار : شرکت معماری KIENTRUC O
  • مکان پروژه : شهر هوشی مین، ویتنام
  • معمار مسئول : Đàm Vũ
  • کارفرما پروژه : Chuon Chuon Kim Edu
  • سازندگان پروژه : Panasonic, Philips Lighting, Binh Duong, Bao Chau, Ceasar
  • عکاس پروژه : Hiroyuki Oki
  • مساحت پروژه : 409 متر مربع
  • سال ساخت : 2016

مهد کودک با کانسپتی از بازی لگو

تیم معماران در اطراف محوطه بازی، کلاس های درس و هنر را تعبیه کرده اند که به عنوان یک هسته ی مرکزی عمل می کند، تیم معماران KIENTRUC O کلاس ها را به گونه ایی طراحی کرده اند که باعث افزایش جنب و جوش کودکان، فعالیت آن ها و تمایل به آموزش در آن ها می شود. هر طبقه این ساختمان بر اساس یک الگوی مشخص و متناوب طراحی شده است که باعث افزایش ارتباط میان طبقات، افزایش خلاقیت درونی کودکان و حضور بیشتر آنان در محیط و هم چنین موجب پذیرش مهد کودک به عنوان خانه ی دوم آن ها شده است.

در طبقه همکف این ساختمان یک باغ قرار گرفته است. که موجب خلق چشم انداز خارق العاده ایی شده است. که هم از داخل و هم در خارج از ساختمان قابل مشاهده می باشد. تیم معماران در طراحی این پروژه با هدف این که کودکان یک فضای اکتشافی را تجربه کنند، فضا های داخلی را به بام سبز ساختمان متصل کرده اند.

هم چنین مشاهده چشم انداز رودخانه سایگون یک فرصت بصری فوق العاده برای آرامش کودکان محسوب می شود. به طور حتم این مهد کودک هیچ وقت مانع توقف روح کنجکاو کودکان و بزرگسالان نمی شود.


حتما ببینید : طراحی فروشگاه لوکس برند های دولچه و گابانا در ایتالیا


سایر تصاویر طراحی مهد کودک با کانسپتی از بازی لگو

مهد کودک با کانسپتی از بازی لگو

مهد کودک با کانسپتی از بازی لگو

طراحی مهد کودک

طراحی خانه کودک

طراحی خانه کودک

طراحی خانه کودک

طراحی مهد کودک

طراحی مهد کودک

 

پلان مهد کودک

پلان مهد کودک

پلان مهد کودک

پلان مهد کودک

پلان مهد کودک

پلان مهد کودک

پلان مهد کودک

پلان مهد کودک

پلان مهد کودک

پلان مهد کودک

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه معمارآپ